Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визнаються також шлюби зареєстровані українською державою за кордоном – консульські шлюби.

Важливе значення при регулюванні укладення шлюбу має вибір права, що визначає матеріальні умови такого укладення.

Колізійні питання укладення та розірвання шлюбу.

 

Укладення шлюбу. При укладенні шлюбу можливі два варіанти «присутності» іноземного елемента. Шлюб може бути укладений:

1) між громадянами іноземних держав — так званий «іноземний» шлюб;

2) між особами, одне з яких має українське громадянство, а інше — громадянство іноземної держави, так званий змішаний шлюб.

Аналогічна ситуація можлива при реєстрації шлюбу і на території іноземної держави:

1) шлюб може бути укладений між тільки українськими громадянами;

2) шлюб може бути укладений між особами, що мають українське і іноземне громадянство.

У всіх перерахованих випадках має значення визначення правової системи, що підлягає застосуванню, регулює порядок, форму і матеріальні умови укладення шлюбу.

При укладенні шлюбу на території України діє наступна колізійна норма: умови укладення шлюбу визначаються для кожної з осіб, вступаючих в шлюб, законодавством держави, громадянином якого є особа. Дана норма — є новелою, вона вперше в вітчизняному сімейному праві допускає вживання іноземного права при визначенні матеріальних умов.

Для обох осіб, вступаючих в шлюб, має також значення дотримання вимог законодавства про перешкоди до укладення шлюбу: не допускається укладення шлюбу між особами, з яких хоча б однин вже перебуває в іншому шлюбі, близькими родичами, усиновителями і усиновленими, особами, з яких хто-небудь визнаний недієздатним унаслідок психічного розладу.

Міжнародним правом передбачена також ситуація, коли особа, вступаюча в шлюб, є біпатридом, тобто має два громадянства.Коли особа є громадянином двох іноземних держав, то умови укладення шлюбу визначатимуться законодавством однієї з держав по вибору самої особи.

Що стосується осіб без громадянства, то умови укладення шлюбу на території України встановлюються законодавством держави в якому ці особи мають постійне місце проживання.

Розірвання шлюбу.

На відміну від укладення шлюбу колізійне регулювання розірвання шлюбу зазнало значно менше змін. Так, розірвання шлюбу між громадянами України і іноземними громадянами на території України проводиться відповідно до нашого законодавства. В тому випадку, якщо за українським законодавством шлюб може бути розірваний в органах РАЦСу (наприклад, при взаємній згоді подружжя, що не має неповнолітніх дітей), то на території іноземної держави це можна зробити у відповідному дипломатичному представництві або консульській установі України.

Розірвання шлюбу за межами України між громадянами України і іноземними громадянами або особами без громадянства визнаватиметься дійсним при виконанні наступної умови: дотриманні законодавства відповідної іноземної держави про компетенцію органів, що ухвалювали рішення про розірвання шлюбу, і належне вживанню право.

Слід зазначити, що колізійні прив'язки, які визначають вибір права, в законодавстві іноземних держав по-різному визначають належний вживанню правопорядок. Розірвання шлюбу може підкорятися або законодавству країни громадянства, або законодавству місця проживання подружжя або одного з них.


Читайте також:

  1. Або продукція підприємств, що знаходяться за кордоном.
  2. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  3. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  4. Алкени – вуглеводні, в молекулах яких є один подвійний зв’язок між атомами вуглецю . Алкені називають також олефінами або етиленовими вуглеводнями.
  5. Алкіни – вуглеводні, в молекулах яких є два атоми вуглецю, сполучені потрійним зв’язком - -. Алкіни називають також ацетиленовими вуглеводнями.
  6. Більш широке залучення до управлінської діяльності талановитої молоді, жінок, а також виховання лідерів у сфері освіти.
  7. В залежності від мети та характеру угоди, які лежать в основі випуску векселів, а також їх забезпечення розрізняють комерційні, фінансові та фіктивні векселя.
  8. В залежності від обстановки та бойового завдання, наявності сил та засобів, а також від характеру місцевості, оборона може бути позиційною, маневреною .
  9. В залежності від обстановки та бойового завдання, наявності сил та засобів, а також від характеру місцевості, оборона може бути позиційною, маневреною .
  10. В НАШІЙ КРАЇНІ ТА ЗА КОРДОНОМ
  11. В українському інформаційному просторі аналітична журналістика також повинна відіграти вже зараз видатну роль: збудувати духовну будівлю українського національного світу.
  12. Важливо також правильно обрати: цінні папери яких підприємств, якого виду і в якій кількості слід купувати для поповнення своїх активів. Зупинимося на цьому більш детально.




Переглядів: 1203

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Різні підходи до регулювання сімейних відносин у країнах світу. | Сутність та типологія суспільств.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.