Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Корисної моделі

 


Суспільні відносини, що складаються в процесі створення та використання винаходу (корисної моделі) регулюються Законом України від 15 грудня 1993 р. «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі».

 

Правова охорона надається вина- ходу (корисній моделі, що не суперечить публічному порядку, принципам гуманності і моралі;
відповідає умовам патентоздатності.

є новим – якщо він не є частиною рівня техніки. Рівень техніки включає всі відомості, які стали загальнодос – тупними у світі до дати подання заявки до Установи або, якщо заявлено пріоритет, до дати її пріоритету

На визнання винаходу (корисної моделі) патентоздатним не впливає розкриття інформації про нього винахідником або особою, яка одержала від винахідника прямо чи опосередковано таку інформацію, протягом 12 місяців до дати подання заявки до Установи або, якщо заявлено пріоритет, до дати її пріоритету.

 

 

Об’єктом винаходу (корисної моделі) може бути:
    Продукт – це ма- теріальний об’єкт як результат діяльності люди- ни. Такими про- дуктами, зокрема є: - пристрій, система (комплекс) взаємодіючих пристроїв – належать машини, механізми, прилади, конструкції, вироби тощо, які характеризує наявність конструктивного елементу (ів) і зв’язку між елементами, їхнім взаємним розташуванням і формою виконання, а також параметрами елемента (ів) і матеріалом, з якого він (вони) виконаний (ні); - речовина – належать індивідуальні хімічні сполуки, до яких віднесені високомолекулярні сполуки та об’єкти генетичної інженерії; композиції (сполуки, суміші, розчини, сплави); продукти ядерного перетворення; - штамп мікроорганізму, культура клітин рослин і тварин та інший біологічний матеріал – належить індивідуальний штамп мікроорганізмів, культивованих клітин рослин і тварин; консорціуми мікроорганізмів.
Процес (спосіб)- це дія або сукуп- ність дій, викону- ваних щодо про- дуктів та інших матеріальних об’єктів за допо- могою, принаймні одно- го продукту і спрямованих на досягнення пев- ного технічного результату   Таким процесом, зокрема, є виготовлення, обробка продукту та контролювання його якості, перетворення речовини, енергії, даних, вимірювання параметрів, діагностування, лікування, керування процесом, який є об’єктом технології. Способи, як процеси виконання дій над матеріальними об’єктами поділяють на: способи, спрямовані на виготовлення продуктів (виробів, речовин тощо); способи, спрямовані на зміну стану предметів матеріального світу без одержання конкретних продуктів (транспортування, обробка, регулювання тощо); способи, у результаті яких визначають стан предметів матеріального світу (контроль, вимір, діагностика тощо).
  Нове застовува- ння відомого продукту чи про- цесу Правова охорона не поширюється на такі об’єкти технології: сорти рослин і породи тварин; біологічні в своїй основі процеси відтворення рослин та тварин, що не відносяться до небіологічних та мікробіологічних процесів; топографії інтегральних мікросхем; результати художнього конструювання.

Максимальний рівень охорони, передбаче – ний законодавством, менший строк охоро – ни винаходів
корисна модель не повинна мати винахідницький рівень
Корисні моделі відрізняються від винаходів два аспекти:

 



Читайте також:

  1. CMM. Визначення моделі зрілості.
  2. ISO 15504.Структура еталонної моделі
  3. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
  4. Алгоритм реалізації моделі
  5. Алгоритм реалізації моделі
  6. Алгоритм реалізації моделі
  7. Алгоритм реалізації моделі
  8. Алгоритм реалізації моделі
  9. Алгоритм реалізації моделі
  10. Алгоритм реалізації моделі
  11. Алгоритм реалізації моделі
  12. Алгоритм реалізації моделі




Переглядів: 437

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
М.Х.Бунге | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.