Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Теплохолодильна установка ТХУ-14

Теплохолодильна установка ТХУ-14призначена для охолодження води, яку використовують як проміжний холодоносій у місткісних і проточних охолоджувачах молока, і одночасного нагрівання води для санітарно-технологічних потреб. Застосовується на молочних фермах і пунктах первинної обробки молока.

Установка може працювати у комплекті з резервуаром-охолодником молока місткістю 1,6—2,5 м3 або з проточним охолоджувачем з середньою інтенсивністю потоку до 0,11 м3/с (400л/год).

Установка ТХУ-14 має холодильний агрегат, блок місткостей з проточним водонагрівником, насос холодоносія і систему керування електронагрівником (рис. 3.3).

До складу холодильного агрегату входять безсальниковий компресор, конденсатор з водяним охолодженням, випарник, система керування, три теплообмінники, фільтр-осушник, прилади автоматики і контролю.

Блок місткостей включає місткості холодної та гарячої води, електронагрівник і раму для насоса холодоносія.

Керування роботою електронагрівника забезпечує автономна система керування, а роботою теплохолодильної установки (за винятком електронагрівника) — система керування, змонтована на холодильному агрегаті.

Холодильний агрегат працює за одноступеневим циклом, що передбачає нагнітання у конденсатор пари холодоагента, паралельну роботу проточного і конвективного теплообмінників. Останній з'єднується з місткістю гарячої води.

Холодоагент у газоподібному стані стискується компресором і через теплообмінники подається в конденсатор, де віддає тепло проточній воді, охолоджується і конденсується. Із конденсатора рідкий холодоагент надходить у регенеративний теплообмінник, а потім у фільтр-осушник. У ньому він осушується і очищається від домішок. Через мембранний вентиль з електромагнітним приводом холодоагент подається на терморегулювальний вентиль і надходить у випарник. При дроселюванні різко знижується тиск і холодоагент інтенсивно кипить, забирає тепло від холодоносія, охолоджуючи його.

Із випарника пара холодоагента через регенеративний теплообмінник відсмоктується компресором. Далі цикл повторюється. Холодна вода (холодоносій) здійснює замкнутий цикл в системі охолодження молока.

Рис. 3.3. Конструктивно-технологічна схема теплохолодильної установки ТХУ-14:

1 — поршневий безсальниковий компресор; 2, 6, 15, 16 — термогІльзи; 3, 5 — мано-' вакуумметри; 4 — датчик-реле тиску; 7, 8 — теплообмінники відповідно проточний і конвективний; 9, 10, 12 — запірні муфтові вентилі; 11 — резервуар для гарячої води; 13 — електрона грі вник; 14 — термометр; 17 — регулювальний клапан з сильфонним пневмоприводом; 18 — конденсатор; 19, 20 — запірні сильфонні клапани; 21 — тер-морегулювальний вентиль (ТРВ); 22 — випарник; 23 — водяний насос; 24 — гофрований рукав; 25 — датчик-реле температури; 26 — резервуар для холодної води; 27 — оглядовий пристрій; 28 — мембранний вентиль з електромагнітним приводом; 29 — запірний сильфонний клапан ДУ-60; 30 — осушник-фільтр; 31 — регенеративний теплообмінник; М1, М2 — електродвигуни для привода шідповідно компресора та водяного насоса

Вода на виході із конденсатора розділяється на два потоки. Один з них спрямовується на теплообмінники для підігрівання за рахунок теплообміну з гарячою парою холодоагента, що рухається в зустрічному напрямку в проточному теплообміннику (у змійовику).

Проточний теплообмінник через 10—15 хв після включення установки нагріває воду до 40°С (313 К), а теплообмінник конвективного контура за цикл роботи (до 3,25 год) — 165 л води до 60 °С (333 К). Частина води, що залишилась, з температурою 25 °С (298 К) може бути використана для напування тварин та інших технічних потреб.

Отже, установка в номінальному режимі забезпечує нагрівання води на трьох температурних рівнях без включення електронагрівника. При необхідності теплу воду можна підігріти додатково електронагрівником.

Якщо теплохолодильна машина не працює або вода не нагрівається до потрібної температури, використовують електронагрівальні елементи потужністю 6 кВт, якими укомплектована установка.

 

Таблиця 3.3.
Технічна характеристика установки ТХУ-14

Продуктивність, кВт:  
за холодом 14,5
за теплом
Потужність привода, кВт 7,6
Холодоагент К22

Читайте також:

  1. Автоматична установка газового пожежогасіння
  2. Вибір та установка мережевих адаптерів.
  3. Виконання робіт в електроустановках без зняття напруги.
  4. Витратомірна установка для перевірки
  5. Водоохолодна установка АВ-30
  6. Газобалонна установка для роботи на зрідженому газі
  7. Джерела шкідливого впливу на людей, що виконують роботи в електроустановках
  8. Для роботи в електроустановках
  9. Класифікація робіт в електроустановках.
  10. Колективні та індивідуальні засоби захисту в електроустановках.
  11. Колективні та індивідуальні засоби захисту в електроустановках.
  12. М/с, а в аспіраційних установках для запобігання засмічення – 10–25 м/с).




Переглядів: 1269

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Водоохолодна установка АВ-30 | Холодильна установка 40Т10-2-0

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.