Контактна мережа, лінії електропередавання змінного електричного струму чинять значний електромагнітний вплив на дроти, які розташовані вздовж цих мереж і ліній. Внаслідок цього, на дрота, які підлягають електромагнітному впливу, наводиться висока напруга, що небезпечно для працівників, які працюють в цій зоні або на цих проводах.
Тому для забезпечення безпеки працюючих на проводах, які підпадають під електромагнітний вплив, предбачаються такі захисні заходи:
збільшується відстань між обома провідниками, тобто між проводом, який впливає, і проводом, який підлягається впливу;
проводиться заземлення металевих конструкцій, які ізольовані від землі та розташовані в зоні електромагнітного впливу (дах дерев'яних вагонів, споруд, приміщень, трубопроводи тощо);
на відключену повітряну лінію, яка підлягається електромагнітному впливу і де необхідно виконувати роботи, за фронтом робіт на відстані не більше ніж 200 м одна від іншої завішують заземлювальні штанги. Відстань між штангами вибирають в залежності від того, щоб наведені потенціали не перевищували за величиною допустимих для людини;
для вирівнювнювання потенціалів між проводами контактної мережі і заземленими конструкціями, не пов'язаними з рейками, встановлюють шунтуючі перемички, та інші заходи.