2.1. Перевірити надійність встановлення апаратури на робочому столі. ВДТ не повинен стояти на краю столу. Повернути ВДТ так, щоб було зручно дивитись на екран – під прямим кутом ( а не збоку) і трохи згори вниз, а екран повинен бути нахиленим під невеликим кутом ( нижній край ближче до оператора).
2.2. Перевірити загальний стан апаратури, справність проводки електромережі, з’єднувальних шнурів, штепсельних вилок та розеток, заземлення захисного екрана.
2.4. Відрегулювати освітленість робочого місця.
2.5.Відрегулювати і зафіксувати висоту стільця ( крісла), зручний для користувача нахил його спинки.
2.6.Під"єднати до системного блока необхідну апаратуру ( принтер, сканер і т.п.). Всі кабелі, що з’єднують системний блок з іншими пристроями слід вставляти і виймати тільки при вимкнутому електричному живленні.
2.7. Увімкнути апаратуру ПК вмикачами на корпусах в такій послідовності : стабілізатор ( або блок безперервного живлення), ВДТ, системний блок, принтер ( якщо передбачається друкування).
2.8. Відрегулювати яскравість світіння екрану ВДТ, фокусировку, контрастність. Не слід робити яскравість екрану занадто великою, тому що це втомлює очі ( і зменшує термін роботи електронно-променевої трубки).
Рекомендується:
- яскравість світіння екрану – не менше 100 кд/ кв.м ( кандел на кв.м);
- відношення яскравості екрану ВДТ до яскравості оточуючих його поверхонь в робочій зоні – не більше 3:1;
- мінімальний розмір точки світіння – не більше 0,4 мм для монохромного ВДТ і не більше 0,6 мм для кольорового;
- контрастність зображення знака – не менше 0,8.
2.9. При появі несправностей комп’ютерної техніки повідомити керівника.