Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Верховна Рада України

Верховна Рада — єдиний орган законодавчої влади в Україні, що складається з 450 народних депутатів, що обираються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на чотири роки. Не може бути вибраний до парламенту України громадянин, що має судимість за скоєння умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку.

Верховна Рада здійснює законодавчу, засновницьку і контрольну функції. До її повноважень відноситься: внесення змін до Конституції України; ухвалення законів; затвердження Державного бюджету України, внесення в нього змін, контроль за його виконанням; визначення основ внутрішньої і зовнішньої політики; затвердження загальнодержавних програм економічного, науково-технічного, соціального, національно-культурного розвитку, охорони навколишнього середовища; призначення виборів Президента, заслуховування щорічних і позачергових послань Президента України про внутрішнє і зовнішнє положення України; зсув Президента у порядку імпічменту; розгляд і ухвалення рішення по схваленню програми діяльності Кабіні та Міністрів України; дача згоди на призначення Президентом України Прем'єр-міністра України; здійснення контролю за діяльністю уряду України; призначення на посаду і звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; схвалення рішення про представлення військової допомоги іншим державам, про напрям Озброєних Сил України в іншу державу або про допуск підТемаів озброєних сил інших держав на територію України; на значення третини складу Конституційного Суду України; дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим за наявності висновку Конституційного Суду України про порушення нею Конституції України або законів України; на значення чергових і позачергових виборів в органи місцевого самоврядування; здійснення парламентського контролю і т.д.

Вказівка в ст. 75 Конституції на те, що парламент є єдиним законодавчим органом України підкреслює особливий правовий статус Верховної Ради в державному механізмі. У наданні парламенту законодавчої влади реалізується принцип народного суверенітету. В результаті парламент законодавчо регулює життя країни і сприяє формуванню демократичної, соціальної, правової держави. У цих цілях Верховна Рада приймає закони, ухвали і інші акти більшістю від її конституційного складу, окрім випадків, передбачених Конституцією України. Виключно законами України визначаються: права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки громадян; громадянство, правосубъективность громадян, статус іноземців і осіб без громадянства; права корінних народів і національних меншин; порядок застосування мов; основи використання природних ресурсів, виключно (морський) економічної зони, континентального шельфу, організації і експлуатації енергосистем, транспорту і зв'язку; основи соціальною зашиті, форми і види пенсійного забезпечення; основи регулювання праці і зайнятості, браку, сім'ї, охорони дитинства, материнства, батьківства; виховання, утворення, культури і охорона здоров'я; екологічної безпеки; правовий режим митної справи; основи створення і діяльності політичних партій, інших об'єднань громадян, засобів масової інформації, територіальний пристрій України; основи місцевого самоврядування і т.д.

Право законодавчої ініціативи у Верховній Раді належить Президенту України, народним депутатам України, Кабінету Міністрів, Національному банку України.

Виключно законами встановлюється Державний бюджет і бюджетна система України. Законом про держбюджет визначається витрати держави на потреби суспільства і цільове призначення цих витрат. Бюджетна система будується на початках справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами. Держава прагне до збалансованості бюджету України. Регулярні звіти про доходи і витрати держбюджету України повинні бути обнародувані. Контроль за використанням засобів Державного бюджету України від імені Верховної Ради здійснює Рахункова Палата.

Верховна Рада працює сесійно. Вона є повноважною за умови обрання не менше двох третин від її конституційного складу. Перше засідання парламенту відкриває старий по віку народний депутат України. Порядок роботи Верховної Ради встановлюється Конституцією України і законом про регламент Верховної Ради України. Чергові сесії парламенту починаються в перший вівторок лютого і перший вівторок вересня кожного року. Верховна Рада обирає з свого складу Голову Верховної Ради, Першого заступника і заступника Верховної Ради і відкликає їх. Парламент затверджує перелік комітетів Верховної Ради, обирає голів цих комітетів. Повноваження парламенту України припиняються в день відкриття першого засідання Верховної Ради нового скликання.


Читайте також:

  1. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  2. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  3. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  4. VI. Накази Генерального прокурора України
  5. XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
  6. А/. Верховна Рада України.
  7. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  8. Аграрні закони України
  9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  10. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  11. Адвокатура України.
  12. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України




Переглядів: 365

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Виборча система | Президент України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.