Основні вимоги до змісту розділу «Охорона праці та безпека у надзвичайних ситуаціях»
Зміст розділу повинен відповідати завданню до дипломного проекту (роботи), яке надається випускаючою кафедрою.
Питання з охорони праці, які вирішуються у розділі можуть розглядатися і в основній технічній частині проекту (роботи).
У розділі «Охорона праці і безпека у надзвичайних ситуаціях» приймаються конкретні рішення, які не розглядаються в основній частині. Із розглянутих в основній технічній частині проекту (роботи) питань, які стосуються забезпечення безпеки, в даному розділі наводяться лише стислі відомості описового характеру з посиланням на відповідні розділи (підрозділи).
Усі питання в розділі варто розглядати з точки зору усунення або мінімізації негативного впливу небезпечних і шкідливих виробничих чинників на організм людини. Більша частина рішень може подаватися у загальному вигляді, з уточненням основних особливостей. Але таким чином, що представлятиме собою закінчену схему – від визначення небезпеки до представлення повного комплексу попереджувальних заходів.
Не допускається підміна інженерної розробки переліком обов’язків працюючих, компіляцією правил або інструкцій без самостійної творчої переробки.
Одне з питань будь-якого підрозділу розробляється більш детально і обґрунтовано з наведенням розрахунків, схем тощо. Вибір цього питання обов’язково погоджується з консультантом-викладачем кафедри «Охорона праці і навколишнього середовища».
Будь-які розроблені заходи повинні відповідати вимогам чинних нормативно-правових актів з охорони праці. Після кожного пункту рішень необхідно робити посилання на нормативний документ, відповідно якого прийнято дане рішення.
Структура та обсяг розділу «Охорона праці та безпека