Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Створення електронних таблиць Microsoft Excel

Для представлення даних у зручному виді використовують таблиці. Комп'ютер дозволяє представляти них в електронній формі, а це дає можливість не тільки відображати але й обробляти дані. Клас програм, використовуваних для цієї мети, називається електронними таблицями.

Особливість електронних таблиць полягає в можливості застосування формул: для опису зв'язку між значеннями різних осередків. Розрахунок по заданих формулах виконується автоматично. Зміна вмісту якого-небудь осередку приводить до перерахування значень всіх осередків, що з нею зв'язані формульними відносинами і, тим самим, до відновлення всієї таблиці відповідно до изменившимися даних.

Застосування електронних таблиць спрощує роботу з даними і дозволяє одержувати результати без проведення розрахунків вручну або спеціального програмування. Найбільш широке застосування електронні таблиці знайшли в економічних і бухгалтерських розрахунках, але й у науково-технічних задачах електронні таблиці можна використовувати ефективно, наприклад для:

• проведення однотипних розрахунків над великими наборами даних;

• автоматизації підсумкових обчислень;

• рішення задач шляхом підбора значень параметрів, табулювання формул;

• обробки результатів експериментів;

• проведення пошуку оптимальних значень параметрів;

• підготовки табличних документів;

• побудови діаграм і графіків по наявним даним.

Одним з найбільш розповсюджених засобів роботи з документами, що мають табличну структуру, є програма Microsoft Excel.

Створення електронних таблиць Microsoft Excel

Програма Microsoft Excel призначена для роботи з таблицями даних, переважно числових. При формуванні таблиці виконують уведення, редагування і форматування текстових і числових даних, а також формул. Наявність засобів автоматизації полегшує ці операції. Створена таблиця може бути виведена на печатку.

Сам документ Excel називається робочою книгою. Робоча книга являє собою набір робітників аркушів, кожний з яких має табличну структуру і може містити одну або кілька таблиць. У вікні документа в програмі Excel відображається тільки поточний робочий лист, з яким і ведеться робота. Кожен робочий лист має назву, що відображається на ярличку листа, відображуваному в його нижній частині. За допомогою ярличків можна переключатися до інших робочих аркушів, що входять у ту ж саму робочу книгу. Щоб перейменувати робочий лист, треба двічі клацнути на його ярличку.

Робочий лист складається з рядків і стовпців. Стовпці озаглавлені прописними латинськими буквами і, далі, двухбуквеними комбінаціями. Усього робочий лист може містити до 256 стовпців, пронумерованих від А до IV. Рядка послідовно "меруются цифрами, від 1 до 65 536 (максимально припустимий номер рядка).

Осередки і їхня адресація. На перетинанні стовпців і рядків утворяться осередки таблиці. Вони є мінімальними елементами для збереження даних. Позначення окремого осередку сполучить у собі номера стовпця і рядка (у цьому порядку), перетинанні яких вона розташована, наприклад: А1 або DE234. Позначення осередку (її номер) виконує функції її адреси. Адреси осередків використовуються при записі формул, що визначають взаємозв'язок між значеннями, розташованими в різних осередках.

Один з осередків завжди є активною і виділяється рамкою активного осередку. Ця рамка в програмі Excel відіграє роль курсору. Операції введення і редагування завжди виробляються в активному осередку. Перемістити рамку активного осередку можна за допомогою курсорних клавіш або покажчика миші.

Діапазон осередків. На дані, розташовані в сусідніх осередках, можна посилатися у формулах, як на єдине ціле. Таку групу осередків називають діапазоном. Найбільше часто використовують прямокутні діапазони, що утворяться на перетинанні групи послідовно йдуть рядків і групи послідовно йдуть стовпців. Діапазон осередків позначають, указуючи через двокрапку номера осередків, розташованих у протилежних кутах прямокутника, наприклад: А1 :З15.

Якщо потрібно виділити прямокутний діапазон осередків, це можна зробити протяганням покажчика від одного кутового осередку до протилежної по діагоналі. Рамка поточного осередку при цьому розширюється, охоплюючи весь обраний діапазон. Щоб вибрати стовпець або рядок цілком, варто клацнути на заголовку стовпця (рядка). Протяганням покажчика по заголовках можна вибрати кілька идущих підряд стовпців або рядків.

Уведення, редагування і форматування даних

Окремий осередок може містити дані, що відносяться до одному з трьох типів: текст, число або формула, — а також залишатися порожній. Програма Excel при збереженні робочої книги записує у файл тільки прямокутну область робочих аркушів, що примикає до лівого верхнього кута (осередок А1) і утримуючу всі заповнені осередку.

Тип даних, розташовуваних в осередку, визначається автоматично при введенні. Якщо ці дані можна інтерпретувати як число, програма Excel так і робить. У противному випадку дані розглядаються як текст. Уведення формули завжди починається із символу «=» (знака рівності).

Уведення тексту і чисел. Уведення даних здійснюють безпосередньо в поточний осередок або в рядок формул, що розташовується у верхній частині вікна програми безпосередньо під панелями інструментів. Місце уведення відзначається текстовим курсором. Якщо почати введення натисканням алфавітно-цифрових клавіш, дані з поточного осередку заміняються текстом, що вводиться. Якщо клацнути на рядку формул або двічі на поточному осередку, старий вміст осередку не віддаляється і з'являється можливість його редагування. Дані, що вводяться, у будь-якому випадку відображаються як в осередку, так і в рядку формул.

Щоб завершити введення, зберігши введені дані, використовують кнопку Enter у рядку формул або клавішу ENTER. Щоб скасувати внесені зміни і відновити колишнє значення осередку, використовують кнопку Скасування в рядку формул або клавішу ESC. Для очищення поточного осередку або виділеного діапазону найпростіше використовувати клавішу DELETE.

Форматування вмісту осередків. Текстові дані за замовчуванням вирівнюються по лівому краї осередку, а числа — по правому. Щоб змінити формат відображення даних у поточному осередку або обраному діапазоні, використовують команду Формат > Осередку. Вкладки цього діалогового вікна дозволяють вибирати формат запису даних (кількість знаків після коми, указівка грошової одиниці, спосіб запису дати та інше), задавати напрямок тексту і метод його вирівнювання, визначати шрифт і накреслення символів, керувати відображенням і видом рамок, задавати фоновий колір.

У діалоговому вікні «формат осередків» відображається:

1. Числовий формат ( фінансова, грошовий, дата, час і т.п.)

2. Вирівнювання (вирівнювання тексту)

3. шрифт

4. границя, що б установити границі необхідно виділити обмежуючу частину)

5. вид (колір заливання)

6. захист

 


Читайте також:

  1. ACCESS. СТВОРЕННЯ ЗВІТІВ
  2. ACCESS. СТВОРЕННЯ ФОРМ
  3. BILL GATES AND MICROSOFT CORPORATION
  4. EXCEL Задание 1
  5. INSERT INTO EXCELLENT
  6. ISO 15504. Причини та історія створення
  7. Microsoft Excel кестелік процессоры
  8. Microsoft Office 2003
  9. Text A. Bill Gates – the founder of Microsoft
  10. А) Роздільне складання таблиць (За підручником Богдановича М.В.)
  11. А. Створення власної папки.
  12. Автоматичне і ручне створення об’єктів.




Переглядів: 5253

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Виділення тексту в таблиці | Застосування електронних таблиць для розрахунку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.