Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вимоги до персоналу і санітарно-побутове забезпечення робіт

3.9.1. Допуск до роботи осіб залежно від професійної підготовки

При допуску працівників до різних видів робіт необхідно керуватися переліком робіт, де є потреба у професійному доборі (ДНАОП 0.03-8.06-94).

Кожний нещасний випадок, а також кожне порушення правил безпеки праці розслідуються, виявляються причини їх виникнення, відповідальні особи і вживаються відповідні заходи щодо запобігання нещасним випадкам.

Розслідування проводиться за вимогами "Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві" Постанова Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1112).

При допуску працівників до різних видів робот необхідно керуватись ДНАОП 0.03-8.06-94.

Право на керування транспортними засобами надається особам, як мають посвідчення, видане відповідним органом.

До керування підйомно-транспортним обладнанням допускаються особи не молодші 18 років, які мають посвідчення на право керування цим обладнанням, пройшли медичний огляд і навчання з безпеки праці.

До роботи скиртоправами допускаються особи, яким виповнилося 18 років, які пройшли медогляд і одержали дозвіл лікаря на виконання робіт на висоті.

Особи, які обслуговують електроустановки, повинні знати вимоги ДНАОП 000-1.21-98 відповідно до посади, яку вони займають, або до професії і мати відповідне посвідчення.

Особи, яким дозволено виконання спеціальних робіт по обслуговуванню електроустановок, повинні мати про це запис у посвідченні про перевірку знань.

Працівники, які працюють на електрифікованих технологічних установках або з електроінструментом (не електротехнічний персо­нал), допускаються до роботи після проходження первинного інструктажу з електробезпеки під час роботи на даній електро­установці з оформленням у журналі реєстрації з питань охорони пра­ці. Інструктаж проводить особа, відповідальна за електрогоспокарст-во, або, за її письмовим розпорядженням, - особа зі складу електро­технічних працівників і групою не нижче третьої. Після перевірки знань і запису в журналі реєстрації цим особам присвоюється І група з електробезпеки (без видачі посвідчення).

До роботи на автоклавах допускаються працівники, які мають посвідчення на право обслуговування посудин, що працюють під тиском.

До робіт по трамбуванню силосної (сінажної) маси у траншеях, буртах, курганах допускаються трактористи-машиністи тільки 1-го і 2-го класів.

Допуск виробничого персоналу для проведення робіт у колодязях, камерах, каналах і в інших спорудах дозволяється тільки після

інструктажу на робочому місці й за наявності письмового дозволу (наряду-допуску) власника.

До робіт із застосуванням пестицидів, рідкого аміаку, хімічних консервантів не допускаються особи молодше 18 років, вагітні жінки й жінки-годувальниці, а також особи, які мають медичні протипоказання.

До роботи із сильнодіючими високотоксичними речовинами допускаються особи, які пройшли відповідну підготовку на курсах.

Працівники, які зайняті на завантаженні (розвантаженні) небезпечних і особливо небезпечних вантажів, повинні проходити спеціальне навчання з безпеки праці з подальшою перевіркою знань.

Стропальниками призначаються особи, які досягли 18 років, навчені за спеціальною програмою, затвердженою Міністерством освіти та погодженою з органами Держнаглядохоронпраці, атестовані кваліфікаційною комісією і мають посвідчення на право проведення таких робіт.

Працівники, відповідальні за безпечне проведення вантажно-розвантажувальних робіт, безпечну експлуатацію газового господарства, справний стан і безпечну дію посудин, що працюють під тиском, за справний стан і безпечну експлуатацію котлів, за електрогосподарство, повинні проходити перевірку знань особливостей технологічного процесу, будови і безпечної експлуатації, підйомно-транспортного обладнання, пожежної безпеки, гігієни праці і виробничої санітарії відповідно до посадових обов'язків і в порядку, встановленому органами Держнаглядохоронпраці згідно з вимогами ДНАОП 0.00-8.01-93.

Під час роботи учнів шкіл, професійно-технічних училищ, середніх спеціальних закладів, студентських загонів та працівників підприємств, які залучаються до виконання сільськогосподарських робіт, а також студентів вузів під час проходження практики власник:

- забезпечує проведення інструктажу з питань охорони праці кожної із зазначених осіб;

- призначає спеціаліста, відповідального за безпечне ведення робіт;

- не допускає використання зазначених осіб на роботах, не передбачених договором.

При виявленні у працівників ознак профзахворювання або погір­шення стану здоров'я внаслідок впливу шкідливих або небезпечних виробничих факторів власник, на підставі медичних показань, пови­нен перевести їх на іншу роботу у встановленому порядку.


Читайте також:

  1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  2. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  5. II.1 Програмне забезпечення
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  9. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  10. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  11. IV. ВИМОГИ ПРОФЕСIЇ ДО IНДИВIДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГIЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФАХIВЦЯ
  12. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях




Переглядів: 901

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Нормування освітлення виробничих приміщень | Проведення медичних оглядів осіб при допуску їх до участі у виробничому процесі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.