МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Підстави для проведення ОВНССтруктура і склад розділу ОВНС Тема 6 Запитання і завдання для самоперевірки
Перерахуйте основні етапи оцінки впливу діяльності на навколишнє середовище. Проаналізуйте позитивні і негативні сторони відомих Вам методів проведення ОВНС. В чому полягає особливість інтерпретації результатів оцінки ОВНС? Проаналізуйте залежність змісту матеріалів ОВНС від стадії вирішення та особливостей здійснюваної діяльності.
План: 1. Підстави для проведення ОВНС. 2. Матеріали безпосереднього аналізу впливу будівництва і функціонування запроектованих об’єктів на оточуюче середовище: - фізико-географічна і кліматична характеристика районів і майданчиків (трас) будівництва об’єктів проектованої діяльності; - загальна характеристика об’єктів проектування і її господарської діяльності в зонах їх впливів. 3. Характеристика навколишнього природного середовища і оцінка впливу на нього: - загальні вимоги; - геологічне середовище та ландшафт; - повітряне середовище; - мікроклімат; - водне середовище; - грунт; - промислові відходи; - рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти. 4. Характеристика навколишнього соціального середовища і оцінка впливу на нього. 5. Оцінка впливу проектованої діяльності на навколишнє техногенне середовище. 6. Заходи щодо забезпечення нормативного стану навколишнього середовища та екологічної безпеки. 7. Комплексна оцінка впливів проектованої діяльності на навколишнє середовище та характеристика залишкових впливів. Заява про екологічні наслідки діяльності. 8. Екологічна експертиза діючих об’єктів і комплексів. 9. Експертиза екологічних ситуацій на певних територіях. 10.Екологічна експертиза документації по впровадженню нової техніки і технології. 11.Екологічна експертиза по впровадженню нових матеріалів і речовин. 12.Еколого-економічна оцінка технічної документації за результатами експертизи.
До складу матеріалів підрозділу включаються: - відомості про документи, які є підставою для розробки передпроектної (ТЕО,ТЕР) та проектно-кошторисної документації на будівництво в цілому і розділу ОВНС в її складі, в тому числі перелік попередніх узгоджень, експертних висновків; - інформація про масштаби та деталізацію досліджень, проведених при підготовці матеріалів ОВНС, відомості про джерела інформації, використані при роботі над матеріалами ОВНС; - визначення найважливіших показників (критеріїв) екологічної і соціально-економічної оцінок – перелік оцінених у проекті видів впливу підприємства; - коротка характеристика видів впливів проектованої діяльності на навколишнє середовище і їх перелік, визначений у Заяві про наміри або на інших стадіях виконання ОВНС; - узгоджений перелік екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних, містобудівельних та територіальних обмежень (екологічні: необхідність і можливість зайняття найменш цінних земельних угідь і збереження орних земель, лісів І групи, рекреаційних зон і.т.д., погоджені об’єми водопостачання і водовідведення, нормативи гранично допустимих викидів та ін.); - дані, щодо ставлення місцевої громадськості до проектованої діяльності і проблем, що потребують вирішення проблем у зв’язку з цим; - дані про вплив будівництва об’єкта на соціально-економічні умови життя населення, про врахування інтересів окремих груп населення ( в тому числі тих, що мають безпосередньо працювати на цьому підприємстві): - відомості про замовника, генпроектувальника та виконавців ОВНС, в тому числі дані про організації та фізичних осіб, які є власниками первинної інформації, виконували інженерно-екологічні пошуки і науково-дослідні роботи, брали участь у збиранні та обробці інформації, а також про рецензентів попередніх матеріалів проектування. Найважливішою складовою частиною документації ОВНС, що розробляється у складі ТЕР, ТЕО, проектів, робочих проектів повинні бути матеріали безпосереднього аналізу впливу будівництва і функціонування запроектованих об’єктів на оточуюче середовище. Вони повинні розроблятися згідно рекомендацій і вказівок, наведених у Посібнику по складанню розділу проекту (робочого проекту) “Охорона навколишнього природного середовища” до БНіП 1.02.01.-85 [ 15 ]. При здійсненні екологічної експертизи оцінюється наявність у складі вказаних матеріалів таких даних [ 11 ]:
Фізико-географічна і кліматична характеристика районів і майданчиків (трас) будівництва об’єктів проектованої діяльності
Підрозділ містить картографічні матеріали, ситуаційні схеми, опис фізико-географічних, кліматичних умов і рельєфу місцевості, дані про наявність об’єктів природно-заповідного фонду, узагальнену характеристику флори і фауни в обсязі, мінімально необхідному для екологічних, соціальних і економічних оцінок регіонального рівня і характеристики розподілу всіх негативних чинників у зонах впливів проектованої діяльності.
Загальна характеристика об’єктів проектування і господарської діяльності в зонах їх впливів
В підрозділі відображаються: - відповідність проектованої діяльності затвердженій схемі регіонального розвитку; - наявність позитивних екологічних, соціальних і економічних аспектів від реалізації проектованої діяльності. Характеристика проектованої діяльності наводиться відповідно до визначеного переліку впливів і включає: - матеріали, що обгрунтовують потребу в продукції такого об’єкту; в тому числі розгляд можливого імпорту такої продукції; - розгляд альтернативних варіантів розміщення проектованої діяльності включаючи можливість створення аналогічних виробництв в інших місцях, у складі інших підприємств, за рахунок розширення і розвитку вже діючих потужностей подібного профілю; - матеріали, що обгрунтовують його розміщення саме на цих територіях, наявність необхідних юридично оформлених документів і їх відповідність уже затвердженій схемі розвитку галузі промисловості; - розгляд альтернативних варіантів технологічних процесів; - дані про сировинні, земельні, водні, енергетичні та інші ресурси, що споживаються; - дані про продукцію, що виробляється; - перелік джерел впливів на навколишнє середовище, що включає площі зайняття земельних угідь, обсягів знесення зелених насаджень, дані про кількісний і якісний склад викидів в атмосферу, скидів стічних вод, фільтраційних витоків, твердих та інших відходів виробництва, про рівні шуму, ультразвук, вібрацію, електромагнітні хвилі, наявність іонізуючих випромінювань, інші шкідливі чинники; - розгляд можливих аварійних ситуацій; - перелік об’єктів впливів та загальні межі зон впливів при будівництві та експлуатації об’єктів проектованої діяльності.
Дані про сучасний стан і перспективи господарської діяльності в зонах впливу повинні містити стислі відомості про містобудівну ситуацію, промислові, сільськогосподарські, житлово-цивільні, гідротехнічні та інші об’єкти, траспортні та інженерні мережі, можливі аварійні ситуації. Виділяються об’єкти, впливи яких на навколишнє середовище можуть підсумовуватися з впливами проектованої діяльності.
Характеристика навколишнього природного середовища Читайте також:
|
||||||||
|