Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Запобігання пожежам на тваринницьких фермах, комплексах і птахофабриках

Запобігти пожежам у тваринництві, а в разі їх виникнення — швидко обмежити і загасити можна правильним вибором кон­струкцій і обладнання тваринницьких приміщень за їх вогнестійкістю і здатністю до загоряння, поділом тваринницьких приміщень на секції і відсіки; обладнанням у приміщеннях необхідної кількості та потрібних розмірів евакуаційних шляхів і виходів; застосуванням технічних засобів звільнення тварин від прив'язі й відкривання дверей; впровадженням протидимного захисту; забезпеченням об'єктів тваринництва необхідними засобами пожежогасіння та іншими заходами.

Вибір конструкцій тваринницьких приміщень за ступенем вог­нестійкості здійснюється відповідно до СНІП ІІ-2-80 і СНІП П-99-77. Вимоги пожежної безпеки до тваринницьких приміщень і споруд регламентовані СНІП 2.10,03-84, типовими правилами пожежної безпеки для об'єктів сільськогосподарського виробництва. Відповідно до цих правил загальна площа будівель і споруд установлена залежно від ступеня вогнестійкості: для III ступеня вогнестійкості не більш як 3000 м , IV - 2000, V - 1200 м . Приміщення і будівлі І та II ступенів вогнестійкості за площею не обмежуються.

Прибудовані кормоцехи, приміщення для приготування кормів, встановлення тепло генераторів та вакуум-насосів, склади грубих кормів повинні відокремлюватися від інших приміщень важко-

спалимими стінами з межею вогнестійкості 1 год. і мати виходи назовні. Двері в таких стінах повинні мати вогнестійкість не менш як 0,6 год., їх обладнують механізмом дистанційного відчинення.

Тваринницькі приміщення обладнують двома евакуаційними виходами, а якщо такі приміщення розділені на секції, то кожна секція повинна мати окремий вихід.

Усі приміщення тваринницьких ферм (комплексів) утримують у чистоті. В порожніх приміщеннях і в тамбурах забороняється (утримувати) зберігати будь-який горючий матеріал. Двері і ворота в таких приміщеннях повинні відкриватися лише назовні. В них не дозволяється встановлювати пороги і сходи. Двері і ворота для тварин мають закриватися легкими засувами. Не дозволяється в них встановлювати замки. Усі проходи і майданчики перед воротами постійно очищають від різних залишків, а зимою від снігу. Будь-яке перепланування приміщень повинне бути узгоджене з пожежними органами.

На горищах тваринницьких приміщень забороняється зберігати різні матеріали. Горища потрібно закривати на замок. В окремих випадках з дозволу пожежного нагляду можна зберігати на горищах певну кількість грубих кормів і підстилки.

У приміщеннях для тварин забороняється влаштовувати май­стерні, склади, стоянки для автомобілів, тракторів, а також ви­конувати роботи, що не відносяться до обслуговування ферми. Трактори і автомобілі, які з технологічних причин в'їжджають у приміщення, обладнують іскрогасниками вихлопних труб.

У нічний час тваринницькі приміщення охороняють.

Особам, котрі працюють на фермах, під час роботи заборо­няється: застосовувати відкриті джерела вогню; залишати установки з відкритим вогнем без нагляду; застосовувати для розпалювання опалювальних установок бензин, гас та інші легкозаймисті рідини; залишати під напругою електричні мережі; користуватися для освітлення гасовими лампами і несправними ліхтарями.

На тваринницьких фермах обладнують пожежні пости (щити). Крім цього, в кожному тваринницькому приміщенні на 100 м площі повинен бути встановлений один вогнегасник, а біля кожного приміщення - ящик з піском, а в літній період - бочка з водою.


Читайте також:

  1. Алгоритм запобігання тупиків
  2. Боротьба з пожежами
  3. Боротьба з пожежами.
  4. Виділення в природних комплексах незвичайних, унікальних ділянок і явищ і питання їх збереження.
  5. Впровадження загальнодержавної системи запобігання виробничому травматизму і професійним захворюванням
  6. Декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки здійснюється з метою запобігання НС, а також забезпечення готовності до локалізації та ліквідації їх наслідків.
  7. Допінг-контроль є найважливішою складовою частиною комплексної програми заходів, спрямованих на запобігання застосування спортсменами заборонених (допінгових) засобів.
  8. Єдина державна система запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру
  9. Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.
  10. Запобігання гідравлічного удару.
  11. Запобігання конфліктів у туристично-краєзнавчій діяльності
  12. Запобігання надзвичайним ситуаціям та організація дій для усунення їх негативних наслідків




Переглядів: 1773

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимоги пожежної безпеки до генеральних планів сільськогосподарських підприємств | Запобігання пожежам у ремонтних майстернях, гаражах і на пунктах технічного обслуговування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.