Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Нарахування до Пенсійного Фонду

Облік нарахувань на фонд оплати праці

Утримання профспілкових внесків

Утримання за виконавчими листами

Виконавчий лист— це документ, спрямований на примусове вико­нання рішення суду або іншого компетентного органу.

Із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів бухгалтері­єю підприємства на підставі рішень суду здійснюються стягнення таких платежів: аліментів, відшкодування збитку, сплата компенсацій каліцт­ва чи інших ушкоджень здоров'ю тощо.

Утримання аліментів здійснюється із сум заробітку за мінусом податку на доходи, що утримуються з нього. Доставка грошових переказів одержувачу алі­ментів здійснюється за рахунок платника аліментів (тобто за рахунок зарплати платника аліментів).

В обліку утримання за виконавчими листами відображається проведенням: Дт 661 Кт 685.

Утримання профспілкових внесків здійснюється, якщо працівник є членом профспілки. Профспілкові внески розраховуються від загальної суми нарахованої заробітної плати за звітний місяць за винятком нара­хованої суми допомоги за дні тимчасової непрацездатності за той самий період. Розмір внесків встановлюється профспілкою. В обліку утримання цих внесків відображається проведенням: Дт 661 Кт 685.

 

 

Оплата праці працівникам спричиняє додаткові зобов'язання підприємства перед державними фондами обов'язкового страхування. Підприємство зобов'язане здійснювати відрахування до фондів:

· пенсійного страхування;

· соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, зумовленими народженням і похованням;

· соціального страхування на випадок безробіття;

· соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Види виплат, на які нараховуються внески до Пенсійного фонду визначаються Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-ІУ і є тими ж виплатами, з котрих утримуються внески до Пенсійного фонду.

Ставка внесків до Пенсійного фонду для підприємств і організацій усіх форм власності становить 31,8 % об'єкта обкладання внесками. Для підприємств і організацій, створених громадськими організаціями інвалідів (до таких підпри­ємств і організацій належать підприємства і організації, майно яких є власністю громадських організацій інвалідів, де чисельність інвалідів серед працівників ста­новить не менше як 50%, а частка створюваного інвалідами фонду оплати праці перевищує 25%) на весь фонд оплати праці нараховуються внески в розмірі 4%.

Сплачуються внески одночасно з виплатою заробітної плати, але не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем нарахування внесків.

На субрахунку 651 „За пенсійним забезпеченням" здійснюється облік розрахунків за внесками на обов'язкове державне пенсійне страхування з Пенсійним фон­дом України.

За кредитом субрахунку 651 відображають нарахування внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за дебетом — їх перерахування та витрачання.

При нарахуванні сум до Пенсійного фонду у бухгалтерському обліку робляться такі записи:

Дт 23, 91, 92, 93, 94 Кт 651


Читайте також:

 1. Алгоритм формування статутного фонду банку
 2. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації
 3. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації.
 4. Амортизація основних фондів, методи її нарахування.
 5. Амортизація. Методи нарахування амортизації.
 6. Аналіз використання фонду робочого часу.
 7. Аналіз фонду заробітної плати.
 8. Бухгалтерський облік номіналу депозиту та нарахування процентів за депозитом
 9. Бюджет розвитку місцевих бюджетів є складовою спеціального фонду місцевих бюджетів.
 10. Бюджетні кредити, надані за рахунок загального фонду державного бюджету
 11. Видатки спеціального фонду.
 12. Види використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Утримання у Фонд соціального страхування на випадок безробіття | Нарахування у Фонд соціального страхування від нещасного випадку на виробництві

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.