Даний вид ризику пов'язаний з достроковим відгуком вкладниками своїх внесків з банку, що примушує комерційні банки проводити значну роботу із залучення різного роду внесків.
Серед різних видів внесків особливе значення займають депозити до запитання і термінові внески, як найбільш поширені. Комерційними банками України застосовуються достатньо диференційовані умови залучення вказаних внесків, що є активним засобом боротьби за вкладників, що загострює банківську конкуренцію. При цьому особлива увага приділяється зміні процентної ставки і умовам її нарахування.
З погляду мінімізації депозитного ризику представляють інтерес деякі умови диференціації термінових внесків, що використовуються деякі вітчизняними банками. В даному випадку банками застосовуються два види термінових внесків:
♦ власне термінові;
♦ внески з попереднім повідомленням про вилучення.
Власне термінові внески повертаються власникові в заздалегідь встановлений термін, до цього моменту банк повністю ними розпоряджається. Строк термінового внеску не менше місяця. Як правило, терміни, на які приймаються такі внески, підрозділяються на чотири групи: від 30 до 89 днів; від 90 до 179 днів; від 180 до 359 днів; понад 360 днів. Відповідно тривалості терміну внеску змінюється рівень відсотка, за внеском з великим терміном виплачують вищий відсоток.
Термінові внески з попереднім повідомленням про вилучення передбачають подачу в банк спеціальної заяви вкладника у разі дострокового вилучення ним внеску. Термін подачі такого повідомлення обмовляється на стадії укладення депозитного договору і відповідно до нього встановлюється величина відсотка по внеску. Таким чином, якщо клієнт хоче достроково вилучити свій внесок, він повинен своєчасно сповістити про це банк, що дозволяє банку враховувати майбутні зміни і рефінансувати свої активні операції з інших джерел.
Окрім цього, попередженню втрат банку, пов'язаних з достроковим зняттям внесків, можуть сприяти особливі умови, які включені в договір, що укладається між банком і вкладником. Як одна з умов цього договору може бути відмова клієнтові в достроковій вимозі внеску. Проте банку необхідно правильно оцінити, для яких клієнтів необхідні подібні обмовки в договорі.