Вимоги до місць проведення вантажно-розвантажувальних робіт.
Місця проведення вантажно-розвантажувальних робіт повинні мати основу, яка забезпечує стійкість підіймально-транспортного обладнання, транспортних засобів і матеріалів, що складаються. Майданчики, які розраховані на строк служби більше року, повинні мати тверде покриття.
Вантажно-розвантажувальні майданчики повинні постійно очищуватися від сміття, залишків вантажів, а взимку - від снігу, льоду, та посипатися в разі необхідності піском. На майданчиках для укладення вантажів мають бути позначені межі штабелів; проходів, проїздів між ними. Не допускається розміщувати вантажі в проходах і проїздах.
Місця проведення вантажно-розвантажувальних робіт повиті бути оснащені необхідними засобами колективного захисту, знаками безпеки і дорожніми знаками, достатнім освітленням.
Вантажно-розвантажувальні майданчики оснащують спеціальним інвентарем і простим пристосуванням (перехідні містки, східці, скатні дошки, трапи, домкрати, візки, тачки, ноші тощо). Вантажні столи, рампи, естакади та інші споруди повинні бути обладнанні постійними чи знімними відбійними пристроями.
При складуванні матеріалу біля колії чи проїзду автотранспорту його приводять до такого стану, при якому усувається будь-яка можливість його падіння чи розвалення, а також порушення габариту наближення будівель.
Вантажі (крім баласту, розвантаженого для виконання робіт на колії)ї при висоті до 1200 мм мають знаходитися від зовнішньої грані головки крайньої рейки не ближче 2,0 м, а при більшій висоті - не ближче 2,5 м. Вантажі уздовж колії повинні розвантажуватися з розривами для уходу працюючих з колії під час проходу поїзду.
У разі необхідності перенесення вантажів через колії влаштовуються тверді покриття або переносні настили на рівні головок рейок шириною не менше Ч,5м для вантажників, а для проїзду машин і механізмів - шириною не менш 3 м.