Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Анализировать изменения в костной ткани у спортсменов без учета характера рабочих нагрузок, пола, спортивного стажа, региона проживания недопустимо.

Не кожне навантаження призводить до адаптаційних перебудов кісткової і волокнистої сполучної тканини. Надмірні навантаження у відношенні як їх величини, так і тривалості можуть викликати занадто велику функціональну деформацію, здатну привести до травм, які виникають внаслідок разових перевантажень або в результаті стомлення, що розвивається (Carter, Carter, 1985). При незначних навантаженнях функціональна деформація недостатня для розвитку адаптаційних реакцій кісток, сухожиль і зв’язок. Також істотно те, що кісткова та волокнисті сполучні тканини проявляють нечутливість до статичних навантажень, які є марними для підвищення їх функціональних можливостей (Rubin, Lanyon, 1985; Zemicke, Loitz, 1992). При наявності ефективних силових подразників пристосувальні зміни кісткової маси розвиваються значно повільніше, ніж скелетної мускулатури.

Адаптація сухожиль і зв'язок до фізичних навантажень включає велику кількість різноманітних змін морфологічного і біохімічного характеру. Тривала робота на розвиток витривалості сприяє інтенсифікації синтезу колагену в сухожиллях (Stone, 1992). Силові тренування з більшими обтяженнями сприяють збільшенню вмісту колагену в зв'язках і загальному його вмісту в сполучнотканинних оболонках м'язів, які, будучи каркасом для передачі м'язової сили сухожиллям і кісткам, багато в чому визначають силу м'язового скорочення (Fleck , Falkel, 1986).

Важливим підсумком застосування силових вправ є також підвищення величини напруження як в сухожиллі, так і в перехідних елементах «кістка – сухожилля», «кістка - зв'язка», «м'яз – сухожилля» (Stone, 1992). Силові вправи, що виконуються з максимальною амплітудою і сприяють одночасному розвитку силових якостей і гнучкості, є ефективними для підвищення довжини і розтягнення сухожиль, накопичення і збільшення сили за рахунок використання еластичних властивостей сухожиль і сполучної тканини оболонок м'язів.

 

6. Припинення тренування і деадаптации м'язової тканини

Припинення спортсменом інтенсивних тренувань, особливо якщо воно пов'язане з постільним режимом внаслідок хвороби або травми, призводить до істотного зниження м'язової маси, котре відзначається вже через 3-4 дні. Більш інтенсивно процес деадаптації відбувається у м’язів, які піддалися інтенсивному тренувальному впливові і є найбільш значними для того чи іншого виду спорту. Через 1,0-1,5 місяці постільного режиму площа по-поперечного перетину м'язів може скоротитися на 25-30% (Fox et al., 1993).

Атрофії піддаються всі типи м'язових волокон. Однак найбільше зменшення м'язового обсягу відзначається в м'язових волокнах, які були найбільш адаптовані в результаті попереднього тренування. У процесі деадаптаціі може змінитися і співвідношення волокон різних типів. Зокрема, у спортсменів, що спеціалізуються у видах спорту, пов'язаних з витривалістю до тривалої роботи, що відрізняються високим відсотком м'язових ПС-волокон, а також структурною і функціональною перебудовою ШС-волокон, може відзначатися збільшення процента ШСб- і ШСа-волокон.

Процес деадаптації не обмежується м’язовою тканиною, він охоплює систему нервової регуляції рухів. Проявляється це в тому, що зменшення м'язової сили внаслідок невикористання м'язів можливе в більшій мірі, ніж втрата об'єму м'язової маси. Це пояснюється зниженням здатності нервової системи до рекрутування м'язових одиниць (Мак-Комаса, 2001). Наслідком атрофії м'язів є і значне збільшення їх стомлюваності, що пов'язано зі зниженням можливостей усіх ланок систем енергопостачання.


Читайте також:

  1. II. Региональный (национально-региональный) компонент
  2. Анализ влияния факторов на изменения фонда рабочего времени
  3. АНТИАДОПЦИОНИСТСКИЕ ИЗМЕНЕНИЯ В ТЕКСТЕ
  4. Антидокетические изменения текста
  5. Антисепарационистские изменения текста
  6. Биоморфологические изменения в тканях пародонта при ортодонтическом перемещении зубов.
  7. Біоелектричні явища в тканинах: будова мембран клітини, транспорт речовин через мембрану, потенціал дії та його розповсюдження.
  8. Біоелектричні явища і збудження в тканинах.
  9. БІОМАГНЕТИЗМ. МАГНІТНІ ПОЛЯ ОРГАНІВ І ТКАНИН
  10. Біохімічне обґрунтування принципів спортивного тренування
  11. Будова і значення тканин стебла




Переглядів: 584

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
КУМУЛЯТИВНА АДАПТАЦІЯ М'ЯЗОВОЇ, КІСТКОВОЇ І СПОЛУЧНОЇ ТКАНИНИ | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.