В групі реквізитів «Остатки» потрібно вказати суми заборгованості і ПДВ. Дебетовий залишок вводиться позитивним числом, кредитовий – негативним. Для зміни знака числа встановіть курсор в полі введення і натискуйте клавішу «–» (мінус). Повторне натиснення цієї клавіші змінює знак числа на протилежний. Негативні числа виділяються червоним кольором.
Документ вводить дебетовий залишок по кредиту субрахунку обліку заборгованості (361, 371 і т. д.), але негативним числом.
Введення залишків розрахунків по оплаті праці
Залишки розрахунків по оплаті праці вводяться проводками Дт 00 – Кт 661 «Розрахунки по заробітній платні». До субрахунку 661 підключені види субконто «Сотрудники» і «Месяц начисления ЗП». Перший вид субконто будується на основі довідника «Співробітники», в якому зібрані анкетні дані про всіх співробітників підприємства. А субконто «Месяц начисления ЗП» має тип дати. Це місяць, за який нараховується заробітна платня. Дата, введена як цей субконто, автоматично округляється до першого числа відповідного місяця. Наприклад, якщо ви вводите залишки 12.11.07 або 30.11.07, значенням субконто буде дата 01.11.07.
Залишки по заробітній платні нескладно ввести ручною операцією. Але їх вводять за допомогою документа «Нарахування ЗП», для чого в документі передбачений спеціальний режим. По-перше, документ перевіряє заповнення всіх необхідних реквізитів довідника «Сотрудники», а ручна операція – ні.