Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Витрати майбутніх періодів.

Оборотні активи.

Необоротні активи.

Предмет бухгалтерського обліку та його об'єкти.

Предметом бухгалтерського обліку є окремі сторони багатогранного процесу розширеного відтворення: господарські факти, явища і процеси (операції), що зумовлюють рух господарських засобів, а також джерел їх утворення. Предмет бухгалтерського обліку охоплює весь процес відтворення - тобто виробництво, розподіл, обіг та споживання. Так, на цукровому заводі предметом бухгалтерського обліку є процес виробництва, реалізації цукру тощо; на машинобудівельному підприємстві - процес виробництва машин, обладнання тощо та їх відтворення. Таким чином, предмет бухгалтерського обліку вивчає стан і використання засобів підприємства в процесі господарської діяльності та джерел їх утворення.

Об’єктами бухгалтерського обліку підприємства є господарські засоби й джерела господарських засобів.

Згідно з Національними стандартами бухгалтерського обліку в Україні господарські засоби підприємства групують за трьома ознаками:

1. До необоротних активів належать:

a) Нематеріальні активи -це придбані права користування природними ресурсами, майном, об’єктами інтелектуальної власності тощо.

б)Основні засоби,до яких належать будівлі, споруди, машини, обладнання, транспортні засоби, тварини робочі і продуктивні та ін. Вони використовуються в господарській діяльності в незмінній натуральній формі тривалий час, як правило більше року, зношуються поступово і тому переносять свою вартість на готову продукцію частинами, у міру зносу. Це, наприклад, будівля, що належить вашому підприємству, де знаходяться офіс, оргтехніка, автомобілі та ін., що є власністю вашого підприємства.

в)Інші необоротні активи,до яких належать:

à незавершене будівництво;

à довгострокові фінансові інвестиції інші фінансові інвестиції;

à довгострокова фінансова заборгованість;

à відстрочені податкові кредити;

à інші необоротні активи.

2. До оборотних активів належать:

а) Запаси,до яких віднесені:

- виробничі запаси (матеріали, паливо, запасні частини, насіння та корми).

Вони використовуються в процесі виробництва одноразово і повністю споживаються протягом одного виробничого циклу, тому вся їхня вартість одразу переноситься на собівартість готової продукції. Наприклад,на виробництво цукру на добу перероблено поять тисяч тонн буряка. Вартість цукрового буряка повністю перейшла на собівартість готової продукції - цукру;

- тварини на вирощуванні та відгодівлі;

- малоцінні та швидкозношувані предмети терміном служби до 1 року;

- незавершене виробництво - це предмети, що перебувають у незавершеному виробничому процесі (наприклад, жовтий цукор у дифузії);

- готова продукція - це закінчена в обробці продукція, що відповідає встановленим технічним умовам, знаходиться на складі підприємтсва-виготувача або відвантажена споживачу;

- товари - це продукти праці, вироблені і призначені для продажу. Будь-який товар має дві властивості - споживчу вартість. Споживча вартість - здатність речі задовольнити яку-небудь людську потребу і здатність обмінюватися на інші речі. Одні речі задовольняють людські потреби безпосередньо, як предмети споживання (наприклад, хліб, одяг тощо), інші непрямі, - як засоби виробництва (сировина, верстати тощо).

б) Дебіторська заборгованість - це заборгованість різних підприємств та фізичних осіб перед вашим підприємством. Наприклад, заборгованість за товари та інші матеріальні цінності, відвантажені покупцям, але не оплачені, за виконані роботи та послуги, за підзвітні суми, видані працівникові під звіт, по векселях одержаних, по авансах виданих та ін. Підприємства і особи. винні вашому підприємству, називаються дебіторами, а їхня заборгованість вашому підприємству - дебіторська заборгованість.

До дебіторської заборгованості належить також заборгованість з нарахованих доходів, а також поточні фінансові інвестиції.

в) Грошові кошти та їхні еквіваленти:

- у національній валюті;

- в іноземній валюті;

- інші оборотні активи.

3. До витрат майбутніх періодів належать витрати, що здійснені у даному звітному періоді, але відносяться до наступних звітних періодів. До таких витрат належать:

- витрати з освоєння виробництва, нових видів продукції;

- суми передплати періодичних видань та ін.

Згідно з Національними стандартами бухгалтерського обліку в Україні джерела господарських засобів групують за чотирма ознаками:

1. Власний капітал.

2. Забезпечення майбутніх витрат і платежів.

3. Довгострокові зобов’язання.

4. Поточні зобов’язання.


Читайте також:

  1. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  2. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  3. Альтернативна вартість і незворотні витрати
  4. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
  5. Арбітражний збір та витрати сторін у Морській арбітражній комісії при ТПП України
  6. Види втрат у підприємницькій діяльності.Безпосередньо з категорією ризику пов’язані такі поняття як витрати, втрати й збитки.
  7. Використовувати отримані результати для координування майбутніх зусиль і підвищення відповідальності керівництва
  8. Вимірювання витрати за перепадом тиску
  9. Вимірювання витрати за рівнем
  10. Виробництво і витрати підприємства
  11. Виробничі фонди підприємства і витрати виробництва.
  12. Витрати




Переглядів: 1656

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимоги до бухгалтерського обліку | Частина Статутного капіталу, втілена в оборотні засоби підприємства, називається оборотною частиною або оборотним капіталом.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.