Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Шкідливих хімічних речових на організм людини

До сучасної системи профілактичних заходів, що попереджують несприятливий вплив шкідливих хімічних речовин на організм людини відносять:

1. Гігієнічне нормування.

2. Технологічні заходи.

3. Санітарно-технічні заходи

4. Архітектурно-планувальні заходи.

5. Організаційні заходи.

6. Використання індивідуальних засобів захисту

7. Лікувально-профілактичні заходи.

 

Розглянемо основні напрямки реалізації кожної з перерахованих груп заходів:

1. Гігієнічне нормування забезпечує керування якістю навколишнього середовища та сприяють обмеженню несприятливого впливу його різних чинників на організм людини.

Основні принципи гігієнічного нормування:

1) Принцип пріоритету медичних показників під час встановлення нормативів для певного шкідливого чинника звертають увагу, передусім, на особливості його впливу на організм людини і санітарні умови життя, тобто на медичний аспект його дії.

2) Принцип диференціації біологічних відповідей – в ході розгляду та аналізу всіх реакцій організму, що виникають у відповідь на вплив шкідливого чинника виділяють такі види біологічних відповідей, як смертність, захворюваність, фізіологічні і біохімічні ознаки хвороби, зрушення в організмі невідомої етіології, накопичення забруднюючих речовин в органах і тканинах, тобто певні рівні шкідливого впливу на здоров’я людини різного ступеня значущості.

3) Принцип розподілу об’єктів санітарної охорони – гігієнічні нормативи установлюють окремо для кожного об’єкту, кожної речовини.

4) Принципи урахування усіх можливостей несприятливих впливів –установлюються гігієнічні нормативи, які ураховують усі можливі види несприятливої дії чинника на організм.

5) Принцип пороговості – визначається ГДК, ГДР, ГДД для кожного шкідливого фактору, перевищення яких зумовлює виникнення несприятливих проявів.

6) Принцип залежності ефекту від концентрації (дози і часу) впливу.

7) Принцип лабораторного дослідження – усі дослідження проводяться в лабораторних умовах.

8) Принцип агравації – зі всього розмаїття шкідливих чинників відбираються лише ті, які відіграють вирішальну роль впливу на організм людини.

9) Принципи відносності і періодичного перегляду гігієнічних нормативів.

2. Технологічні заходи – спрямовані на зменшення і навіть повне виключення того чи іншого шкідливого фактору за рахунок зміни технології виробництва. Наприклад: запровадження безвідходних і безперервних технологій, технологій замкнутого циклу, автоматизація і механізація виробничих процесів, дистанційне управління трудовим процесом тощо.

3. Санітарно-технічні заходи – спрямовані на зниження рівня впливу шкідливого чинника за рахунок використання спеціальних технічних пристроїв. Наприклад: герметизація робочих зон, використання пило- і шумо-непроникливих кожухів, налагодження потужної місцевої витяжної вентиляції (витяжні шафи, кожухи, зонти, бокові відсоси), використання спеціальних екранів (зокрема, акустичних) тощо.

4. Архітектурно-планувальні заходи – спрямовані на зниження ступеня впливу шкідливого чинника за рахунок раціональних планувальних рішень підприємств. Наприклад: локалізація об’єктів, що генерують шум, вібрацію, пил, боротьба зі структурними шумами і вібрацією за рахунок використання матеріалів з підвищеною віброізоляцією і вібропоглинанням, улаштування ”плаваючих фундаментів”, озеленення території промислового підприємства тощо.

5. Організаційні заходи – полягають в організації раціонального режиму праці і відпочинку, обмеженні часу контакту працівника зі шкідливою речовиною, проведенні професійної консультації та професійного відбору, недопущенні на шкідливі підприємства підлітків і жінок тощо.

6. Використання індивідуальних засобів захисту – передбачає застосування спецодягу і спецвзуття, засобів для захисту рук, органів дихання (респіратори, протигази, ізолюючі шлангові і автономні дихальні апарати), голови (каски, шоломи), засоби захисту очей і обличчя (захисні окуляри, маски, щитки), органу слуху (антифони шлеми) тощо.

7. Лікувально-профілактичні заходи – полягають у проведенні первинних та періодичних медичних оглядів, організації лікувально-профілактичного харчування проведенні заходів оздоровчого захисту, використанні ультрафіолетового випромінювання, застосування різноманітних видів виробничої гімнастики і психотренінгів, санаторно-курортне лікування тощо.

 


Читайте також:

  1. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
  2. IV. НС у природному середовищі та інших сферах життєдіяльності людини
  3. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  4. А. Це наявність в однієї людини кількох ліній клітин з різним набором хромосом.
  5. Абсорбція лікарської речовини в організмі.
  6. Автономне існування людини в екстремальних умовах
  7. АДАПТАЦІЯ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ ДО ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ
  8. Адаптація організму до змін чинників зовнішнього середовища
  9. Адаптація організму до зовнішніх факторів середовища.
  10. Адаптація функціональних систем організму спортсменів
  11. АДАПТИВНІ РЕАКЦІЇ МІКРООРГАНІЗМІВ НА СТРЕСОВІ ДІЇ.
  12. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.




Переглядів: 393

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Гігієнічне нормування шкідливих хімічних речовин в атмосферному повітрі та у воді

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.