Тема: Механізовані комплекси МКМ, Призначення, склад, технічна характеристика.
Очисної комплекс 1МКМ призначений для комплексної механізації очисних робіт в лавах довжиною 60-100 м на пластах потужністю 1,4-1,75 м з кутом падіння до 15° і легкообрушаю-наявної, але не сипучої покрівлею, питомий тиск на ґрунт 1,1 -1,5 МПа, відпрацьовуються довгими стовпами по простяганню шару або падіння не більше 12°
Комплекс IMKM складається з двухшнекового комбайна 2 типу КПП КГ, изгибающегося скребкового конвеєра 3 типу КИЗМ, пересувної механізованої кріплення 4 типу 1МКМ, кріплення сполучення лави з вентиляційним штреком 5, кріплення сполучення лави з конвеєрним штреком 1, електричного і гідравлічного устаткування, змонтованого на энергопоезде в штреку.
Скребковий конвеєр - звивистий з зачистными лемешами 19 і кабелеукладачем 18. За допомогою гидропатронов 17 і важільного пристрою зачисні лемеша можуть бути притиснуті до землі шару при пересуванні конвеєра. Притиснення лемешів відбувається при невеликому підйомі конвеєра з боку виробленого простору і нахилі його в бік забою.
Механізована кріплення 1МКМ - агрегатна, щитова, під-держивающе-захисної типу, включає однотипні лінійні двостійкові секції. Секція кріплення складається з основи 14, двох траверс 11 та 12, огородження 10, перекриття 8 з козирком 6 і гидропатроном 7, двох гідравлічних стійок 15, гидродомкрата пересування 13, напрямної балки 16 і гідрообладнання 9. Підстава секцій разом з траверсами і огорожею утворює спрямовуючий четырехзвенник, що забезпечує постійний зазор між козирком і забоєм при зміні потужності шару, поздовжню стійкість секції, передачу зусилля гидродомкрата пересування від підстави секції верхньому перекриття й розвантаження гідростійок від згинальних моментів при пересуванні секції кріплення з підпором. Козирок з допомогою гидропатрона, який з'єднаний з трубопроводом поршневий порожниною передній гідростійки, притискається до покрівлі пласта. Гідростійки кріплення - двосторонньої дії, одинарною гідравлічної розсувності. Гідрообладнання секції для зручності управління змонтовано під верхнім перекриттям. Управління пересування секцією здійснюється з сусідньої секції.
Секції за допомогою гідродомкратів послідовно один за одним пересуваються слідом за проходом комбайна (заряджена схема). Вони можуть пересуватися як з підпором, так і без підпору покрівлі. Конвеєр може пересуватися за допомогою гідродомкратів за флангової ("хвильовий") і по фронтальній схемою по всій довжині лави. Виймання вугілля комбайном відбувається як з односторонньою, так і за челноковій схемою.