Поняття і ознаки заповіту. Право на заповіт. Права заповідача. Заповідальний відказ. Предмет заповідального відказу. Право на обов'язкову частку у спадщині. Заповіт з умовою. Заповіт подружжя. Секретний заповіт.
Принцип свободи заповідальних розпоряджень. Обмеження свободи заповідальних розпоряджень. Підпризначення спадкоємця як різновид заповідального розпорядження. Заповідальний відказ як різновид заповідального розпорядження. Покладання та встановлення сервітуту як різновиди заповідальних розпоряджень.
Спадкування частини спадщини, що не охоплена заповітом. Позбавлення спадщини.
Форма заповіту. Посвідчення заповіту. Поняття секретного заповіту. Оголошення нотаріусом секретного заповіту. Посвідчення заповіту при свідках. Право заповідача на скасування та зміну заповіту. Таємниця заповіту. Тлумачення заповіту. Недійсність заповіту.
Спадковий договір: поняття, природа, елементи і виконання.
Роль та значення теми для діяльності юриста: В рамках опанування даної теми вивчається такий вид спадкування як спадкування за заповітом, його загальна характеристика; досліджується юридичний склад спадкування за заповітом. Окрема увага приділяється поняттю та змісту тестамендоздатності, праву на заповіт, видам заповітів; заповідальному відказу, підставам визнання заповіту недійсним та правовим наслідкам визнання заповіту недійсним. Крім того, в рамках вивчення даної теми розкриваються відмінність спадкування за законом від спадкування за заповітом.
Вивчення зазначених питань допомагає юристу правильно відмежовувати спадкування за заповітом від спадкування за законом, та, у зв’язку з цим, застосовувати відповідні норми спадкового права.