Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Діалогові вікна

Елементи діалогового вікна.

Діалогові вікна використовують у тихвипадках, коли користувачповиненвтручатися у роботу операційноїсистеми або відкритого додатку(запущеноїпрограми) з метоюзміни режимів роботи,зміни деякихпараметрів, введення деякої додаткрвої інформаціїіт. д.Часто у такихвікнах для користувачавиводиться деякаінформація,на основі якої він має прийняти рішення про зміни відповідних режимів роботи чи побачитиреакцію системи на йогго дії.

 
 

Для взаємодії користувача з системою діалогові вікна мають спеціальні елементи управління:Флажок, Переключатель, Строка ввода,Счетчик, Список, Ползунок.

Зупинимося детальніше на кожному з них.

Рисунок 3.

Флажок (прапорець). Такі елементи використовують для вибору параметрів або установки відповідних режимів роботи. У вікнах такі елементи управління подані маленькими квадратними віконцями. Прапорці вважаються установленими, якщо у віконцях установлено значок. Стан будь-якого прапорця не залежить від стану інших, розташованих у тому самому вікні.

Переключатель (перемикач). Такий елемент схожий на попередній, але із запропонованого списку параметрів потрібно вибрати тільки один з них.

Счетчик (лічильник). Елемент являє собою віконце, у якому відобра­жаються конкретні числові значення параметра та дві кнопки управління. Одне клацання по кнопці призводить до збільшення числа на деяке дискретне значення. Другу кнопку використовують для зменшення значення параметра. Якщо клацнути мишею по віконцю, то значення параметра може бути відре­даговано безпосередньо за допомогою клавіатури.

Список (список). Використовують відкриті списки і списки, які розкрива­ються. У відкритому списку елемент вибирають за допомогою смуги прок­рутки. Для роботи зі списком, який відкривається, спочатку його потрібно відкрити, клацнувши мишею по кнопці.

Строку ввода (рядок введення) використовують для введення текстової інформації за допомогою клавіатури. Перед початком роботи необхідно клац­нути мишею по області введення. Після появи у віконці текстового курсору, можна починати введення інформації.

Елемент типуПолзунок (повзунок) використовують для зміни значення деякого параметра у відповідному інтервалі. Положення повзунка змінюється за допомогою миші методом перетягування.

Робота з вікном.

Для зміни розмірів вікна і зміни його положення на робочому столі можна скористатися мишею чи клавіатурою. Звичайно зручніше працювати першою. Суміщаючи вказівку миші з межею вікна або кутом (до появи подвійних стрілок), натискуючи і утримуючи в такому стані ліву кнопку миші, можна переміщувати межі у потрібне місце. Те саме можна виконати за допомогою системного меню вікна. Для цього необхідно відкрити меню, вибрати рядокРазмер і натиснути Enter. Переміщення вікна на робочому столі здійснюється таким чином:

-сумістити вказівку миші з полем рядка заголовка вікна;

-натиснути ліву кнопку миші;

-невідпускаючи кнопку, перемістити вікно у потрібне місце;

-відпустити ліву кнопку миші.

Той самий результат можна отримати, використовуючи командуПереместитьсистемного меню вікна, а також клавіші управління курсором.

Вікно можна розгорнутити на весь екран — ,

надати йому попереднього вигляду —

закрити — , якщо воно зайве.

 

Вікно можна відправити в панель задач

 



Читайте також:

  1. Вимикач обігріву заднього вікна
  2. Висновок в полі діалогового вікна
  3. Вікна в Windows
  4. Вікна та їх основні параметри
  5. Вступ до Photoshop. Елементи вікна редактора.
  6. Екскурсія-огляд вікна (середня група)
  7. Елементи діалогового вікна
  8. Елементи керування в діалогових вікнах.
  9. Загасання в ОК. Вікна прозорості.
  10. Класичні вікна
  11. Можливості вікна Панель інструментів




Переглядів: 845

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Або зі зберігання інформації та забезпечення доступу до неї, за умови, що ця особа не могла знати про незаконність розповсюдження інформації. | Тема 13.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.