Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема: Бурильні установки для буріння шпурів БУЕ1М, БУ1, СБГ. Призначення, конструкція, принцип дії.

 

 

, Класифікація бурильних установок

Для механізації буріння шпурів і підвищення продуктивності буріння в 3-5 разів, як у нас, так і за кордоном, все більш широке застосування отримують бурильні установки на візках. Така установка являє собою бурильну машину, що складається з бурової головки з механізмом, що подає (подат-ком), встановлену на гидрофицированном маніпуляторі на візку. Установка дозволяє одній штангою бурити в необхідному напрямку шпури на повну глибину (до 3 м) в оптимальному режимі.

Бурильні установки на візках можна класифікувати за наступними основними ознаками:

за схемою буріння шпурів - на фронтальні і радиалыю-фрон" тотальні, при фронтальній схемою обуривается тільки лобова частина вибою; при радіально-фронтальній - крім лобової частини вибою обуриваются також покрівлю та бока вироблення;

за типом ходового пристрою - на колесно-рейковий, гусеничний і пневмоколісних хід;

за способом пересування - на самохідні і несамохідні;

за типу двигуна приводу ходу - на електричний, пневматичний або дизельний;

за кількістю встановлених на візку бурильних машин - з однією машиною, двома, рідше з великим числом;

за типом бурової головки - на обертальні, обертально-ударні, рідше на ударно-поворотні і обертально-ударні.

У вугільній промисловості основне застосування отримали бурильні установки на візках з однією або двома бурильними машинами обертального або обертально-ударної дії на колесно-рейковому ходу. При виборі типу бурильної машини для конкретних гірничо-геологічних умов необхідно виходити насамперед з розмірів і призначення гірничої виробки, фортеці буримых порід, виду енергії, технічної характеристики бурильної машини.

 

Бурильна установка БУЭ1М (мал. 5.1) призначена для буравлення шпурів і выбуривания вугілля при проведенні горизонтальних виробок, переважно одношляхового перетину від 6 до 10 м2 у світлі, по породах з коефіцієнтом міцності< / 1G у шахтах, небезпечних по газу та пилу. Бурильна установка БУЭ1М випускається у двох варіантах: з бурильної головкою обертального дії для буравлення шпурів по породах фортецею / = s= 4-f-8 і обертально-ударного для порід фортецею / = 6-=-16, при цьому бурильна установка може працювати і під обертальному режимі. Выбуривание вугілля проводиться установкою в под-товительных виробках зі змішаним вугільним і породними яа-боями, в яких застосування вибухових робіт по вугіллю забороняється.

Установка БУЭ1М (мал. 5.1) складається з бурильної машини з бурильної головкою ), встановленої на кінці стріли, маніпулятора 6, рами-бака 7 для масла, шасі 8, гідросистеми з пультом управління 9, електроустаткування 10, сидіння 11 для машиніста, буфера 12. Бурильна машина, у свою чергу, складається з бурової головки / G електродвигуном потужністю 7,5 кВт і редуктором 2, бурової штанги 3, лотка 4 з гідроциліндрами та спрямовуючої рамою. При выбуривании вугілля свердловинами діаметром 300 мм передбачена установка штанги з коронкою 5, оснащеної різцями, замість штанги для буравлення шпурів.

Кінематична схема бурової установки (мал. 5.2). Бурильна головка обертального дії (мал. 5.2, а) являє собою трьохшвидкісний редуктор /-12 з приводом від електродвигуна Ml. Залежно від физико-механічних властивостей буримых порід відбувається перемикання частоти обертання бура, що дозволяє вибрати оптимальний режим буріння. Перемикання здійснюють рукояткою Р, яка переміщує шестерня 10 але шлицам валу і вводить блок в зачеплення з однією з наступних трьох шестірень; малої 9, великий 8 або з шестернею 12. Таким шляхом отримують три частоти обертання шпинделя - 151, 317 і 731 про/хв. Мала частота застосовується при бурінні з міцних порід.

t' Для буріння шпурів у патрон бурової головки вставляється хвостовик штанги з різцем на кінці. Хвостовик утримується в патроні двома виступами. Через муфту бічній промивання і отвір в хвостовику підводиться вода під тиском, яка далі по осьовому каналу в штанзі надходить на забій для промивання шпуру.

Кінематична схема бурової головки обертально-ударного і обертального дії (мал. 5.2, 6) передбачає пере дачу обертання валу / через сполучну муфту валу // і жорстко насадженою на ньому шестерні 1. Далі обертання передається в обидві сторони - від шестерні 2 до вращателю і від шестерні 11 до ударному механізму 15.

 

Ланцюговий податчик призначений для переміщення бурової головки з бурової штангою і створення при бурінні осьового зусилля на забой.Податчик складається з спрямовуючої балки 13 див. мал. 5.2, а), на якій встановлені привід подачі 15 і натяжний пристрій для ланцюга 14. Бурильна головка закріплена болтами на плиті лотка і переміщається з нею по направляючій див. мал. 5.2, а), на якій встановлені привід подачі 15 і натяжний пристрій для ланцюга 14. Бурильна головка закріплена болтами на плиті лотка і переміщається з нею по направляючій балці. Маніпулятор призначений для просторового переміщення бурильної машини і надання їй потрібного напрямку, а також утримання в заданому положенні при бурінні.

Для перекочування бурової установки на запасний шлях раз-миновки передбачена спеціальна платформа, яка накладається на обидві колії. Перекочування проводиться за допомогою чотирьох ковзанок 31, опускання і- підйом яких здійснюються за допомогою черв'ячних редукторів. Конструкція дозволяє ковзанок

почерговим включенням на зрушування-раздвигание відкотити установку до стінки вироблення. При цьому установка піднімається над поруччям, спираючись ковзанками на швелери спеціальної перекатной платформи.

Бурильна пневматична установка БУШ обертально-ударної дії призначена для буравлення шпурів по породі з коефіцієнтом міцності / = 6-М6 при проведенні горизонтальної-талевих гірничих виробок перетином від 6 до 20 м2. Установка оснащена бурильної головкою 1100-1-Ш або БГАШ; в останньому випадку вона має індекс БУ1Б.

 

Установка БУШ (мал. 5.5) складається з бурильної машини I, маніпулятора II, верхній III і нижній IV візків. Установка оснащена складними балками-рейками, які подкладыва-ються під перекатні ролики нижній візки; вся установка з допомогою кривошипних механізмів піднімається вгору і перекочується на сусідній шлях.

Бурильна головка складається з пневмоударника ПУ і вращателя, який передає крутний момент бурової штанзі від шестеренного нереверсивного пневмомотора П1 потужністю 3,7 кВт через триступеневий редуктор, що складається з зубчастих коліс 1- 6. При обертанні бурової штанги пневмоударнік завдає своїм бойком удари але її хвостовика.

Переміщення бурової головки по направляючій балці бурильної машини та осьовим натиск на забій здійснюються за допомогою гвинтового лотка. Останній приводиться в дію від реверсивного шестеренного пневмомотора Я2 потужністю 18,4 кВт через дві пари зубчастих коліс 7-8 та 9-10.

Стріла маніпулятора отримує обертання навколо своєї поздовжньої осі від пневмомотора П3 через червячно-циліндричний редуктор з зубчастими колесами //-12, 15-16 і черв'ячну передачу 13-14.

Бурильна обертально-ударна головка 1100-1-1М (мал. 5.6) є виконавчим органом пневматичних бурильних установок БУ1, БУР2 та інших при бурінні шпурів у міцних породах з коефіцієнтом міцності / = 8^-12. Бурильна головка складається з пневмоударника 6, пневмомотора 10 з двома роторами і трехступенчатого редуктора 9, який передає крутильний момент від пневмомотора шпинделя 2. Всередині шпинделя розташований патрон 3 з виступами, через які крутильний момент передається хвостовика бурової штанги.

 

Експлуатація бурильних установок

Перед початком роботи в забої необхідно переконатися в безпечному стані робочого місця і у справності бурової установки. Далі слід провести змащення деталей установки сог-ласно карті змащення, замінити зношений ріжучий інструмент, випробувати установку без навантаження. Потім необхідно розмітити

на вибої розташування шпурів і встановити ходову візок так, щоб податчик можна було направити для буріння шпурів в потрібну точку забою. Візок закріплюють за допомогою рейкових захоплень і бічних домкратів, які розпирають в стінки вироблення. За допомогою маніпулятора виставляють податчик по напрямку буріння шпурів. Закріплюють раму по-датчика нерухомо щодо забою домкратами, наявними на передньому кінці рами. Виробляють забурпвание при невеликому осьовому зусиллі з подачею води для промивання шпуру. Потім ведуть буріння однієї штангою на повну глибину шпуру (до 3 м).

При обертально-ударному бурінні різних по міцності порід необхідно вибирати оптимальний режим буріння, що характеризується енергією і частотою ударів і оеевым зусиллям. Підвищення тиску стиснутого повітря викликає збільшення енергії і частоти ударів пневмоударнпка, що збільшує швидкість буріння. При бурінні порід середньої міцності осьове зусилля має бути достатнім для вставки ріжучих крайок коронки в породу, а крутний момент достатнім для руйнування що утворюються гребінців породи на вибої шпуру між суміжними ударами. Ударне навантаження в цьому випадку є допоміжною, що сприяє впровадженню ріжучих крайок коронки на більш значну глибину.

При більш міцних породах ударне навантаження є основною, тому повинна збільшуватися енергія одиничного удару, а осьове зусилля має бути достатнім для підтримки ріжучих крайок коронок притиснутими до вибою шпуру в момент удару. При цьому частоту ударів за один оборот бурової штанги необхідно збільшувати, щоб зменшити відстань між суміжними ударами. Оптимальний режим буріння найкращим чином досягається при його автоматичне регулювання. По закінченні буріння установку необхідно перевести в транспортне положення, відігнати від забою на безпечну відстань і перекотити на запасний шлях

 

 


Читайте також:

  1. III. ТРАЕКТОРИЯ БАЛЛИСТИЧЕСКОЙ РАКЕТЫ И ПРИНЦИПЫ ВЫБОРА ПРОЕКТНЫХ ПАРАМЕТРОВ
  2. III.5.5. Принцип материального
  3. YIII.2.2.Принцип рассмотрения во взаимосвязи.
  4. YIII.2.3.Принцип детерминизма. Динамические и статистические закономерности.
  5. YIII.2.4.Принцип изучения в развитии.
  6. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  7. Адекватна реалізація принципів міжнародної економіки можлива лише в стабільному політичному середовищі.
  8. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  9. Аеродинамічний розрахунок ротора вітроустановки
  10. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  11. Антикорупційні принципи
  12. Антикорупційні принципи




Переглядів: 943

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Гірничі свердла СЕР 19, ЕБГП. Призначення, конструкція, принцип дії. | Тема: верстати Бурильні для буріння свердловин. Класифікація, конструкція, принцип дії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.