Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема: Гірничі свердла СЕР 19, ЕБГП. Призначення, конструкція, принцип дії.

 

Гірські свердла призначені для буравлення шпурів обертальним способом по вугіллю і неміцним гірських порід. Гірські свердла класифікуються наступним чином:

за родом застосовуваної енергії - на електричні і гідравлічні, пневматичні;

по потужності і способу установки - на ручні й колонкові.

Ручні гірські свердла призначені для буравлення шпурів глибиною 1,5-3 м і діаметром 40 мм по вугіллю і неміцним порід з коефіцієнтом міцності / < 4. Буріння шпурів цими свердлами проводиться зазвичай з рук, рідше - з застосуванням легкої розбірної колонки. Маса ручних свердел становить 16- 25 кг.

 

Електросвердло СЕР-19М (мал. 4.1) складається з литого алюмінієвого корпусу 4 з двома ручками, покритими шаром гуми; асинхронного електродвигуна, вбудованого в корпус і складається з статора і ротора 5 з підшипниками; передньої кришки 2 з двоступінчастим редуктором; проміжного щита 3, що забезпечує взрывобезопасность корпусу; шпинделя 1, у який вставляється хвостовик бура вентилятора; 8; затыльной кришки 7 з ізолюючим поліхлорвініловим покриттям; пристрої для введення гнучкого кабелю. Останнє складається з фланця; колодки з негорючої пластмаси 12, в якій розташовані прохідні болти для приєднання жив гнучкого кабелю і сполучних кінців від обмотки статора та пускового пристрою; патрубка 13; заглушки 14, яка закріплена гайкою 15. На гнучкому кабелі кріпиться хомут 16, приєднується відрізком ланцюга до фланця // корпусу свердла, що запобігає висмикування кабелю з ввідного пристрою, а також його надмірні перегини. Пусковоеустройство 9 (однополюсний вимикач дистанційного керування) змонтовано в окремій невеликій камері корпусу свердла і закритий кришкою 10. Для кращого охолодження електродвигуна корпус "го має ребристу поверхню; для цієї ж мети призначений вентилятор, змонтований зовні корпусу на валу ротора. Затильна кришка 7 закріплена на корпусі так, що разом з ребрами утворює канали для проходу повітря від вешилятора уздовж нагрітої поверхні корпусу.

Двоступінчастий редуктор електросвердла має змінні шестірні й дозволяє отримати шляхом їх заміни дві частоти обертання шпинделя

 

Электробур гідравлічний з перехопленням штанги ЭБГП1 (колонкове електросвердло, рис. 4.4) призначений для буріння з промиванням похилих і горизонтальних шпурів діаметром до 50 мм і довжиною 2,2 м в гірських породах з коефіцієнтом міцності до /= 12.

Электробур складається з електродвигуна /гідроприводу 3, двох гідроциліндрів 4, траверси 6 з порожнистим шпинделем 7, у який вставляється бурова штанга, і редуктора 8. Особливістю электробура є спеціальна конструкція шпинделя з траверсою, що здійснює перехоплення штанги, що дозволяє бурити шпури на повну глибину (2,2 м) однієї штангою. За допомогою фланцевих з'єднань жорстко пов'язані між собою електродвигун, редуктор і гідропривід.

Вода для промивання забою шпуру підводиться з рукаву 10. З торця электробура розташовані три рукоятки управління: рукоятка 9 управління електродвигуном і його реверс; рукоятка гідроприводу, за допомогою якої здійснюється плавне регулювання осьового зусилля подачі, а також подача шпинделя на забій і повернення його; важіль перемикання швидкостей редуктора.

Кииематико-гідравлічна принципова схема электробура ЭБГП1 зображена на рис. 4.5. Крутний момент від валу електродвигуна Л передається на обидва його кінця. З одного боку електродвигуна через пару циліндричних шестерень /-2 приводяться в дію шестеренний гідронасос 5, який через фільтри 4 або 5 всмоктує масло з картера. Далі насос нагнітає олія, в залежності від положення рукоятки 6 золотника, в поршневі або штокові порожнини двох гідроциліндрів 7 і 8. Запобіжний клапан захищає гідросистему від перевантаження.

З іншого боку електродвигуна крутний момент від його валу передається через дві пари циліндричних шестерень 9-10 й-12 блоку шестерень 13-14. Блок за допомогою рукоятки А можна встановити так, що крутний момент буде передаватися далі через пари шестерень 13-15 і 16-17 або ж через пари 14- 18 і 16-17. Від шестерні 17 через шлицевую втулку 19 крутильний момент передається шпинделя 20, а разом з ним бурової штанзі 21. При цьому залежно від положення рукоятки А перемикання швидкостей редуктора, а отже, і блоку шестерень шпиндель має дві частоти обертання - п - 170 об/хв для порід фортецею /= 8-И2 і п = 315 об/хв для порід фортецею f < 8. При середньому положенні блоку шпиндель вимкнено. Перемикання швидкостей редуктора слід проводити тільки при вимкненому електродвигуні.

Шпиндель - порожнистий: на внутрішній поверхні нарізана спеціальна циліндрове різьблення, за якою вздовж його осі може переміщатися упор 2, що має зовні таку ж циліндрове різьблення (мал. 4.6, а). В упорі передбачено круглий отвір, через який вільно проходить хвостовик бурової штанги /. Штанга пустотіла кругла діаметром 32 мм з поздовжніми пазами. Вона вставляється в шпиндель своїм хвостовиком з боку траверси. Середня частина хвостовика має бічні зрізи, що не дозволяє штанзі обертатися в упорі 2. На кінця хвостовика гайкою 3 навинчено пристрій 4 для осьовий промивання шпуру.

Траверса (мал. 4.6, б) конструктивно виконана так, що всередині її корпусу розташований патрон 1, в який вільно вставляється бурова штанга. При цьому передній кінець штанги з різцем виступає з траверси на хід подачі (0,9 м). Патрон 1 з'єднаний зі склянкою 9 з можливістю обертання, а склянку з шпинделем 10- жорстко за допомогою різьблення

 

 

Буровий інструмент для ручних і колонкових свердел складається з кручених або циліндричних бурових штанг і різців. Бурова штанга (мал. 4.8, а) складається з хвостовика /власне штанги 2, 3 головки з отвором, у який вставляється хвостовик різця 4, закріплюється шплинтом 5. Різці для ручних і колонкових свердел виготовляють звичайно штампуванням з легованої сталі і пір'я їх армують пластинками твердого сплаву ВК-6, ВК-8 або ВК-8Г1. Для роботи з промиванням різці мають осьовий канал для подачі води в шпур. Геометричні параметри різця. Знімний бурової різець (мал. 4.8, г) складається з пір'я / з ріжучими крайками, корпусу 2 і хвостовика 3 для кріплення різця в голівці бурової штанги. Різець має передню грань 4 і задню 5, перетин яких утворює головну ріжучу кромку 6 і крайку 7 рассечки.

 

 


Читайте також:

  1. III. ТРАЕКТОРИЯ БАЛЛИСТИЧЕСКОЙ РАКЕТЫ И ПРИНЦИПЫ ВЫБОРА ПРОЕКТНЫХ ПАРАМЕТРОВ
  2. III.5.5. Принцип материального
  3. YIII.2.2.Принцип рассмотрения во взаимосвязи.
  4. YIII.2.3.Принцип детерминизма. Динамические и статистические закономерности.
  5. YIII.2.4.Принцип изучения в развитии.
  6. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  7. Адекватна реалізація принципів міжнародної економіки можлива лише в стабільному політичному середовищі.
  8. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  9. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  10. Антикорупційні принципи
  11. Антикорупційні принципи
  12. Антикорупційні принципи




Переглядів: 1370

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Відбійні молотки та перфоратори. Призначення, конструкція, принцип дії. | Тема: Бурильні установки для буріння шпурів БУЕ1М, БУ1, СБГ. Призначення, конструкція, принцип дії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.