Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Засоби захисту шкіри

Засоби захисту шкіри призначені для захисту відкритих ділянок шкіри, одягу, взуття та спорядження від попадання краплиннорідких ОР, СДОР, збудників інфекційних захворювань, радіоактивних речовин тощо, їх поділяють на спеціальні(табельні) та підручні(предмети побутового одягу) засоби захисту шкіри.

За принципом захисної дії спеціальні засоби діляться на ізолюючі і фільтруючі.

Ізолюючі засоби захисту шкіривиготовляються з повітронепроникних матеріалів, до них належать загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК), легкий захисний костюм Л-1 і захисний комбінезон. Вони використовуються особистим складом формувань ЦО під час робіт в осередках зараження високими концентраціями СДОР, а також при виконанні дегазаційних і дезінфекційних робіт.

31

Перебування в ізолюючому захисному одязі обмежене в часі із-за порушення тепловіддачі та теплообміну, що призводить до різкого перегрівання організму.

До фільтруючих засобів захисту шкіриналежить захисний фільтрувальний одяг (ЗФО-58). Він застосовується у комплекті з протигазом, гумовими чоботами і рукавицями.

Підручні засоби захисту шкіри- це предмети одягу та взуття, що можуть бути в кожної людини. Використовують робочий одяг (спецівки, комбінезони, халати з капюшонами, зшиті з брезенту, вогнезахисної прогумованої тканини, зимові пальта з грубого сукна, ватянки тощо). Вони захищають шкіри від радіоактивних речовин, бактеріальних засобів і не пропускають протягом деякого часу краплиннорідкі отруйні речовини (взимку - до 1 год., влітку до - ЗО хв.).

 

 


розміщується від будівель на відстані Н + 3 м, де Н - висота найбільшої будівлі.

Фільтровентиляційні камери розміщуються поблизу входу, їх розміри залежать від встановленого устаткування (електровентилятори, фільтри і т.п.).

Приміщення для дизель-електростанції та електродштових ізолюються від основних приміщень герметичними дверима. Вентиляція дизель-електростанції автономна.

Місткість кладової для зберігання продуктів харчування приймається із розрахунку 5м2 на 150 чол., на кожні наступні 150 чол. - збільшується на Зм2 При місткості сховища більш ніж 600 чол. обладнуються дві кладові.

У санітарних вузлах передбачається 1 умивальник на кожні 200 чол.

При розміщенні сховища нижче рівня існуючої каналізаційної системи за лінією герметизації сховища обладнуються станції перекачки.

Санітарно-технічні системи сховищ.Санітарно-технічні системи сховищ повинні забезпечити безперервне перебування в них людей не менше двох діб.

До них відносяться: вентиляція, опалення, водопостачання, каналізація, енергозабезпечення і зв'язок.

Для більшості сховищ система вентиляції проектується для роботи у двох режимах: 1 - режим чистої вентиляції; 2 - режим фільтровентиляції.

Призначення 1 режиму- підтримання температурно-вологісних параметрів у сховищі та очищення повітря від пилу, в тому числі й радіоактивного. Для очищення повітря від пилу і радіоактивних речовин застосовують протипилові фільтри (ПФК, РЕККА). У цьому режимі на одного чоловіка потрібно подавати залежно від кліматичної зони повітря від 8 до 13м3/год. Тривалість безперервної роботи електровентиляторів - 48 годин.

У 2 режимі- повітря додатково очищується від радіоактивних, отруйних речовин і бактеріальних аерозолів. Для цього застосовують фільтри-поглиначі марки ФПУ-200, ФП-300, пропускна властивість яких становить 100 і 300 м3/год відповідно .В цьому режимі на одного чоловіка необхідно подавати 2 м3/год. Тривалість безперервної роботи системи фільтровентиляції - 12 годин.

При роботі в 2 режимі, з метою герметизації сховища і створення перешкоди проникненню в нього ззовні зараженого повітря, у сховищі повинен утворюватись надлишок повітря (підпір) - 5 - 10 мм водяного стовпчика.

Для захисту повітропроводів від надмірного тиску ударної хвилі на них встановлюються противибухові устрої та герметичні клапани.

На об'єктах, які розмішуються в зонах можливих сильних пожеж, катастрофічного затоплення, зараження СДОР, у захисних спорудах передбачається ще й 3 режим,який називають режимом повної ізоляції.У цьому режимі відбувається рециркуляція повітря всередині сховища з очищенням його від вуглекислого газу і вологи за допомогою регенеративних патронів РП-100. Кисень надходить із кисневих балонів, які встановлюються додатково в приміщенні.

Водопостачанняпередбачається від зовнішньої водопровідної мережі і, крім того, в спеціальних резервуарах утворюється дводобовий запас води за розрахунком: 3 л питної води і 4 л води для технічних потреб на одну людину на

 

 

 

добу.

Каналізація.Для забезпечення життєдіяльності використовується загальноміська каналізація. При необхідності обладнуються станції перекачування і резервуари збору відходів.

Опалення сховищавлаштовується від загальної теплової мережі.

Електрозабезпечення ізв'язок. Електрозабезпечення здійснюється від зовнішньої електричної мережі, а інколи - від захищеної дизельної електростанції. У випадках порушення електрозабезпечення передбачається аварійне освітлення (акумулятори, електроліхтарі тощо). У захисних спорудах встановлюються телефони й радіотрансляційні точки.


Читайте також:

  1. II. Основні засоби
  2. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  3. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  4. L2.T4/1.3. Засоби дозування сипучих матеріалів.
  5. L3.T4/2. Засоби переміщення рідин.
  6. V Засоби навчання
  7. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  8. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  9. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  10. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  11. Адреноблокуючі засоби.
  12. Акустичний контроль приміщень через засоби телефонного зв'язку




Переглядів: 623

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Призначення і вміст аптечки індивідуальної АІ-2 | Протирадіаційні укриття(ПРУ)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.