ОСОБЛИВОСТІ РОЗРАХУНКУ І КОНСТРУЮВАННЯ ПЛИТИ З РЕБРАМИ В НИЗ
Розрахунковий переріз такої плити є тавровий з розмірами, показаними на рис. 3.1.г. Для цього перерізу проводять розрахунки на міцність; тріщиностійкість та жорсткість як і для плити з круглими порожнинами. За результатами цих розрахунків конструюють два каркаси Кр-І (див. рис. 3.2), які встановлюють в поздовжніх ребрах.
Крім цього в ребристих плитах з ребрами вниз необхідно розраховувати на міцність площину плити та поперечне ребро.
Площину плити розглядають як багато пролітну нерозрізну балку, опорами для якої служать поперечні ребра, і розраховують як і у випадку розрахунку плити монолітного ребристого перекриття з балковими плитами. Розраховують тільки один переріз (по середині першого прольоту або на першій проміжній опорі), де діє максимальний згинальний момент. За результатами розрахунку підбирають сітку з повздовжньою робочою арматурою, яку розкатують вздовж плити, відгинаючи вверх над поперечними ребрами(сітка С-І на рис, 3.2).
Поперечне ребро розглядають як балку, защемлену з обох сторін в повздовжніх ребрах. Розрахункова схема і епюра моментів аналогічна розрахунку площини над порожниною плити з овальними порожнинами (див. рис. 2.2). Розрахунковий переріз – тавровий (заштрихований на рис. 3.1.в). висота перерізу ; ширина ребра ; ширина полиці . Навантаження на поперечне ребро збирають з площі, заштрихованої на рис. 3.1.б (див. пояснення для розрахунку площини над порожниною плити з овальними порожнинами). За результатами розрахунку (схема алгоритму №5) підбирають по одному стержню для каркасу Кр-ІІ (рис. 3.2), які встановлюють вверху і внизу каркасу у відповідності з епюрою згинальних моментів. Хомути Ø3Вр-І в цьому каркасі не розраховують,а встановлюють конструктивно з кроком 100 мм. Такі ж каркаси встановлюють і в крайніх поперечних ребрах (каркаси Кр-ІІІ). Армування ребристої плити з ребрами вниз показано на рис. 3.2.