Згідно п. 9 П(С)БУ 9 «Запаси», затвердженого наказом Мінфіну від 20,10.99 р. № 246, із змінами і доповненнями, первинною вартістю запасів, придбаних за платню, є собівартість запасів, що складається з наступних фактичних витрат:
- сум, сплачуваних постачальнику, за вирахуванням непрямих податків;
- сум ввізного митного збору;
- сум посередніх податків, які не відшкодовуються підприємству;
- транспортно-заготовчих витрат (витрати на заготівку запасів, оплата тарифів (фрахту) за навантажувально-розвантажувальні роботи і транспортування запасів всіма видами транспорту до місця їх використовування, включаючи витрати по страхуванню ризиків транспортування запасів);
- інших витрат, безпосередньо пов'язаних з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використовування в запланованій меті.
В податковому обліку згідно п.п. 5.2.1 Закони про прибуток всі ці витрати відносяться до складу валових витрат звітного періоду, як витрати, сплачені (нараховані) у зв'язку з підготовкою, організацією і веденням виробництва, продажем продукції (товарів послуг). Додаткові витрати на придбання розподіляються на залишок запасів на кінець звітного періоду і беруть участь в перерахунку балансової вартості запасів по п. 5.9 Закону про прибуток.