Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Та її захист

На готову дипломну роботу науковий керівник дає стислу рецензію (відзив у поданні – додаток З), в якій оцінює як якість виконання самої роботи, так і праці студента над нею і робить висновок про можливість допуску дипломної роботи до захисту у ДЕК. У Державну екзаменаційну комісію також можуть бути скеровані інші матеріали, що характеризують наукову та практичну цінність дипломної роботи (друковані статті, документи, що свідчать про практичне впровадження положень дипломної роботи, довідки про впровадження рекомендацій студента в практичну діяльність підприємства (організації) тощо).

Завершена дипломна робота, яка підписана студентом та його науковим керівником, за наявності позитивної характеристики роботи у письмовому відзиві наукового керівника, подається на попередній захист заслуховування дипломної роботи у комісії з викладачів кафедри – рецензування членом комісії, стисла доповідь, ретельний перегляд демонстраційних матеріалів. Члени комісії дають пропозицію про допуск роботи до захисту. Зброшурований у твердій палітурці рукопис подається студентом завідувачу кафедри, який приймає рішення щодо дозволу до захисту і оформлює його. На момент подання студент додає ілюстративні матеріали (Додаток К). Робота реєструється на кафедрі і направляється декану факультету для оформлення подання дипломної роботи до захисту (Додаток З) та прийняття остаточного рішення про допущення на зовнішню рецензію (Додаток Е).

Зовнішніми рецензентами можуть бути провідні спеціалісти, які працюють на підприємствах, в наукових установах, викладачі інших вищих навчальних закладів. Зовнішня рецензія (додаток Е) надається у письмовому вигляді та у довільній формі і має містити такі складові:

- висновки щодо актуальності обраної теми, практичної значущості виконаної дипломної роботи;

- характеристику повноти завдання щодо розкриття теми дипломної роботи, відповідність змісту роботи до завдання;

- висновки щодо використання в роботі сучасних методів дослідження, методичних підходів до вдосконалення діяльності підприємства згідно з напрямком теми дипломної роботи, елементів наукової новизни;

- оцінку конкретних пропозицій, рекомендацій щодо вдосконалення управління певними аспектами діяльності, підвищення його ефективності;

- оцінку загальних вражень від дипломної роботи (оформлення, стиль і грамотність викладення тощо);

- інші питання на розсуд рецензента;

- висновок рецензента про відповідність якості виконаної дипломної роботи до вимог, що ставляться до таких робіт, про можливість допущення її до захисту і, за бажанням, може бути висловлено зауваження та думку про оцінку роботи за чотирибальною системою: відмінно, добре, задовільно, незадовільно.

Рецензент має підписатися із зазначенням свого прізвища, ім'я та по батькові, місця роботи і посади, яку займає і завірити підпис. Для підготовки студента до пояснень у зв'язку з можливими зауваженнями рецензента йому надається можливість ознайомитися з рецензією до захисту роботи на засіданні ДЕК. Рецензія додається до конверта з іншими супроводжуючими роботу документами.

Завершальною процедурою допущення дипломної роботи до захисту є розгляд перерахованих супровідних матеріалів завідувачем кафедри. Допуск до захисту здійснюється шляхом відповідного запису завідувача кафедри у висновку кафедри про дипломну роботу і на титульній сторінці дипломної роботи. Якщо завідувач кафедри вважає за неможливе допустити дипломну роботу до захисту через її незадовільну якість, це питання має бути заслухано на засіданні кафедри за участю наукового керівника. Обговорення оформляється протоколом і подається на затвердження, послідовно, декану факультету і ректору університету.

Захист дипломної роботи відбувається на відкритому засіданні державної екзаменаційної комісії, графік роботи якої затверджує ректор університету.

На засідання ДЕК до початку захисту подаються такі документи:

- витяг із наказу ректора про затвердження персонального складу цієї комісії;

- список студентів екзаменаційної групи, які допущені до захисту дипломних робіт (проектів) за підписом декана факультету;

- довідка від деканату про виконання студентом навчального плану та про одержані ним оцінки з теоретичних дисциплін, навчальних та виробничих практик;

- дипломна робота студента;

- подання на дипломну роботу;

- зовнішня рецензія на дипломну роботу (Додаток Е);

- інші матеріали, які характеризують наукову і практичну цінність виконаної дипломної роботи (довідки про впровадження пропозицій студента у практичну діяльність підприємства, видані статті студентом і т.ін.).

Під час підготовки до захисту студент має погодити зі своїм науковим керівником складену ним стислу доповідь щодо дипломної роботи і підготовлені наочні матеріали (4-6 сторінок з найважливішими ілюстративними матеріалами (Додаток К), оформленими у вигляді плакатів або у вигляді копійованого роздаткового матеріалу; а також дискети з презентаційним виступом, слайди, фотографії, макети, рекламні проспекти тощо).

Обсяг тексту доповіді повинен не перевищувати регламенту виступу (10-15 хвилин) та містити:

- основні результати аналізу матеріалів діючого підприємства і творчих розробок щодо визначених моделей управління;

- пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності підприємства, які випливають із проведеного дослідження;

- зазначити актуальність теми дослідження;

- мету, завдання, об’єкт, предмет дослідження;

- методи, що застосовувалися при виконанні роботи;

- елементи новизни з теоретичних положень і практичних рекомендацій;

- розкриття економічної ефективності та можливості подальшого застосування отриманих результатів дослідження;

- суть одержаних результатів, висновки та пропозиції, які випливають із проведеного дослідження.

Перед захистом слід ретельно прочитати рецензію, особливу увагу звернути на висловлені рецензентом зауваження і по-можливості усунути зазначені недоліки або дати аргументовану відповідь у доповіді.

Наочні матеріали мають послідовно ілюструвати доповідь студента і забезпечувати повноту висвітлення всіх положень, які підлягають захисту. Процедура захисту протоколюється секретарем комісії. Студент стисло доповідає комісії сутність проведеного дослідження, дає оцінку отриманим результатам, ілюструючи доповідь наочними матеріалами.

Після доповіді студента голова ДЕК зачитує рецензію на дипломну роботу, і студент має відповісти на всі зауваження рецензента. Під час захисту дипломної роботи члени ДЕК, присутні на захисті викладачі, спеціалісти можуть задавати студентові запитання щодо змісту дипломної роботи. Відповіді студента мають бути конкретними, аргументованими і короткими.

Після відповіді студента на запитання оголошується відзив наукового керівника виконаної дипломної роботи.

За результатами захисту дипломної роботи ДЕК приймає рішення щодо оцінки захисту і роботи, про присвоєння магістру відповідної кваліфікації і про видачу йому диплома державного зразка.

Студент, який отримав на захисті дипломної роботи незадовільну оцінку, має бути відрахованим з університету і в цьому випадку йому видається академічна довідка встановленого зразка. За ним залишається право бути повторно допущеним до складання державних іспитів (якщо він одержав незадовільну оцінку на іспиті) або до захисту дипломної роботи протягом наступних трьох років. Повторно дипломна робота виконується за наявності заяви студента про допуск до захисту, дозволу ректора і рішення випускової кафедри про затвердження теми і об'єкта дослідження, призначення наукового керівника. На вимогу кафедри тему дипломної роботи може бути змінено, або в межах тієї ж теми матеріали роботи можуть бути ним суттєво оновлено і доповнено.

Якщо захист дипломної роботи не відбувся з поважних причин, про що студент у ДЕК має подати відповідні документи, ректор університету може подовжити термін його навчання до наступного терміну роботи ДЕК із захисту дипломних робіт, але не більше як на один рік.

Незалежно від причин повторний захист дипломних робіт, складання державних іспитів у той же рік категорично забороняється.

На всіх засіданнях ДЕК складається протокол, в який вносяться відповідні оцінки за складання іспитів і захист, записуються запитання членів ДЕК і присутніх на захисті, особисті думки членів ДЕК, зазначається одержаний освітній рівень, а також державний документ про освіту, який видається випускникові університету.

Протоколи підписують голова і члени ДЕК, що брали участь у засіданні. Державна екзаменаційна комісія після завершення роботи складає звіт, в якому відображаються основні кількісні показники щодо рівня і якості успішності по проведених іспитах і захистах, характеристиках виконаних дипломних робіт щодо впровадження конкретних пропозицій у практику діючих підприємств, застосування сучасних інформаційних і комп'ютерних технологій в аналітичних дослідженнях і т.ін.

Звіт ДЕК обговорюється на вченій раді університету. Захищені дипломні роботи випускова кафедра здає в архів університету не пізніше як через 3 дні після завершення роботи ДЕК, де вони зберігаються протягом 5 років.

 

 


Читайте також:

  1. III. Захист інтересів клієнта
  2. V. Порядок подання роботи на рецензiю i захист роботи
  3. VI. РАДІАЦІЙНИЙ, ХІМІЧНИЙ, БІОЛОГІЧНИЙ ЗАХИСТ
  4. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  5. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  6. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
  7. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  8. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності
  9. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  10. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  11. Акустичні засоби|кошти| захисту
  12. Анатомо-фізіологічні механізми безпеки і захисту людини від впливів негативно діючих факторів.




Переглядів: 460

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Список використаних джерел | Критерії оцінки магістерської дипломної роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.