Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стаття 2. Сфера дії Повітряного кодексу України

Повітряний кодекс України регулює діяльність користувачів повітряного простору України з метою задоволення інтересів України та її громадян і забезпечення безпеки авіації.

Авіація як галузь – це усі види підприємств, організацій та установ, діяльність яких спрямована на створення умов та використання повітряного простору людиною за допомогою повітряних суден.

Дія Повітряного кодексу України поширюється на всіх користувачів повітряного простору України в частині, що їх стосується, як на території України, так і за її межами, якщо закони країни перебування користувача не передбачають іншого (Із „Повітряного кодексу України“).

3.3. Складіть таблицю успішності студентів вашої групи. Дайте визначення цього документа, прокоментуйте правила його оформлення.

3.4. Запишіть, як називається:

ü уніфікована форма (службового) документа з надрукованою постійною інформацією і наявним місцем для фіксування їх змінної інформації;

ü повторно оформле­ний службовий документ замість утраченого або пошкодженого оригіналу, що має таку саму юридичну чинність;

ü основний документ, який підтверджує трудову діяльність особи.

3.5. Перекладіть подані слова та словосполучення українською мовою.

Ввиду выщеизложенного, добровольная основа, нижеподписавшиеся стороны, основание для прекращения контракта, по согласию сторон, подразумеваемый адрес, личное дело, надлежащим образом, предоставить место, по договоренности.

 

 

ВАРІАНТ 11

1. Класифікація документів за призначенням. Документація з кадрово-контрактних питань.

2. Доручення та розписка: види, правила оформлення.

3. Практичне завдання.

3.1. Напишіть 5 зразків документів (перелік, оголошення, витяг з протоколу, вказівка, складна заява).

3.2.Документ, який містить письмове повідомлення про виконання певної роботи (завдань, доручень) за конкретний відтинок часу (місяць, квартал, рік) – це… . Подайте зразок цього документа (тема: “Екскурсія до Національного музею Тараса Шевченка”).

3.3.В окремі колонки випишіть складні слова, що пишуться: а) разом; б) окремо; в) через дефіс. Поясніть їх правопис.

Звуко…проникний, авіа…десант, прото…сонце, стоп…кран, альфа…випромінювання, людино…година, інженер…механік, пів…години, сонячно…планетний, постійно…замкнений, блок…апарат, планет…знавство, плоско…опуклий, спец…процесор, анти…гравітація, рідинно…повітряний, само…гальмування, гідро…мотор, термо…пара, суб’єктивно… оцінений, літако…виліт, суб’єктно…об’єктний, сорока…восьми…годинний, динамо…машина, альфа…вершина, альфа…трон, літако…будування, літак…амфібія, щастя…доля, пасажиро…кілометр, пів…оборот, пів…діаметра.

3.4. Запишіть, як називається:

ü склад та послідовність розміщення реквізитів у службовому документі;

ü особлива форма трудового договору, у якому строк його дії, права та обов'язки і відповідаль­ність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови ро­зірвання договору встановлюються угодою сторін;

ü різнотипні за змістом управлінські документи, які виступають засобом спілкування між юридичними та фізичними особами і надсилаються поштою.

3.5. Виправте помилки в слововживанні.

Піднімати питання, відділ по міжнародним зв’язкам, кругозір, лакомство, лід тронувся, листати (журнал), минулорічний, миючі засоби, направляти, направити (телеграму), відложити засідання, настольний, немаловажне значення, вішалка, бутилка, брюки, відкривати ключем двері, відкривати воду, бумага.

 

ВАРІАНТ 12

1. Види, реквізити і правила оформлення актів.

2. Історія виникнення і розвитку офіційно-ділового стилю.

3. Практичне завдання.

3.1. Напишіть 5 зразків документів (автобіографія, гарантійний лист, доповідна записка, розпорядження, оголошення).

3.2. Напишіть документ з поданим нижче фрагментом (інші необхідні реквізити потрібно домислити). Визначте тип документа за: а) найменуванням; б) призначенням; в) походженням; г) місцем виникнення; д) формою.

ЗВІЛЬНИТИ:

Соловйову Маргариту Володимирівну, лаборанта кафедри літальних апаратів, із посади з 1 серпня 2010 року у зв’язку з виходом на пенсію.

Підстава: заява М. В. Соловйової.

3.3.Перекладіть українською мовою. З трьома (на вибір) складіть складні речення, характерні для офіційно-ділового стилю.

Командировка по служебным делам, нуждаться в, явиться к, при случае, в большинстве случаев, мероприятие по, обратиться по, по всем правилам, по принуждению.

3.4. Запишіть, як називається:

ü короткий письмовий або усний виклад змісту наукової статті, моно­графії, результатів наукового дослідження, змісту книги;

ü документ, що під­тверджує факти біографічного або службового характеру з життя і діяльності окремих громадян чи різ­ні обставини діяльності юридичних осіб;

ü службовий документ, адресований керівникові юридичної особи (де адресант працює або вищої), в якому описується певний факт чи подія, повідомляється про виконан­ня окремих завдань, службових доручень.

3.5. Виправте помилки в слововживанні.

Відпуск, в його честь, в кінці кінців, потерпіти невдачу, добитися результатів, включити питання, включити світло, дивитися на обставини, докладна, смекалка, соблазн, вмішуватися, воєнкомат, в подальшому, головокружіння, в протилежність, двохсторонній, в порядку виключення, в свою чергу, все рівно, в ході обговорення, головнокомандуючий, давати клятву.

 

ї

 

ВАРІАНТ 13

1. Договір. Реквізити договору. Типи договорів

2. Список, перелік і таблиця як структурні елементи обліково-фінансових документів.

3. Практичне завдання.

3.1. Напишіть 5 зразків документів (таблиця, список, протокол, звіт про проходження практики, наказ).

3.2.Відредагуйте. Запишіть правильний варіант документа. Визначіть тип документа за: а) призначенням; б) походженням; в) місцем виникнення; г) формою.

Національний Авіаційний Університет

Інститут післядипломного навчання

03058, м. Київ, пр. Космонавта Комарова, 1

тел. 406-77-34

“ ” -------------- 2010 р.

№ 1-16/6

Довідка.

Видана Дмитрук Маші, студентові 305 групи спеціальності документознавство та інформаційна діяльність про те, що вона дійсно проходила фахово-ознайомчу практику з 9 червня 2012 року до 25 червня 2012 року у Відділі маркетингу інституту післядипломного навчання НАУ.

Директор ІПН (підпис) О. М. Герасимюк

Начальник відділу (підпис) І. М. Слободенюк

(Печатка)

Довідка видана для подання на кафедру української мови та культури гуманітарного інституту НАУ.

3.3.Перекладіть українською мовою. З трьома (на вибір) складіть складнопідрядні речення, характерні для офіційно-ділового стилю.

При необходимости, для описания, по окончании, по получении, при отсутствии, для пояснения, нуждаться в, в противоречие с.

3.4. Запишіть, як називається:

ü копія частини документа, оформлена належним чином, яка видається на руки;

ü документ, який містить письмове повідомлення про виконання певної роботи (завдань, доручень) за конкретний відтинок часу (місяць, квартал, рік);

ü членування тексту на логічні, відокремлені одна від одної частини.

3.5.Виправте помилки в слововживанні.

З фінансової сторони, з дня народження, глохнути, з достоїнством, підвести підсумки, піддавати сумніву, задавати питання, підняти галас, підняти проблему, залізна дорога, підписка, правляча верхівка, правомочне рішення (зборів), праця побачила світ, вилка.

 

ВАРІАНТ 14

1. Контракт, його реквізити. Порядок укладання контракту. Структура тексту контракту. Відмінності між трудовим договором і контрактом.

2. Розпорядчі документи: види, реквізити, правила оформлення.

3. Практичне завдання.

3.1. Напишіть 5 зразків документів (рекомендаційний лист, лист-вітання, проста заява, розписка, доручення).

3.2. Письмове підтвердження певної дії, що мала місце (передання та отримання документів, товарів, грошей, матеріальних цінностей), – це … . Охарактеризуйте цей документ за: а) назвою, б) походженням, в) місцем виникнення, г) призначенням, д) формою та іншими ознаками. Подайте його зразок.

3.3.Випишіть іменники, які вживаються: а) в однині і множині; б) тільки в однині; в) тільки в множині.

Навігація, літак-біплан, ковзани, аеродром, проводи, носилки, спалах, атмосфера, жнива, ґандж, весілля, ковзанка, лід, рушник, білизна, Прилуки, Ужгород, Крим, Японія, доля, туман, фізіологія, сум, граблі, форвакуум, вила, сіни, злива, прозорість, сніг, косовиця, вугілля, овочі, скафандр, польоти, блисковідвід, просочення, режим, цукор, локатор, терези, вечір, вечорниці, земляцтво, мерехтіння, достатки, терен, горобина, студентство, повість, середовище.

3.4. Запишіть, як називається:

ü відступ управо на початку першого рядка кожної частини документа, яким по­чинається виклад нової мікротеми або думки в документі, а також фрагмент тексту між двома такими відступами;

ü сукупність об’єднаних за змістом речень, які підпорядковуються вимогам композиційної будови документа і відповідають нормам літературної мови;

ü документ, у якому викладається певне прохання або пропозиція однієї чи кількох осіб, що адресується установі або посадовій особі.

3.5.Перекладіть подані слова та словосполучення українською мовою.

Пожизненное содержание,заинтересованное лицо, дополнительное соглашение, меры по предупреждению, наводить справки, необходимо учитывать, отпуск по болезни, по имеющимся сведениям, нанести ущерб, должностное лицо.

 

ВАРІАНТ 15

1. Трудова угода, її реквізити.

2. Довідково-інформаційні документи. Довідка, звіт.

3. Практичне завдання.

3.1. Напишіть 5 зразків документів (наказ щодо особового складу, вказівка, лист-підтвердження, розписка, пояснювальна записка).

3.2.Відредагуйте окремі речення з наказів.

1. Направити у командировку у м. Бар комерційного директора ВАТ «Авіатор» сроком на одні сутки 05. 02. 2013 р. для отримання необхідних деталей для літальних апаратів. 2. Відкомандировать також в м. Чернігів комерційного агента ВАТ «Авіатор» Скороход Альошу терміном на двоє суток з 05.02.2013 р. по 06. 02. 2013 р. для заключення договору.

3.3.Перекладіть українською мовою. Прокоментуйте.

Багатая Сибирь, высокая насыпь, горячий кофе, горький полынь, далекая Сибирь, долгий путь, донецкий уголь, золотая рожь, красивый город, кудрявые волосы, наивысшая степень, народное творчество, новые часы, острая боль, старинная запись, степной ковыль, широкая дверь, широкая степь.

3.4.Запишіть, як називається документ, а) що підтверджує факт здійснення певних дій, – передання й отримання документів, това­рів, грошей, матеріальних цінностей тощо; б) у якому в систематизованому вигляді подаються статистичні дані або інша інформація, розміщена в рядках та графах у певному порядкові; в) яким регулюються стосунки між установою та позаштатним працівником.

3.5. Виправте помилки в слововживанні.

При таких умовах, радувати око, регістрація, ресурсозберігаючі технології, робити вигляд, розкрити книгу, саме головне, розхлябаний, рубашка, розповсюдження епідемії, саме по собі, смекалка, соблазн, співпадати, співставляти, ставити до відома, стикнутися, тараторити, текучість кадрів, факт на лице, явна помилка, ящик (поштовий), як попало.

 

ВАРІАНТ 16

1. Функції та види бесід. Співбесіда з роботодавцем. Найбільш підступні запитання.

2. Поняття про діловий (службовий) лист, його реквізити. Класифікація ділових листів.

3. Практичне завдання.

3.1. Напишіть 5 зразків документів (лист-повідомлення, оголошення, витяг з протоколу, акт, доручення).

3.2.Основний розпорядчий документ, що видається керівником юридичної особи, називається… . Визначте, який це документ за: а) назвою; б) призначенням; в) терміном виконання; г) походженням. Подайте зразок цього документа.

3.3. Підберіть власне українські відповідники до поданих слів. З трьома (на вибір) складіть безсполучникові речення, характерні для офіційно-ділового стилю.

Алфавіт, директива, імідж, амбіція, еквівалентний, ліміт, акцентувати, рапорт, ритуал, аванс.

3.4.Запишіть, як називається (-ються)

ü особлива форма трудового договору, у якому строк його дії, права та обов'язки і відповідаль­ність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови ро­зірвання договору встановлюються угодою сторін;

ü окремі елементи, з яких складається документ;

ü документ, який фіксує угоду між двома чи кількома партнерами.

3.5. Перекладіть подані слова та словосполучення українською мовою.

Учет кадров, чрезмерные усилия, по заказу, на всякий случай, комиссия по составлению резолюции, находить решение, вынести благодарность, двойное гражданство, жесткие меры, заказное письмо, заслуживающий внимания, назвать по фамилии, виписка из протокола.

 

 

ВАРІАНТ 17

1. Реквізити документів. Вимоги до змісту та розташування реквізитів.

2. Види та реквізити наказів. Наказ із загальних питань.

3. Практичне завдання.

3.1. Напишіть 5 зразків документів (перелік, довідка, контракт, рекомендаційний лист, заява).

3.2. Перекладіть українською мовою. Виправте помилки в написанні великої літери в словах.Підкресліть слова, що пишуться з великої літери.

Из авиационного кружка киевского политехнического института вышли видные авиаконструкторы и авиационные деятели: создатель авиационных двигателей, академик, доктор технических наук, четырежды лауреат государственной премии, герой социалистического труда А. А. Микулин, директор киевского политехнического института в 20-х годах В. Ф. Бобров, первый в мире конструктор гидросамолетов “летающая лодка”, которые применялись еще в годы первой мировой войны, Д. П. Григорович. Созданные им впоследствии “летающие лодки” М-5 и М-9 были лучшими гидросамолетами для своего времени, а самолет “укрвоздухпуть” по своим летно-тактическим данным превосходил иностранные.

В Киеве перед первой мировой войной вблизи станции «святошино» на сырецком аэродроме, где киевские энтузиасты-авиаторы испытывали свои летательные аппараты, базировался корпусной авиационный отряд. Командир отряда знаменитый летчик П. Н. Нестеров 9 сентября 1913 года впервые в мире совершил «мертвую петлю», названную в его честь «петлей нестерова» (За А. Вовчиком).

3.3.Підберіть власне українські відповідники до поданих нижче слів. З трьома (на вибір) складіть безсполучникові речення, характерні для офіційно-ділового стилю.

Принцип, критерій, фактор, ексклюзивний, превентивний, калькуляція, домінувати, детектор, атенюатор, апроксимація, екстраординарний, лімітувати, опція, прес-реліз.

3.4.Запишіть, як називається:

ü документ, у якому повідомляється про щось (певний захід, час і зміст проведення зборів (засідань, нарад), про конкурс на вакантну посаду, про купівлю-продаж товарів тощо);

ü документ, який містить письмове повідомлення про виконання певної роботи (завдань, доручень) за конкретний відтинок часу (місяць, квартал, рік);

ü членування тексту на логічні, відокремлені одна від одної частини.

3.5. Виправте помилки в слововживанні

Включити питання, напечатати виписку з протокола, бувший директор, по дорученню, включити світло, в міру сил, головнокомандуючий, вмішуватися, воєнкомат, глиба, в подальшому, в поті лиця, в протилежність, в порядку виключення, з точки зору, в свою чергу, все рівно, в ході обговорення, вцілити, зустрічаються помилки.

 

 

ВАРІАНТ 18

1. Форми колективного обговорення професійних проблем: перемовини, зб ори, наради, дискусії.

2. Правила оформлення та реквізити протоколів і витягів з протоколів.

3. Практичне завдання.

3.1.Напишіть 5 зразків документів – два з особового складу (складна заява, характеристика на студента (-ку) вашої групи) і три довідково-інформаційні (гарантійний лист, лист-вітання, довідка).

3.2. Відредагуйте текст документа. Подайте правильний його зразок. Допишіть відсутні реквізити. Який це документ за: а) призначенням; б) складністю.


Читайте також:

  1. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  2. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  3. IV. НС у природному середовищі та інших сферах життєдіяльності людини
  4. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  5. VI. Накази Генерального прокурора України
  6. XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
  7. А/. Верховна Рада України.
  8. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  9. Аграрні закони України
  10. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  11. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  12. Адвокатура України.




Переглядів: 683

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стаття 1. Суверенітет над повітряним простором України | РОСПИСКА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.025 сек.