Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Задача 5

Громадянин Карпенко К. звернувся з позовом до місцевого суду, щодо захисту авторського права. При цьому він сплатив державне мито у розмірі – 5% від ціни позову, що становить 200 грн. За іншою справою про стягнення аліментних зобов’язань, громадянин Карпенко К. виступає відповідачем. Рішенням суду з цієї справи було зобов’язано Карпенко К. відшкодувати розмір державного мита позивачці, у сумі 57 грн. Визначте правомірність нарахування державного мита.

 

Задача 6

Громадянин Сергієчко Н. Звернувся до юридичної консультації за роз’ясненням чи має він право на повернення сплаченої суми державного мита, у зв’язку з тим, що позовну заяву було залишено без розгляду; з-за видачу паспорту громадянки України з його доньки стягнули 140 грн. державного мита.

 

Тестові завдання:

 

1. Єдиний митний тариф України - це систематизований звід ставок мита, яким обкладаються:

а) усі товари та інші предмети;

б) усі товари та інші предмети, що ввозяться на митну територію України;

в) усі товари та інші предмети, що ввозяться на митну територію України або вивозяться за межі цієї території.

 

2. Мито нараховується:

а) податковим органом;

б) платником мита;

в) митним органом.

 

3. Сезонне ввізне і вивізне мито може встановлюватися на строк:

а) не більше трьох місяців з моменту їх встановлення;

б) не більше чотирьох місяців з моменту їх установлення;

в) не більше шести місяців з моменту їх установлення.

 

4. Єдиний митний тариф затверджується:

а) Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України;

б) Верховною Радою України;

в) Кабінетом Міністрів України.

 

5. Вивізне мито нараховується на товари та інші предмети:

а) у разі їх ввезення на митну територію України;

б) у разі їх вивезення на митну територію України;

в) у разі їх ввезення та вивезення на митну територію України.

 

 

6. Ввізне мито нараховується на товари та інші предмети:

а) у разі їх ввезення на митну територію України;

б) у разі їх вивезення на митну територію України;

в) у разі їх ввезення та вивезення на митну територію України.

 

7. Платежі за вчинення юридичне значущих дій, надання послуг уповно­важеними державними органами відносять до:

а) зборів;

б) податків;

в) неподаткових платежів.

 

Рекомендована література:

1. нормативно правова: 1,2, 5, 10, 18,

2. основна: 1-4.

3. додаткова: 6-9, 47, 48, 58-60, 67, 68.

 

Семінарське заняття № 5

(1 година)

Тема 8. Загальна характеристика інших загальнодержавних податків і зборів в Україні.

Питання для обговорення.

 

1. Визначення плати за землю та його розмір. Суб’єкти, об’єкт, база, ставка податку за землю.

2. Податок з земель промисловості, транспорту, зв’язку, оборони та іншого призначення, а також землі природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та за землі лісового і водного фондів (за межами населених пунктів).

3. Пільги щодо плати за землю. Обчислення і строк сплати земельного податку. Відповідальність платників і контроль за додержанням законодавства про сплату податку за землю.

4. Платники, об’єкти, база ставка, строки і порядок сплати рентних платежів за нафту, природний газ і газовий конденсат.

5. Пільги щодо сплати рентних платежів за нафту, природний газ і газовий конденсат.

6. Порядок обчислення і сплати фіксованого сільськогосподарського податку. Відповідальність платників.

7. Елементи плати за торговельний патент на деякі види підприємницької діяльності.

8. Відрахування за геологорозвідувальні роботи. Збори за спеціальне використання природних ресурсів.

Теми рефератів:

  1. Плата за землю: перспективи розвитку.
  2. Елементи збору за першу реєстрацію транспортних засобів.
  3. Порівняльний аналіз мита та державного мита.
  4. Елементи мита та державного мита.
  5. Відрахування за геологорозвідні роботи та за спеціальне використання природних ресурсів.
  6. Відрахування за використання водних, лісових ресурсів та користування надрами для видобутку корисних копалин.

Методичні вказівки:

Використання землі в Україні є платним. Формами плати за землю є земельний податок, орендна плата, а також грошова оцінка землі. Власники землі і землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, стягується орендна плата.

Платниками даного податку є або власники землі, або землекористувачі і виступають як юридичні, так і фізичних осіб. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, що знаходиться у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Ставки податку варіюють у залежності від двох принципів: конкретного регіону; цільового використання земельної ділянки, тобто його сільськогосподарського і несільськогосподарського призначення. Якщо грошова оцінка земельних ділянок у населених пунктах не визначена, то встановлюються середні ставки земельного податку в залежності від чисельності населення, крім того, застосовуються коефіцієнти для міст Києва, Сімферополя, Севастополя і міст обласного підпорядкування. Платниками збору за першу реєстрацію транспортного засобу є підприємства, установи й організації, що є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни й особи без громадянства, що мають зареєстровані в Україні відповідно до діючого законодавства особисті транспортні засоби, що є об'єктами оподатковування.

Збір за першу реєстрацію транспортного засобу сплачується перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів. Сплата виробляється за період до наступного технічного огляду. Власники транспортних засобів зобов'язані пред'являти органам Державної автомобільної інспекції або інших органів, що здійснюють їхню реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квитанції, платіжні доручення про сплату збору, а платники, звільнені від сплати цього збору,— відповідну довідку (документ), що дає право на користування цими пільгами. У випадку відсутності документів про сплату збору реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не виробляються. Збір обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів за станом на 1 січня поточного року. Вирахування збору за першу реєстрацію транспортного засобу проводиться, виходячи з обсягу циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а збір із власників водних транспортних засобів — виходячи з довжини транспортного засобу. Збір сплачується у валюті України і розраховується по валютному (обмінному) курсі Національного банку України на перший день кварталу, у якому здійснюється сплата збору, і залишається незмінним протягом кварталу. Перерахунки юридичними особами розміру збору в зв'язку з перереєстрацією транспортних засобів протягом даного року не виробляються. У порядку і терміни, визначені податковими органами, юридичні особи представляють за місцем свого перебування в державну податкову адміністрацію, але не пізніше 15-го березня року, що випливає за звітним, на підставі бухгалтерського звіту (балансу) розрахунки суми податку за затвердженою формою. Якщо транспортні засоби придбані в другому півріччі, то збір сплачується в половинному розмірі встановленої суми. Перерахунок неправильно сплаченого збору допускається не більш ніж за два попередні роки.

За вищенаведеним послідовним прикладом аналізу збору, студентові необхідно вміти самостійно навести характеристику екологічного податку; рентним платежам за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; рентним платежам за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні; платі за користування надрами; збору за користування радіочастотним ресурсом України; збору за спеціальне використання води; збору за спеціальне використання лісових ресурсів; фіксованому сільськогосподарському податку; збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства; збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками;збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.

Неподатковими доходами є:надходження від реалізації конфіскованого правоохоронними, митними й іншими уповноваженими на це органами майна, безхазяйного й іншого майна; доходи від реалізації неодержаних поштових відправлень, незапитаних вантажів на залізничному, водному і повітряному транспорті; засобу від реалізації зайвого військового оснащення, військової спеціальної техніки, майна, передачі в оренду основних фондів Збройних Сил і інших військових формувань; розрахунки за брухт і відходи чорних і кольорових металів, дорогоцінних металів і каменів; депозитні суми; надходження плати за зміст вихованців спецшкіл, спецінтернатів, спецпту і т.п.; плата за державну реєстрацію підприємств, кооперативних цивільних організацій, всеукраїнських і міжнародних об'єднань громадян.

Контрольні запитання та завдання:

  1. Наведіть характеристику суб’єкту, об’єкту та базі оподаткування податком за землю.
  2. Які ставки земельного податку з одного гектара передбачено чинним законодавством з оподаткування?
  3. Які ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких не встановлено, передбачено чинним законодавством про оподаткування?
  4. Які пільги щодо плати за землю передбачено чинним законодавством?
  5. Який порядок передбачено податковим законодавством щодо обчислення і строку сплати земельного податку?
  6. Визначте платників, об’єкти, ставки та базу оподаткування для рентних платежів за нафту, природний газ і газовий конденсат.
  7. Що визнається збором за першу реєстрацію транспортного засобу: платник, об’єкт, ставки, пільги, строки сплати податку?
  8. Визначте порядок обчислення і сплати фіксованого сільськогосподарського податку.
  9. Наведіть тлумачення збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності.
  10. Визначте особливості та порядок відрахування за геологорозвідувальні роботи.
  11. Який розмір збору за спеціальне використання природних ресурсів передбачено чинним податковим законодавством.

Читайте також:

  1. Б. Задача
  2. Взаємне положення площин. Перша позиційна задача
  3. Взаємне положення прямої і площини. Друга позиційна задача.
  4. Вторая задача анализа на чувствительность
  5. З праці В. Леніна «О задачах пролетариата в данной революции»
  6. Задача 1
  7. Задача 1
  8. Задача 1
  9. ЗАДАЧА 1
  10. Задача 1
  11. Задача 1.
  12. Задача 1.




Переглядів: 881

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання 1. | Задача 1.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.