Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Міжнародні фінансово-кредитні структури та співпраця України з

Ними.

Мжнародні і регіональні валютно-кредитні організації – це інститути, створені на онові міждержавних угод. В залежності від цілей вирішують різні завдання і діють в глобальному або регіональному масштабах.

Після Другої світової війни надання позик головним чином здійснювалось через міжнародні валютно-кредитні організації, і в першу чергу- Світовий банк і Міжнародний валютний фонд.

До підрозділів СБ включаються: МБРР, міжнародна фінансова корпорація, Міжнародна асоціація розвитку, міжнародне агенство гарантій інвестицій, міжнародний центр урегулювання інвестиційних суперечок.

МБРР- спеціалізована установа ООН, міждержавний інвестиційний інститут, створений одночасно з МВФ відповідно до рішень міжнародної валютно-фінансової конференції в Бретон-Вудсі в 1944р. Офіційна мета- сприяння країнам-його членам у розвитк їх економіки за допомогою надання довгострокових позик і кредитів, гарантування приватних інвестицій. В останні роки МБРР займається проблемою урегулювання зовнішнього боргу країн, що розвитваються.

Міжнародна асоціація розвитку (МАР)- створена 1960 року для надання допомоги найбіднішим з країн, що розвиваються, які не спроможні брати позики у МБРР. Надає пільгові безпроцентні кредити на термін 30-40 років. Фінансується за рахунок країн-донорів, повернення старих кредитів і відрахувань від прибутку МБРР. Членами МАР є 159 країн.

Міжнародна фінансова корпорація (МФК) створена з ініціативи США у 1956 р. Стимулює напрям приватних інвестицій у промисловість країн, що розвиваються. Надає кредии високорентабельним приватним підприємствам терміном до 15 років. Сприяє додатковому фінанссуванню проектів, що створюються приватним сектором.

Міжнародний центр урегулювання інвестиційних суперечок (МЦУІС) є незалежною міжнародною організацією, створеною в 1966 р. на основі міжнародної Конвенції по урегулюванню інвестиційних суперечок.

Банк міжнародних розрахуків (БМР) – перший міждержавний банк – був організований у 1930 р. як міжнародний банк центральних банків. Відіграє провідну роль у міжнародному регулюванні банківської діяльності. Одним із завдань було полегшити розрахунки по репараційних платежах і військових боргів Німеччини, а також сприяти співпраці центральних банків і розрахункам між ними. Він обєднує 33 країни, головним чином Європейських. Виконує депозитно-позикові, валютні, фондові операції, купівлю-продаж і зберігання золота, виступає агентом центральних банків. Сприяє міждержавному регулюванню валютно-кредитних відносин.

МВФ – міжнародна організація, призначена для регулювання валютно-кредитних відносин між державами – його членами і надання їм фінансової допомоги при валютних ускладненнях. Має статус спеціалізованої установи ООН. Був створений на міжнародні валютно-фінансовій конференції в Бреттон- Вудсі в 1944 р. Штаб-квартира- Нью-Йорк. Цілі- спряти міжнародній співпраці у валютно-фінансовій сфері у рамках постійно діючої установи; сприяти розширенню і збалансовному зростанню міжнародно торгівлі, що мало б своїм наслідком розвиток виробничих ресурсів, досягнення високого рівня зайнятості і реальних прибутків усіх держав- членів; забезпечувати стабільність валют, підтримувати впорядковані відносини у валютній сфері серед держав- членів і не допускати знецнення валют з метою отримання конкурентних переваг; надавати допомогу в створенні багатосторонньої системи розрахунків по поточних операціяїх між державами-членами, а також в усуненні валютних обмежень; надавати на тимчасовій основі державам-членам засобів у іноземнй валюті, які давали б їм можливість виправляти порушення рівноваги в їх платіжних балансах.

Регіональні валютно-кредитні організації.

Міжамериканський банк розвитку, Африканський банк розвитку, Азіатський банк розвитку мають єдині цілі- довгосторокове кредитування проектів розвитк відповідних регіонів, кредитування регіональних обєднань. Спільною метою цих банків є істотний впив на їх діяльністьрозвинених країн, яким належить значна частина капіталу банків і які складають приблизно1/3 їх членів.

ЄБРР Мета- зіграти роль стимулятора і прискорювача для залучення капіталів у галузі інфраструктури країн Центральної і Сх Європи. Надаючи кредити, Банк допомагає західним промисловцям йти на необхідний ризик у завоюванні ринків на Схді, а це буде сприяти якомога швидшому переходу східноєвропейськх країн до еконмоічної стабільностіі введенню конвертованості своїх валют.


Читайте також:

  1. Http://www.minjust.gov.ua Міністерство юстиції України
  2. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
  3. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  4. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  5. Q Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України – 1996 - № 30 – Ст. 141
  6. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  7. VI. Накази Генерального прокурора України
  8. XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
  9. А/. Верховна Рада України.
  10. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  11. Аграрні закони України
  12. Агровиробничі групи грунтів України




Переглядів: 469

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стан фінансово-кредитної ситуації в Україні та аналіз динаміки її змін. | Науково-технічний прогрес, його напрямки та інструменти науково-технічного регулювання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.