Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Зміст за темами

Тема 1. Державне управління.

Поняття та види управлінської діяльності, її зміст. Поняття та зміст державного управління як одного з виду соціального управління, співвідношення громадського та державного управління. Поняття принципів державного управління, їх система.

Тема 2. Предмет та система адміністративного права.

Визначення поняття та змісту предмета адміністративного права. Поняття та зміст методу адміністративно-правового регулювання, його співвідношення з методом державного управління. Система адміністративного права, співвідношення загальної та особливої його частин. Джерела адміністративного права. Визначення адміністративного права як науки. Історія його розвитку.

Тема 3. Адміністративно-правові норми та відносини.

Поняття та види норм адміністративного права. Співвідношення окремих видів адміністративно-правових норм. Структура адміністративно-правових норм (гіпотеза, диспозиція, санкція). Особливості адміністративно правових норм, які відображаються в їх імперативному характері. Дія адміністративно-правових норм в часі, в просторі і за колом осіб. Поняття адміністративних правовідносин та їх особливості. Структура адміністративних правовідносин.

 

Тема 4. Органи виконавчої влади як суб'єкти адміністративно-правових відносин.

Поняття та правовий статус органу державного управління. Історичний аналіз виникнення і розвитку системи органів державного управління. Співвідношення між органом державного управління і органом виконавчої влади. Органи виконавчої влади як різновид державних органів. Зміст їх діяльності. Класифікація органів виконавчої влади. Система органів виконавчої влади, взаємозв'язки між ланками системи. Система центральних органів виконавчої влади. Визначення місця Президента України в системі суб'єктів державної влади. Аналіз повноважень Президента України, які він здійснює по відношенню до органів законодавчої, виконавчої та судової влади. Визначення правового статусу Адміністрації Президента України. Аналіз її структури і повноважень.

Тема 5. Державна служба і державні службовці.

Поняття державної служби. Поняття принципів державної служби та їх система. Правовий статус державних службовців. Види державних службовців. Службова кар'єра і припинення державної служби. Обмеження при прийнятті та проходженні державної служби. Відповідальність державних службовців.

Тема 6. Запобігання і протидія корупції в Україні.

Поняття корупції та негативні наслідки існування корупції в державі. Зарубіжний досвід боротьби з корупцією: позитивні та негативні приклади. Законодавство, що регулює питання боротьби з корупцією в Україні. Суб’єкти та об’єкти корупційних правопорушень. Відповідальність за вчинення корупційних правопорушень в Україні.

 

Тема7. Об'єднання громадян та громадяни як суб'єкти адміністративно-правових відносин.

Поняття і види об'єднань громадян та їх ознаки. Особливості існування політичних партій на території України. Легалізація та правосуб'єктність об'єднань громадян. Порядок створення та функціонування релігійних організацій, припинення їх діяльності. Відповідальність об'єднань громадян за порушення законодавства. Поняття адміністративно-правового статусу громадян України. Складові елементи правового статусу громадян: правовий статус людини, громадянина, соціальний, спеціальний. Особливості адміністративної правоздатності та дієздатності громадян України. Момент виникнення, припинення, підстави обмеження. Адміністративно-правовий статус іноземних громадян. Відмінності, які існують між статусом біженця, осіб, що потребують додаткового або тимчасового захисту та іммігранта.

Тема 8. Методи державного управління.

Поняття і значення методів управління. Зміст та особливості адміністративного та економічного методів управління. Переконання і примус у державному управління. Характеристика переконання як методу, який спрямований на попередження вчинення правопорушень та примусу як методу, який спрямований на припинення протиправної поведінки.

Тема 9. Адміністративний примус.

Поняття адміністративного примусу. Класифікація заходів адміністративного примусу. Суть та види адміністративно-запобіжних заходів. Суть та види заходів адміністративного припинення. Адміністративна відповідальність як один із заходів адміністративного примусу.

 

Тема 10. Адміністративна відповідальність.

Поняття та зміст адміністративної відповідальності. Її відмінність від інших видів юридичної відповідальності. Поняття і склад адміністративного правопорушення. Види та зміст адміністративних стягнень. Органи і посадові особи, які уповноважені вирішувати справи про адміністративні правопорушення. Особливості адміністративної відповідальності спеціальних суб’єктів. Деякі особливості адміністративної відповідальності юридичних осіб.

 

Тема 11. Форми та функції управлінської діяльності.

Поняття функції державного управління. Загальні, спеціальні та допоміжні функції державного управління, їх види та суть. Форми державного управління. Відмінності між правовими та не правовими формами державного управління. Види правових і неправових форм державного управління, їх зміст.

Тема 12. Акти державного управління.

Поняття і юридичне значення актів управління. Існуючі види актів державного управління: за юридичними властивостями, за дією в просторі, за суб'єктами права видання. Вимоги, що ставляться до правових актів управління. Підстави зміни та зупинення актів державного управління. Порядок скасування актів управління. Поняття та види дефектних актів управління.

Тема 13. Адміністративний процес.

Поняття та особливості адміністративного процесу. Принципи та суб'єкти адміністративного процесу. Види проваджень: провадження з випрацювання та ухвалення нормативних актів управління, провадження з ухвалення індивідуальних актів управління, провадження за зверненнями громадян, провадження із застосування адміністративно-попереджувальних і запобіжних заходів, провадження у справах про адміністративні правопорушення. Стадії адміністративного провадження.

Тема 14. Провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Поняття та сутність провадження у справах про адміністративні правопорушення. Суб’єкти, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення. Стадії провадження у справах про адміністративні правопорушення.

 

Тема 15. Окремі види неюрисдикційних проваджень.

Поняття та зміст неюрисдикційного провадження. Поняття та стадії реєстраційного провадження. Поняття та стадії дозвільного провадження. Поняття та стадії контрольного провадження.

Тема 16. Адміністративне судочинство в Україні.

Поняття і суть адміністративного судочинства. Завдання, предмет і метод адміністративного судочинства. Принципи адміністративного судочинства. Публічно-правові спори, що підвідомчі адміністративним судам. Строки в адміністративному судочинстві.

 

Тема 17. Провадження в адміністративних справах.

Порядок розгляду адміністративної справи у першій інстанції. Провадження в адміністративних справах в апеляційній та касаційній інстанції. Особливості перегляду судових рішень за винятковими обставинами та за ново виявленими обставинами.

Тема 18. Розгляд окремих категорій адміністративних справ.

Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів суб’єктів владних повноважень. Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності. Особливості провадження у справах, пов’язаних із виборчим процесом чи процесом референдуму.

 

Тема 19. Порядок виконання судових рішень в адміністративних справах.

Поняття та види судових рішень. Відмінності між рішеннями суду першої, апеляційної та касаційної інстанції. Порядок виконання судових рішень в адміністративних справах. Умови набрання законної сили рішень судів першої, апеляційної та касаційної інстанції. Заходи процесуального примусу в адміністративному судочинстві.

 

Тема 20. Забезпечення законності у державному управлінні.

Сутність правового порядку у державі. Ознаки законності у державному управлінні. Мета та завдання контролю. Види контролю: парламентський, президентський, органів виконавчої влади, органів судової влади, органів місцевого самоврядування. Мета та завдання нагляду. Відмінність контролю від нагляду. Предмети прокурорського нагляду. Поняття та зміст адміністративного нагляду.

Плани семінарських занять.

Контроль знань на семінарських заняттях покликаний організувати студента до систематичного опрацювання пройденого матеріалу. Він здійснюється шляхом:

- вибіркового усного опитування студентів в аудиторії по питаннях теми, в т.ч. заданих для самостійного вивчення;

- дискусійного обговорення питань, що становлять зміст теми;

- обговорення проблемних питань;

- виконання письмових самостійних робіт, міні контролів;

- активної участі студента в розгляді питань в аудиторії (внесення уточнень, доповнень, зауважень до відповідей тощо).

Заняття 1. Особливості здійснення державного управління. Адміністративне право - галузь права, що регулює відносини у сфері здійснення державного управління. (Семінар-розгорнута бесіда)

Завдання.Сформувати вміння:

- вільно оперувати категоріями: управлінська діяльність, технічне управління, біологічне управління, соціальне управління, громадське управління, комерційне управління, державне управління, принципи державного управління, предмет адміністративного права,джерела адміністративного права, види норм адміністративного права;

- розкривати зміст понять суб’єкт управління та об’єкт управління, метод адміністративного права, адміністративні правовідносини;

- класифікувати існуючі принципи державного управління, джерела адміністративного права, види адміністративно-правових норм;

- аналізувати взаємодію суб’єктів та об’єктів державного управління;

- виявляти особливості окремих видів соціального управління, розкриваючи їх співвідношення.

Сформувати компетенції:

- логічно викладати матеріал;

- аргументовано висловлювати свою думку та робити висновки;

- опрацьовувати одержані результати наукових пошуків.

План заняття.

  1. Усно опитати студентів з питань теми заняття.
  2. Провести дискусію «Чим обумовлена ефективність державного управління?»
  3. Розробити план заходів щодо підвищення ефективності здійснення державного управління – робота в малих групах.
  4. Змоделювати приклад суспільних відносин, які регулюються окремим видом адміністративно-правової норми, що визначена викладачем – робота в малих групах.

Читайте також:

  1. Багатофакторна матриця «Мак-Кінсі», її зміст, способи використання , достоїнства і недоліки.
  2. В цьому полягає механічний (фізичний) зміст похідної.
  3. Взаємозв’язок з освітніми системами інших країн, відповідність вищої освіти України світовому рівню.
  4. Види тлумачення норм права за обсягом їх змісту
  5. Викладання змісту теми
  6. Вимоги до змісту контрольної роботи
  7. Вимоги до змісту контрольної роботи
  8. ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  9. Вимоги щодо змісту та оформлення документів
  10. Відображальне відношення і власний зміст релігійного феномену
  11. ВСТУП. ЗНАЧЕННЯ, ЗМІСТ ТА ЗАВДАННЯ ПРЕДМЕТУ.
  12. Географічний зміст топографічних карт




Переглядів: 508

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завідувач кафедри ___________________ Крупчан О.Д. | Інформаційне забезпечення заняття.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.