Гігієнічні норми впливу на людину в електричному полі різної напруженості.
Напруженість елекричного поля, кВ/м
Менше 5
5-10
10-15
15-20
20-25
Допустимий час перебування за добу, не більше, хвил.
Без обмежень
На мал.4.7.21 зображені зони підвищеної небезпеки ПЛ-750 кВ. Під час робіт на контактній мережі, повітряних і кабельних лініях без підіймання персоналу на висоту в місцях перетинання з ПЛ-750 кВ тривалість перебування в зоні підвищеної небезпеки
Мал. 4.7.21. Зони підвищеної безпеки для ПЛ ВН та ПЛ НВН:
1 - опора;
2 - дроти;
3 - межа зони підвищеної небезпеки;
А «20м - зона із допустимою тривалістю перебування
людини 10 хвилин;
Б =30м - зона із допустимою тривалістю перебування людини 90 хвилин.
протягом доби без застосування засобів захисту дозволяється на відстані до 20 м від осі опір ПЛ - не більше 10 хвилин (зона А), на всіх інших ділянках прольотів ПЛ - не більше 90 хвилин.
Захист від електромагнітних полей здійснюється за допомогою екранувальних пристроїв і спеціального екранувального одягу.
Головний засіб захисту від електромагнітних полей - екранування. Застосовуються стаціонарні (навіси, перегородки, козирки тощо) та переносні (пересувні) екранувальні пристрої (палатки, щити тощо). Екранувальні пристрої виготовляють з металевих листів чи сітки з розміром вічок не більше ніж 10x10, метало ізолюючої тканини, стальних тросів чи проводів та ін. Індивідуальні екранувальні комплекти застосовуються тоді, коли неможливо застосування екранувальних пристроїв. Усі предмети індивідуальних екранувальних комплектів застосовують у разі надійного з'єднання один з іншим спеціальними металевими провідниками.
Заходом, який виключає можливість виникнення розрядних струмів через людину, являється заземлення металевих частин механізмів, ізольованих від землі або на гумовому ходу.