Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Які палива застосовують в судових дизелях?

Палива, які застосовуються в судових дизелях діляться на два класа – дистилятні і важкі. До дистилятного палива відносяться дизельне літнє (Л) а також зарубіжні палива «ГазОйл», «Марін Дизел Ойл» та інші. Вони мають низьку в’язкість, а тому не потребуют попереднього підігріву, використовуються в високо обертаючих дизелях і середньо оборотних дизелях, а також як добавка до важкого палива при необхідності знизити його в’язкість.

Важкі сорта палива відрізняються від дизельного високою температурою застигання, підвищеною в’язкістю, наявністю великої кількості важких фракцій, підвищеним вмістом сірки, золи, води та механічних домішок. Вони бувають Вони бувають мало, середнє і сильно вязкими, а також мало і багато сірчистими. Обмежені запаси нафти і зростаючий дефіцит дистилятних фракцій обумовлює виникнення ряду проблем при використанні на судах палив. Заміна дизельного палива в середньо обертових дизелях важкими сортами дуже актуальна, так як паливо менш дефіцитно і дешевше. В групу палив середньої і підвищеної в’язкості, які виробляє вітчизняна промисловість входять моторне дизельне паливо (ГОСТ 1667-68), флотський мазут Ф-5 і Ф-12 і паливо інших марок (ГОСТ 10585-75). На сьогодні проводиться уніфікація важких палив і в подальшому замість 11 марок буде три: мало, середньо і високов’язке паливо.

Важке паливо буде складатись із мазута і дистилятних фракцій вторинних процесів.

Так, малов’язке паливо буде містити дистилятні фракції термічного крекінга; високов’язке легке – мазут і дистилятні фракції вторинних процесів , а важке – мазут, крекінг – залишки, екстракти. Високов’язке легке паливо еквівалент не експортному мазуту, а важке – мазуту 40.

В цих палив будуть високі в’язкість, густина, підвищенний вміст золи, механічних сумішей і сірки.

З метою регламентації якості палив ИСО в 1982 році разом з міжнародним союзом виробників двигунів внутрішнього згорання запропонував новий проект стандарта на паливо для суден (ИСОТС 28/SC 4WG6), який включає 4 сорта дистилятного (DMI 15 сортів залишкового (РМ) палив.

На сьогодні в’язкісні характеристики дизельних і важких вітчизняних палив значно нижче характеристик таких же палив, передбачених проектом міжнародного стандарта.

В’язкісні характеристики перспективних вітчизняних палив близькі до характеристик палив міжнародного стандарта.


Читайте також:

 1. Адміністративний примус застосовують на основі адміністративно-процесуальних норм.
 2. Альтернативні види палива та електроенергії
 3. АРХІВИ АДМІНІСТРАТИВНИХ ТА СУДОВИХ УСТАНОВ ЛИТОВСЬКО-ПОЛЬСЬКОЇ ДОБИ (15 СТ. – 1-А ПОЛОВИНА 17 СТ.)
 4. Архіви адміністративних та судових установ Правобережної України
 5. Архіви судових установ. Магістратські архіви
 6. Види судових експертиз
 7. Види судових рішень
 8. Вимірника, які застосовуються в обліку
 9. Вимірники що застосовують в обліку.
 10. Вимірники, що застосовуються в обліку.
 11. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень.
 12. Виробництво біопалива як детермінанта енергетичної безпеки та оцінка потенційних можливостей аграрного виробництва – 2 год.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Що розуміють під характеристикою палива? | Що являють собою паливні суміші?

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.