Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


CMM. Визначення моделі зрілості.

 

Модель зрілості повинна дати відповідь на два запитання:

· На якому рівні зрілості знаходиться організація?

· Що треба робити, щоб перейти на наступний рівень?

 

Модель зрілості CMM є гнучкою - вона не містить чітких і конкретних (формалізованих) вказівок на цей рахунок, а дає деяку схему пошуку відповідей на поставлені питання і рекомендації щодо її використання. На думку розробників, це розширює застосовність моделі.

Структура (схема) моделі CMM містить такі основні елементи:

Групи ключових процесів. Кожен рівень зрілості містить опис групи ключових процесів, які повинні виконуватися на цьому рівні.

Цілі. Для кожного ключового процесу визначені цілі, які потрібно досягти для переходу на наступний рівень. Цілі (цільові установки):

· служать критерієм ефективної реалізації групи ключових процесів в організації

· висловлюють обсяг, межі та зміст кожної групи ключових процесів

· після того, як цілі будуть реалізовані на постійній основі для всіх проектів, можна буде сказати, що організація встановила рівень продуктивності свого виробничого процесу, який характеризується даною групою ключових процесів.

 

Крім того, визначається блок пов'язаних робіт, після виконання яких досягаються цілі, і коло проблем, які необхідно вирішити для досягнення наступного рівня зрілості.

Розділи. Описи ключових процесів організовані за розділами, які являють собою атрибути, які вказують, чи є ефективними, повторюваними і стійкими реалізація та встановлення груп ключових процесів. Нижче перераховані п'ять основних розділів:

Зобов'язання з виконання. Описують дії, які повинна виконати організація, щоб забезпечити встановлення і стабільність процесу. Зобов'язання з виконання зазвичай стосуються встановлення організаційних політик і підтримки з боку вищого керівництва.

Необхідні передумови. Описують попередні умови, які повинні виконуватися в проекті або організації для компетентного впровадження виробничого процесу, звичайно стосуються ресурсів, організаційних структур і необхідного навчання.

Операції, що виконуються. У розділі «Операції, що виконуються» описані ролі та процедури, необхідні для впровадження групи ключових процесів. Їх операції зазвичай включають в себе створення планів і реалізацію процедур, виконання та відстеження робіт, а також, в міру необхідності, виконання коригувальних дій.

Практики розділу «Операції, що виконуються» описують, що повинно бути реалізовано для отримання продуктивного процесу. Всі інші практики разом формують базис, за допомогою якого організація може впровадити практики, описані в розділі «Операції, що виконуються».

Вимірювання та аналіз. Розділ «Вимірювання та аналіз» описує, що необхідно для виміру процесу та аналізу результатів вимірювань. В цьому розділі зазвичай наводяться приклади вимірювань, за допомогою яких можна визначити статус і ефективність виконуваних операцій.

Перевірка впровадження. У розділі «Перевірка впровадження» описуються кроки, що дозволяють переконатися в тому, що операції виконуються в Відповідно до встановленого процесом. В цей розділ зазвичай входять перевірки та аудити з боку керівництва і роботи по забезпеченню якості ПЗ.

Ключові практики. Опис кожного розділу ключових процесів виражається ключовими практиками і підпрактиками, виконання яких сприяє досягненню цілей групи. Ключові практики описують інфраструктуру та операції, які дають найбільший вклад в ефективне впровадження і встановлення групи ключових процесів.

 


Читайте також:

 1. CMM. Модель технологічної зрілості. Зрілі і незрілі організації.
 2. I визначення впливу окремих факторів
 3. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
 4. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
 5. ISO 15504.Структура еталонної моделі
 6. Ocнoвнi визначення здоров'я
 7. S Визначення оптимального темпу роботи з урахуванням динаміки наростання втоми.
 8. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
 9. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
 10. Алгоритм побудови калібрувального графіка для визначення загального білка сироватки крові
 11. Алгоритм побудови калібрувального графіка для визначення загального білка сироватки крові
Переглядів: 606

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
CMM. П'ять рівнів зрілості | CMM. Групи ключових процесів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.