Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Реєстр прав

Підготовка і використання гепросторових даних Autodesk Geospatial.

Геопросторові дані є базовою основою будь-якою ГИС і організовуються на основі понять:

Елемент - просторове представлення реального об'єкту, наприклад дороги або електричного стовпа, що визначає геометричні характеристики і інші властивості елементу.

Клас елементів - категорія елементів, відповідно до правил якої визначаються можливі типи даних, значення за умовчанням і залежності для вхідних в неї елементів. Наприклад, можливі класи елементів для доріг, телефонних стовпів і так далі

Схема - набір зв'язаних класів елементів.

Ієрархія даних - зберігання даних здійснюється на основі принципу ієрархічності, точніше у вигляді набору таблиць. Наприклад, можна використовувати базу даних Oracle, яка підтримує використання декількох схем. У базі даних можуть бути визначені об'єкти комунального господарства міста з схемами для різних типів об'єктів, наприклад об'єктів, використовуваних для електро- і водопостачань. Схема електропостачання включатиме класи елементів для електричних стовпів і розподільних коробок, а схема водопостачання – класи елементів для трубопроводів і гідрантів.

Властивості елементів. Кожен клас має визначальні його властивості. Клас елементів «стовп» володів би наступними властивостями: ідентифікаційний номер, ім'я, модель, матеріал, висота, дата установки тощо. Для властивостей, що визначають класс елементів, можуть вказуватися тип даних, значення за умовчанням і залежності. Наприклад, клас елементів «Магістралі» може включати поле «Траси». За допомогою залежності можна вказати, що значення для цього поля має бути рівне або перевищувати шість, аби дорога була включена в клас елементів «Магістралі».

Сховища даних - містить просторовий контекст, за допомогою якого описуються просторові метадані або параметри, по яких визначається геометрія набору елементів. Просторовим контекстом визначається система координат, кордони і допуски. Сховище даних може містити декілька просторових контекстів, наприклад один контекст для наземних даних, а другий - для схематичних даних.

Метадані - відомості про дані. У контексті ГІС метадані включають відомості, що характеризують набори геопросторових даних. Стандарт вмісту цифрових геопросторових метаданих організований на основі XML для публікації і спільного використання метаданих ГІС і випущений Федеральним комітетом з географічних даних США (FGDC) в 1998 році. Схема складається з декількох основних розділів, кожен з яких складається з декількох окремих елементів даних і складених елементів. Залежно від типа даних ГІС кожен розділ, елемент і складовий елемент може бути обов'язковим, додатковим або умовним.

Обмін даними і стандарти представлення просторової інформації.У технологіях Autodesk Geospatial надається повна підтримка метаданих ISO (Core19115 і 19139). Можна створити, імпортувати і експортувати метадані ISO, а також виконати будь-які інші операції перевірки і контролю в засобі перегляду метаданих і редакторові метаданих. При роботі з СУБД оперції створення і редагування даних можна здійснювати безпосередньо в базах даних Microsoft SQLServer, MYSQL і ODBC, а також Oracle і ARCSDE. Оскільки доступ до всіх цих баз даних здійснюється за допомогою постачальників FDO, для підключення до них використовується один інтерфейс. Для підключення до веб-сервер-служб використовуються два нові постачальники FDO. Веб-сервера-служби стають усе більш поширеним засобом додавання часто використовуваних просторових даних на карту. Існує два типи веб-сервер-служб: WFS (Web Feature Service) і WMS (Web Map Service). Це два стандарти, розроблені і підтримувані консорціумом Open Geospatial Consortium (OGC).За допомогою постачальника WFS можна підключитися до серверів, на якихзберігаються дані елементів (векторні), наприклад державні кордони або транспортні мережі. На малюнку показаний список серверів на веб-вузлі Mapdex в тому вигляді, в якому він відображується в оглядачі Інтернету.

Приклади:

Управління муніципальними ресурсами. НПП "Південь" було створено Міністерством промислової політики України в Севастополі в 1993 році на базі Севастопольської філії ОКБ "Південь". Основною тематикою підприємства були конструкторсько-технологічні САПР, з 1997 року була створена група ГІС, що є в даний час ядром НПП "Південь". В результаті впровадження регіональої програми інформатизації адміністративних ресурсів була створена єдина топооснова муніципальної ГІС під управлінням Autodesk Мар Guidе, яка доступна для внутрішніх користувачів Intranet міської адміністрації, а також всіх муніципальних служб, з представлення картографічної інформації в масштабах M 1:2000, растрова підкладка - М1:500, і векторизованих шарів міської забудови - М1:500.

Транспортні системи. Технологічна платформа Autodesk MapGuide лягла в основу інформаційного порталу про пасажирський транспорт, розробленого Генеральною дирекцією наземного транспорту Португалії (DGTT). Головними критеріями при виборі цієї платформи стали можливість надання інтерактивних карт, що переглядаються в браузері, і серверна технологія. На порталі Transpor.pt можна отримати інформацію про роботу пасажирського транспорту Португалії: дізнатися про доступні види транспорту, розклади руху, тарифи, скористатися оптимізатором маршрутів і цін. Результати представляються у вигляді інтерактивних цифрових карт і супровідного тексту. Портал був розроблений в рамках проекту SIGITI; роботи координувала Генеральна дирекція наземного транспорту за підтримки Європейського фонду регіонального розвитку (FEDER).

Кадастрові системи. У Кадастровому центрі Будапешта (Budapest District Land Office) технології ГІС почали упроваджувати з 1996 р., але лише з впровадженням Autodesk® Topobase™ оновлення кадастрових карт і даних стало відбуватися на 50% швидше. Будапешт має складну інфраструктуру, тому Кадастровий центр Будапешта означив точність і детальність даних одиним з вищих пріоритетів, тому і картографічна інформація представляється у форматі М 1:1000. Будапешт – місто яке налічує приблизно два мільйони чоловік. Місто займає площу в 52,000 гектарів і поділяється на 23 адміністративних району. Одночасно обробляється близько 230,000 окремих актів на право власності на землю і додатково оброблювалось 750,000 актів на інші об’єкти нерухомості.

Проблеми, які стояли при використанні старої технології роботи:

• Відсутність оновлень від власників різної інформації;

• Відносно високі витрати на підтримку системи;

• Залежність від дорогих, невідповідних стандартам, технічних засобів;

• Широке використання в Угорщині даних, які несумісні за форматами.

Впровадження Autodesk® Topobase™ дозволило виявити ряд його пріоритетних можливостей:

відкрита система, яка дозволяє використовувати різні формати даних;

реалізація системи на сховищі геопросторових даних Oracle Spatial 10g;

використання знайомого всім інтерфейсу широко використовуємого в світіAutoCAD®;

зручна система адміністрування

Автоматизована інформаційна система земельного кадастру “Земля і право” - призначена для оперативного збору, нагромадження, аналізу земельно-кадастрових даних природного й правового характеру при кадастровому картографуванні для рішення задач оперативного керування територіями. Система дозволяє вести інформацію про землекористувачів, земельні ділянки, операції, проведених із земельними ділянками, а також прив'язувати цю інформацію до електронних карт і виконувати розрахункові задачі з видачею звітних матеріалів. Основні функції комплексу “Земля і право”:

· Облік землекористувачів (юридичних і фізичних осіб);

· Ведення кадастрового розподілу території;

· Кількісний й якісний облік земель із поділом їх по категоріях, цілям використання;

· Облік правовстановлюючих документів на землю;

· Реєстрація права, угод на земельну ділянку;

· Установлення й реєстрація обтяжень і сервітутів;

· Формування статистичної звітності;

· Облік документів, які засвідчують право на землю;

· Відстеження надходження земельних платежів;

· Виконання складних запитів для пошуку інформації;

· Ведення адресного реєстру;

· Ведення чергової кадастрової карти.

Програмний комплекс має гнучку систему створення звітності на основі шаблонів документів, які створюються й настроюються користувачем;

Весь процес настроювання та друку документів здійснюється з використанням можливостей системи Microsoft Office (Word, Excel);

Разом з комплексом поставляється більше 40 видів стандартних і найбільше часто використовуваних шаблонів документів;

Передбачено процедури по веденню списку додаткових (користувальницьких) звітів.

Кадастрова інформація про земельні ділянки й землекористувачів зберігається в реляційній базі даних. Електронні карти території мають формат ГІС Панорама. Вихідними даними для ГІС є векторні, растрові й матричні карти. У комплект входить професійний векторизатор - «Панорама-редактор», що дозволяє створювати нові й змінювати існуючі об'єкти кадастрової карти. За бажанням замовника комплекс може комплектуватися блоком «Геодезія», що забезпечує обробку даних електронних тахеометрів й GPS апаратури. У системі передбачений зручний пошук інформації з різних характеристик:

• кадастровому номеру;
• місцю розташування на карті;
• суб'єктові права;
• типу права на ділянку;
• мети використання;
• юридичній адресі;
• даті реєстрації;
• і іншим.

Адміністративно-територіальний поділ представлений у вигляді ієрархічного списку. Ведеться жорсткий контроль коректності кожного адресного елемента. Для одержання повної адреси досить указати вулицю (будь-який геонім). Завдяки ієрархічному розподілу розширюються можливості пошуку й групування інформації при створенні звітних і статистичних документів.

Методи занесення картографічної інформації:

• Векторизація відсканованого картматеріалу;
• Створення об'єктів обліку по наявних координатах;
• Обробка польових вимірювань;
• Обробка даних GPS апаратури;
• Обробка матеріалів аерофотознімання;
• Імпорт інформації з інших систем.

Система є відкритою й поставляється з вихідними текстами й повним описом структури бази даних. Підтримується імпорт/експорт картографічних даних у форматах TXF, SXF, MIF/MID, DXF, SHP(DBF).

Програмний комплекс “Муніципальна інформаційна система” (ПК МІС) - призначений для застосування у сфері обліку та керування земельними ресурсами. Метою створення системи є автоматизація робіт по веденню муніципального земельного кадастру та обліку споруд і приміщень.
Геобаза даних системи - відкритого типу і відповідає структурі стандарту бази даних Держкомзему України. Географічна База Даних – локальна чи розташована на сервері база даних, що має структуру будь-якої складності і яка має для певної множини об’єктів (крім атрибутивних даних) певним чином структуровані просторові дані переважно географічного походження. Її основою є реєстри:

· прав;

· земельних ділянок;

· землевласників та землекористувачів;

· правовстановлюючих документів.

Система дозволяє незалежне заповнення кожного з них та подальше зв'язування шляхом установлення прав на землеволодіння чи землекористування на підставі правовстановлюючих документів, а також фіксувати кожну зміну у архіві з можливістю відновлення редагованої інформації. Вхід до сиситеми проводиться за паролем та іменем користувача з метою визначення рівня доступу до Геобази даних системи (режим перегляду, часткового редагування, повного доступу) та фіксування ким саме було зроблене те чи інше редагування. Це дозволяє працювати у багатокористувацькому режимі, контролюючи кожного з опереторів системи.Також система дозволяє проводити грошову оцінку земельних ділянок, з можливістю формування звітів про вартість земельних ділянок.ПК МІС реалізовано на основі продуктів сімейства ArcGIS 8.x фірми ESRI. Геобаза даних комплексу містить у собі як семантичні так і просторові дані.

Головна Мапа

Вікно довідки про ділянку


Вікно довідки про ділянку містить інформацію про обрану за допомогою інструмента “Ідентифікація ділянки” земельну ділянку, а також перелік зареєстрованих прав, власників/користувачів і правовстановлюючих документів. Інструмент „Ідентифікація ділянки” у вигляді кнопки розташований на панелі інструментів робочого вікна системи : – Після “вмикання” засобу, необхідно підвести курсор до обраної ділянки на мапі. Після кліку “мишкою” всередині ділянки у вікні довідки про ділянку з’являється результат ідентифікації. Перед кожною позицією вікна знаходиться піктограма типу об'єкта:– Земельна ділянка– Права– Власники/Користувачі– Документи

Кожен об'єкт має своє підменю, що викликається правою кнопкою „миші”:1

Під меню земельної ділянки. Інформація про ділянку - Відкриває картку ділянки. Показати на мапі - Виділяє ділянку без зміни масштабу. Маштабувати на ділянку - Виділяє ділянку з наближенням на карті. Зв'язок з правом- відкриває вікно з переліком прав на ділянку. Поновити- Поновлює вікно інформації про ділянку

Підменю власників/користувачів. Інформація про особу - Відкриває картку власника/користувача
Відкрити навігатор - знаходить власника/користувача в навігаторі власників

• Підменю прав. Інформація про право - Відкриває картку права.

Підменю документів. Інформація про документ - Відкриває картку правовстановлюючого документу

Панель управління мапою. Для управління мапою підключаються наступні засоби управління: Додати шар, Ідентифікація ділянки, Селектувати об'єкти шару ділянок, Збільшити, Зменшити, Пересунути, Вибір растру, Виміряти відстань, Виміряти площу, Повний екстент, Збільшити вдвічі, Зменшити вдвічі, Повернутися на попередній екстент, Перейти на наступний екстент, Пересунути центр мапи вниз, Пересунути центр мапи верх, Пересунути центр мапи вліво, Пересунути центр мапи вправо.

Випадаюче меню масштабу. Містить у собі перелік стандартних масштабів, один із яких можна обрати для відображення мапи. У вікні можна також увести потрібний масштаб. Після вибору або вводу мапа виводиться в заданому масштабі.

Легенда.В першому рядку таблиці міститься джерело інформації для побудови мапи – MXD-файл (дивись документацію по ArcGis 8.X). В наступних рядках таблиці міститься перелік приєднаних до мапи шарів. Шари на мапі виводяться у зворотному порядку відносно списку. Тобто – першим виводиться останній у списку, останнім – перший.Порядок виводу в цьому сеансі роботи можна поміняти шляхом “перетягування” мишею шарів у потрібну позицію (утримуючи натиснутою ліву клавішу). Для кожного шару зі списку можна викликати контекстне меню – натисканням правої клавіші миші:Вилучитишар вилучається з легенди й мапи. Зумувати на шармапа позиціонується на найменший поточний масштаб таким чином, щоб на мапі розмістилися всі об’єкти шару. Масштабні межі виводуз’являється підменю, в якому можна: (Мінімальний масштаб – поточний масштаб запам’ятовується як мінімальний для шару, Максимальний масштаб – поточний масштаб запам’ятовується як максимальний для шару). Вилучити масштабні межі виводумаксимальний та/або мінімальний масштаби вилучаються. Шар виводиться при будь-якому масштаб . Селектованість – задати/відмінити можливість селектування об’єктів шару. Підпис об’єктівувімкнути/вимкнути підписи об’єктів шару.Властивостівикликається діалогове вікно властивостей шару (дивись документацію по ArcGis 8.X

Реєстр прав дає змогу користувачам переглянути інформацію про права, пов’язані документи, ділянки та власників (відібраних за встановленим критерієм), які знаходяться у базі даних. Панель інструментів. На панель інструментів винесені кнопки для роботи з реєстром
• Поновити
• Додати право
• Видалити право
• Пошук права за атрибутами земельної ділянки
• Пошук права за атрибутами власника
• Пошук права за атрибутами документа
• Показати все, що пов’язане з поточною ділянкою
• Показати все, що пов’язане з поточним власником
• Показати все, що пов’язане з поточним документом
• Показати все
• Відкрити картку поточного права
• Відкрити картку поточної земельної ділянки
• Відкрити картку поточного власника/користувача
• Відкрити картку поточного документа
Область даних. Відображає інформацію про права, показано відношення між документами, власниками та земельними ділянками.При клацанні лівою кнопкою миші по назві поля відбувається сортування інформації в алфавітному порядку.
Засоби пошуку. На формі передбачено три режими пошук прав:

Права, пов’язані із земельною ділянкою

Права пов’язані з власником/користувачем

Права пов’язані з документом

Для того щоб знайти деяке право необхідно:

1. установити залежність, яку ви хочете прослідкувати

2. увести значення критерію пошуку

3. натиснути кнопку "Знайти"

Якщо в базі даних існують права, які задовольняють умові пошуку, в області даних буде відображена відповідна інформації.При натисканні кнопки "Очистити" – значення критерію пошуку та області інформації буду очищені.


Читайте також:

  1. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  2. Визначення процедури державної реєстрації на місцевому рівні
  3. Визначте, з якою метою і коли було створене реєстрове козацьке військо?
  4. Визнаються також шлюби зареєстровані українською державою за кордоном – консульські шлюби.
  5. Вимоги до ЕККА та реєстрація в ДПА
  6. Вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору.
  7. Вимоги щодо реєстрації документів
  8. Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку
  9. Виникнення реєстрового козацтва
  10. Виправлення помилок в облікових реєстрах
  11. Відмова у державній реєстрації прав на землю та їх обмежень.
  12. Відмова у державній реєстрації прав на землю та їх обмежень.




Переглядів: 627

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Проектування автомобільних і залізничих доріг | Реєстр ділянок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.026 сек.