Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Водоохолодна установка АВ-30

Водоохолодна установка АВ-30складається з компресора 13 (рис. 3.2), конденсатора 12, ресивера 11, випарника 5, фільтра-осушника 1, теплообмінника 15, відцентрового насоса 4, терморегулювального вентиля 2, шафи керування та приладів автоматичного керування. Поршневий компресор ФВ-20 призначений для стискання та подачі в конденсатор 12 газоподібного хладону, де він охолоджується і конденсується внаслідок теплообміну з охолоджувальною водою, яка подається з водопроводу або з градирні 9.

Конденсатор 12 кожухотрубного типу — це горизонтальний апарат, у теплообмінних трубах якого протікає холодна вода. У міжтрубному просторі знаходиться холодильний агент (хладон), який, віддаючи тепло воді, охолоджується і конденсується (переходить з газоподібного стану в рідкий). Охолодження води відбувається в градирні 9, де вона розбризкується і продувається потоком повітря від вентилятора 10.

Рис. 3.2. Конструктивно-функціональна схема водоохолодної установки АВ-30:

1 — фільтр-осушник; 2 — терморегулювальний вентиль; 3 — термореле; 4 — відцентровий насос; 5 — випарник; 6 — бак; 7 — фільтр; 8 — розбризкувач; 9 — градирня; 10 — вентилятор; 11 — ресивер; 12 — конденсатор; 13 — компресор; 14 — реле тиску;15 — теплообмінник

Рідкий хладон з конденсатора спрямовується у ресивер 11. Конструктивно ресивер виконаний увигляді трубчастої рами, на якій агрегатується все обладнання установки. На виході хладону з ресивера встановлено запірний вентиль.

Фільтр-осушник 1 призначений для очищення хладону від забруднення та вологи. Він складається з фільтрувальних елементів циліндричної форми і патрона з селікагелем, що адсорбує вологу з хладону.

Теплообмінник 15 кожухо-змійовикового типу забезпечує теплообмін між рідким хладоном, що рухається всередині змійовика, та газоподібним, що надходить із випарника 5 у кожух і омиває зовнішню поверхню змійовика. У результаті цього рідкий хладон додатково охолоджується, а газоподібний перегрівається. Після теплообмінника хладон дроселюється терморегулювальним вентилем 2. Внаслідок різкого зниження тиску хладон інтенсивно випаровується і відбирає тепло у води, що подається через зрошувальне кільце у випарник 5. Пара хладону з випарника відсмоктується компресором і холодильний цикл повторюється. Холодна вода забирається відцентровим насосом. Випарник установки зрошувальний, змійовиковий. Він виконаний з мідних трубок. Подача хладону у випарник після терморегулювального вентиля 2 крізь розподільник здійснюється знизу в три заходи, а відведення пароподібного хладону — зверху колектором.

Вода (холодоносій) надходить зверху крізь отвори в зрошувальному кільці, виконаному з труби у формі витка. Бак 6, в якому розміщений випарник, складається із стального корпуса, глухого дна та верхньої кришки. Зовнішня поверхня бака ізольована. Холодоносій, охолоджуючись, стікає у нижню частину бака, звідки насосом подається до споживача.

Основними параметрами, що характеризують режими роботи машини, є ступінь заповнення випарника рідким хладоном, тиск хладону до і після компресора, температура холодоносія.

При коливанні теплового навантаження кількість рідкого хладону у випарнику змінюється. Чим вище теплове навантаження, тим більше хладону перетворюється у пару.

Ступінь заповнення випарника фреоном регулюється терморегулювальним вентилем 12ТРВ-6,3 залежно від температури перегрівання пари хладону. Терморегулювальний вентиль на задане перегрівання налагоджують за допомогою регулювального гвинта зміною натягу пружини.

Реле тиску Д220-11 захищає компресор від збільшення напірного тиску понад 1,8±0,02 МПа та від зменшення тиску всмоктування нижче 0,039+0,02 МПа. Реле різниці тисків, налагоджене на перепад тиску у напірній лінії масляного насоса та в картері компресора 0,069±0,01 МПа, захищає компресор від порушень режиму мащення.

Температуру холодоносія (води) на виході з бака регулюють за допомогою реле температури, термобалон якого встановлено в гільзі на вихідному трубопроводі. Реле налагоджують на відключення компресора при температурі холодоносія 0,5°С (273,5 К) і включення його при температурі не вище 3°С (276 К).

Таблиця 3.2.
Технічна характеристика установки АВ-30

Холодопродуктивність, МДж/год
Кількість холодоагента, кг
Місткість резервуара, м3 2.5
Потужність привода, кВт

Читайте також:

  1. Автоматична установка газового пожежогасіння
  2. Вибір та установка мережевих адаптерів.
  3. Виконання робіт в електроустановках без зняття напруги.
  4. Витратомірна установка для перевірки
  5. Газобалонна установка для роботи на зрідженому газі
  6. Джерела шкідливого впливу на людей, що виконують роботи в електроустановках
  7. Для роботи в електроустановках
  8. Класифікація робіт в електроустановках.
  9. Колективні та індивідуальні засоби захисту в електроустановках.
  10. Колективні та індивідуальні засоби захисту в електроустановках.
  11. М/с, а в аспіраційних установках для запобігання засмічення – 10–25 м/с).




Переглядів: 2243

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Холодильна установка МХУ-8С | Теплохолодильна установка ТХУ-14

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.