Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основний технологічний цикл реалізації турпослуг: технологія рекламної діяльності; технологія збутової діяльності; технологія бронювання туру.

Реалізація туристського продукту –це комплекс заходів, що здійснюється туристським підприємством, для забезпечення проходження турпродукту від виробника (туроператора) до споживача (туриста). Ця діяльність містить у собі:

· Пошук каналів збуту (фірми тур агенти (оптові реалізатори), індивідуальні розповсюджувачі, профспілкові організації, підприємства або організації, які виступають корпоративними замовниками тур.послуг)

· Передача туристичного продукту посередникові (підписання договорів про співробітництво в яких обговорюється система оплати, передачі путівок, ваучерів і всіх необхідних документів)

· Безпосередньо реалізація туристичного продукту, яка може здійснюватися в офісі тур фірми або через посередників.

· Стимулювання продажу - рекламні акції, знижки, і т.д.

· Аналіз і контроль за ходом продажу реалізації турпродукту.

У формуванні і продажу турпродукту беруть участь (схема 4) тур оператори - виробники туристських послуг (контрагенти – харчування, проживання, екскурсії і т.д.); турагенти; туристи – споживачі туристського продукту.

Розрізняється оптова і роздрібна реалізація турпродукту.

Оптовий продаж –здійснюєтьсяза посередницьким договором, що має форму договору-доручення, договору комісії або агентської угоди – тур оператор надає оптові знижки для фірми партнера, чим більше обсяг продажу турів тим більше процент знижки.

Роздрібний продажтурпродукту кінцевому споживачеві – туристові здійснюється за договором купівлі-продажу, інакше кажучи за договором надання туристських послуг. За цих умов турист виступає як штучний покупець туристських послуг і фірма тур оператор не надає йому додаткових знижок.

 

Технологія збутової діяльності:

Збут турпродукту може здійснюватися двома шляхами:

Прямий збут – на туристичному ринку знаходяться виробники туристського продукту (туроператори), що самостійно реалізують свої послуги клієнтам – туристам.

 
 

 

 


Непрямий збут – непрямий збут, реалізація турпродукта відбувається через посередника, яким найчастіше є турагент і за допомогою якого скорочується загальне число угод, та контактів з прямим споживачем тур послуг - туристом.

 
 

 

 


Співробітництво туроператора і турагента приносить вигоди обом сторонам:

1. Наявність у туроператора широкої розгалуженої контрагентської мережі забезпечує йому ріст обсягів продажів туристських поїздок, вихід на нові ринки, економію витрат за рахунок скорочення загального числа угод із клієнтами.

2. Турагент одержує комісійна винагороду за посередництво в реалізації турів кінцевим споживачам. Його розмір визначається в процентному відношенні до ціни проданного туристського продукту і звичайно складає 10%.

 

Іноді крупні фірми турагенти створюють власні мережі дрібних диллерів-агентів з продажу. Вони можуть працювати поза офісом, персонально з індивідуальними туристами або з группами – корпоративними туристами.

Якісна робота Турагента – запорука успіху всього ланцюга учасників реалізації туристського продукту.

Робота турагента і туроператора здійснюється на підставі договору (договір комісії, агентська угода або договір доручення).

Система збуту туристичного продукту через посередницькі організації (туропертаори-оптовики, турагентства, субагентства агенти, профспілкові організації і т.д.) – називається каналами збуту.

Тур оператори можуть створювати власну систему каналів збуту свого тур продукту, тобто створювати власні турагенства які будуть пропонувати лише їх тур продукт. Але оскільки діяльність тур операторів та турагенств носить дещо різний характер, щодо організації роботи, дуже важко підтримувати сталий розвиток своєї власної мережі агентств для тур оператора, такий тур оператор повинен мати розширений асортимент турів (по різним напрямкам та щодо різної цінової категорії, яскравий приклад, тур фірма САМ, Гамалія).

В теперішніх умовах розвитку туристичної індустрій, ринок вимагає створення мережі турагенств для більш ефективної роботи. Турагенства об’єднюються в мережі, створюють окрему торгову марку якою користуються усі агентства данної мережі, організовують спільну рекламну компанію щодо залучення клієнтів та вимагають у операторів більш вигідніших умов для організації діяльності (безкоштовні тренінги, рекламні тури, більш високий процент комісії), яскравий приклад мережа Агентств Горящих путівок, мережа Агентств магазинів горящих путівок, Галопом по Європах і т.д.


Читайте також:

  1. XV. Фінансові результати від первісного визнання та реалізації сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів
  2. Алгоритм реалізації моделей
  3. Алгоритм реалізації моделі
  4. Алгоритм реалізації моделі
  5. Алгоритм реалізації моделі
  6. Алгоритм реалізації моделі
  7. Алгоритм реалізації моделі
  8. Алгоритм реалізації моделі
  9. Алгоритм реалізації моделі
  10. Алгоритм реалізації моделі
  11. Алгоритм реалізації моделі
  12. Альтернативність у реалізації стратегії розвитку підприємства




Переглядів: 657

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Графік загрузки (готелю, літака, потяга, автобуса і т.д.) | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.