Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розглянуто та обговорено на засіданні ЦМК №8

Міністерство освіти і науки України

Київський енергетичний технікум

 

“ЗАТВЕРДЖУЮ”

заступник директора з навчальної роботи

_____________________Свириденко Т.І.

“______”________________________2006

 

Методично-навчальний посібник

для самостійної роботи по підготовки до іспитів студентів заочного відділення

з дисципліни “Економіка енергетичного підприємства”

 

Складено викладачем

________ Бондаренко Л.Д.

 

 

Розглянуто та обговорено на засіданні ЦМК №8

Протокол № від “ ” 200 р.

Голова ЦМК________Л.Бондаренко

 

ВСТУП

 

Методично-навчальний посібник призначено для самостійної роботи і підготовки до іспитів студентів заочного відділення технічних спеціальностей, а також для самостійного виконання домашньої контрольної роботи, якщо вона запроваджена навчальною програмою.

 

Методично-навчальний посібник написано відповідно до навчальної програми курсу “Економіка енергетичного підприємства”.

Подання навчального матеріалу систематизовано: після викладання теоретичних основ (конспект лекцій) кожна тема доповнюється завданнями до самоконтролю знань, тематичними задачами з рішеннями. Для закріплення теоретичних знань включено контрольні питання, контрольні задачі, контрольна робота з методичними вказівками і приблизний перелік екзаменаційних питань. Така структура посібника дає змогу студентам не лише опанувати теоретичні основи дисципліни, а й набути практичних навичок, необхідних для майбутньої професії.

Методично-навчальний посібник допоможе студенту самостійно робить розрахунки по визначенню вартості основних і оборотних фондів, нараховувати заробітну плату робітникам по різним системам оплати праці, визначити собівартість продукції, рівень рентабельності і ефективності капітальних вкладень, виконувати практичні розрахунки по визначенню техніко-економічних показників роботи підприємства, а також самостійно підготуватися до іспитів з дисципліни.

Тема 1: „Розвиток енергетики України . Паливно-енергетичний комплекс. Особливості енергетичної галузі.”

Верховною Радою України прийнята національна програма розвитку енергетики на період до 2010 року, яка передбачає стабілізацію роботи вугільної промисловості, реконструкцію діючого шахтного фонду і будівництво нових шахт, що дозволить збільшити видобуток вугілля к 2010 року до 170 млн. т. і забезпечити потребу української економіки у твердому паливі.

Нова енергетична програма (НЕП) передбачає подальший розвиток нафтогазового комплексу за рахунок освоєння шельфу Чорного та Азовського морів і к 2010 року довести видобуток нафти до 7,5 млн. т., а природного газу – до 35,3 млрд.куб.м.

Розвиток енергетичного комплексу України буде передбачено також за рахунок реконструкції і будівництва теплових і атомних електростанцій, а доля альтернативних джерел енергії буде складати до 10% , подальший розвиток набуде пошук і розвиток нетрадиційних джерел енергії, що дозволить залучити до паливно-енергетичного балансу 16 млн. т. умовного палива.

 

2. Розвиток нетрадиційної енергетики.

Розвиток великомасштабних систем передбачає спиратися на :

- ядерну енергію, але річ у тому , що сьогодні дуже не економно використовують запаси урану , та й технологія виробництва атомної енергії і поховання її відходів дуже небезпечні;

- термоядерний синтез, як паливо тут використовується дейтерій , запаси якого майже необмежені, так як знаходяться у морської воді, трудність у тому, що людина досі не може підтримувати контрольовану реакцію термоядерного синтезу у достатньо тривалому часі;

- освоєння сонячної енергії – це справа не стільки технологічно важка, скільки дорога, так як воно складається з тисяч великих колекторів, яки направляють тепло сонця в центральний котел, в якому виробляється пар, який обертає турбіну.

Пере важність сонячної енергії у тому, що вона може використовуватися не тільки для забезпечення енергією одного будинку, але і для роботи електростанції потужністю більш ніж 1000 МВт;

- фотохімічне перетворення енергії, тобто фотоліз води для виробництва водню;

- магнітогідродинамічний метод – це метод безпосереднього перетворення теплової енергії в електричну за допомогою хімічного горіння. Трудність у тому, що зараз нема такого матеріалу, який би витримав температуру, що перевищує 2500о К .

Системи енергетики малої потужності будуть забезпечуватись за рахунок поновлювальних джерел енергії, вони достатньо гнучкі, зручні, дешеві і повинні доповнювати систему великомасштабну енергетику. До енергетики малої потужності відноситься використання : енергії сонця, гідроенергії, геотермальної енергії, повітряної, енергії океану (припливів, відливів, енергія хвилі і т.п.), енергія біомаси.

До нових, більш перспективних джерел енергії відносять космічну: перетворення силових магнітних ліній Землі, сонячна енергія, енергія космічного вітру, енергія частки, енергія вакууму, енергія чорних дир., і т.п., для цього передбачається побудувати супутник – електростанцію на геостаціонарної орбіті (36000 км) .

 


Читайте також:

  1. Апеляційний розгляд справи у судовому засіданні
  2. Валютне регулювання ЗЕД розглянуто окремо в наступній лекції «Валютне регулювання ЗЕД.
  3. Допит свідка, потерпілого, підозрюваного. Допит свідка, потерпілого під час досудового розслідування в судовому засіданні. Особливості допиту малолітньої або неповнолітньої особи.
  4. Засіданні господарського суду щодо винесення ухвали про санацію боржника
  5. Заходи, що застосовуються у судовому засіданні до порушників і неповагу до суду.
  6. Касаційний розгляд справи у судовому засіданні
  7. Особливості апеляційного розгляду адміністративної справи у судовому засіданні
  8. Порядок проведення допитів в судовому засіданні.
  9. РОЗГЛЯНУТО
  10. Розглянуто на засіданні комісії юридичних дисциплін Протокол №____________«___»_____________________2014 р. Голова циклової комісії ______________ Л.О. Ковальчук
  11. Участь прокурора в засіданні апеляційного суду




Переглядів: 359

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Паливно-енергетичний комплекс України.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.