Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пожежно-технічні комісії

На галузевих об'єктах з кількістю 50 і більше працівників згідно Типового положення про пожежно-технічну комісію (МВС від 27.09.94 № 521) створюються пожежно-технічні комісії (ПТК) незалежно від форм власності та видів господарської діяльності.

Цим Положенням визначено основні завдання, напрямки та порядок роботи пожежно-технічних комісій.

Керівник підприємства наказом встановлює персональний склад ПТК. Керівництво діяльністю ПТК покладається на головного інже­нера. До складу комісії входять головні спеціалісти (енергетик, тех­нолог, механік), інженер з питань охорони праці, керівник служб водопостачання, вентиляції, будівництва та інші спеціалісти, які напрямками своєї діяльності мають забезпечувати протипожежного захисту підприємства, а також керівники штатних, або добровільних протипожежних формувань та фахівці з пожежної безпеки.

На великих підприємствах крім загальнооб'єктової створюються і цехові ПТК у складі 3-5 осіб.

Для забезпечення ефективного рівня протипожежного захисту у складних технологічних процесах, для розробки нових пожежно-профілактичних заходів залучаються інженерно-технічні працівники вузької спеціалізації, з яких створюються спеціалізовані групи для допомоги загальнооб'єктовій пожежно-технічній комісії.

Між такими спеціалізованими групами здійснюється розподіл функціональних обов'язків.

Перша група розробляє та здійснює спеціальні заходи, спрямовані на зменшення пожежної небезпеки технологічних процесів і виробничого устаткування; слідкує за справністю контрольно-вим­ірювальних приладів, організовує іншу роботу з питань пожежної безпеки. До складу цієї групи включаються керівники виробництв, працівники технологічного відділу, технологи та начальники цехів.

Головний енергетик очолює другу групу, яка здійснює розробку та виконання заходів щодо забезпечення належного стану пожежної безпеки в електроустаткуванні, а також здійснює контроль за технічним станом систем зв'язку, водопостачання, автоматичних

систем пожежогасіння та пожежної сигналізації. До складу цієї групи входять фахівці відповідних служб.

Виконання протипожежних вимог чинних будівельних норм і правил під час нового будівництва, реконструкції виробничих та допоміжних споруд чи приміщень контролює третя група. До неї входять працівники відділу капітального будівництва, начальники ремонтно-будівельного відділу та інші. Керує роботою цієї групи начальник відділу капітального будівництва.

На об'єктах де розгалужена мережа витяжної вентиляції, що значно впливає на рівень протипожежного стану об'єкта, може ство­рюватися окрема група для розробки та здійснення протипожежних заходів. Очолює цю групу головний механік.

Члени загальнооб'єктової пожежно-технічної комісії

закріплюються за структурними підрозділами підприємства для забезпечення повсякденного контролю за їх протипожежним станом, що дає можливість охопити практично всі питання з протипожежної профілактики на галузевих об'єктах.

Пожежно-технічні комісії у своїй діяльності підтримують зв'язок з пожежною охороною і здійснюють контроль за виконанням приписів Держпожнагляду, які вона не має права скасовувати, заміняти або змінювати терміни їх виконання.

Члени пожежно-технічної комісії повинні проводити відповідну роботу та пропагувати заходи серед працівників підприємства щодо дотримання протипожежного режиму та виконання правил та вимог пожежної безпеки. Ця робота проводиться у вигляді лекцій та бесід на протипожежні теми, аналізу протипожежного стану підприємства та його окремих структурних підрозділів.

Питання про поліпшення протипожежного стану на окремих дільницях обговорюються на виробничих нарадах і зборах після детального обстеження протипожежного стану на підприємстві в цілому.

Після наради в наказі керівника підприємства визначається шлях і способи усунення виявлених порушень вимог пожежної безпеки, звертається увага структурних підрозділів і технічних служб на характерні порушення протипожежного режиму. Визначається порядок контролю за виконанням протипожежних заходів.

Керівник підприємства може притягати до відповідальності посадових осіб, які не виконують вимоги членів пожежно-технічної комісії.

Пожежно-технічні комісії проводять заходи, спрямовані на підготовку об'єкта до зимового та літнього сезонів року, а також щодо посилення протипожежного режиму у вихідні та святкові дні і відповідність наявної кількості засобів пожежогасіння розрахунковим вимогам.

Пожежно-технічні комісії контролюють питання розвитку і реконструкції зовнішнього і внутрішнього протипожежного водопостачання, систем виробничої вентиляції, а також будівництва, реконструкції і ремонту об'єктових шляхів, проїздів, під'їздів до джерел протипожежного водопостачання та створення необхідних протипожежних розривів.

Члени пожежно-технічної комісії здійснюють заходи, спрямовані на створення відповідної навчальної бази та удосконалення методів навчання працівників правилам пожежної безпеки, проведення навчальних тренувань з відпрацюванням планів евакуації та ліквідації умовної пожежі.

Пожежно-технічні комісії постійно проводять роботу, спрямовану на зниження рівня пожежної небезпеки в технологічних процесах виробництв, на профілактику пожеж, поліпшення рівня знань і підготовки працівників підприємства на випадок пожежі, чим значно покращують протипожежний стан галузевих об'єктів.


Читайте також:

  1. Арбітражний збір та витрати сторін у Морській арбітражній комісії при ТПП України
  2. Договір доручення, комісії та управління майном.
  3. Договір доручення, комісії, управління майном.
  4. Комісії кооперативного контролю.
  5. Мета створення, склад та порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури
  6. Обов’язки комісії з розслідування нещасного випадку
  7. Повноваження Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури
  8. Повноваження ліквідатора та членів ліквідаційної комісії
  9. Рішення комісії
  10. Тема 3.2. Комісії Верховної Ради України
  11. УЧАСТЬ ПСИХОЛОГА У МЕДИКО-ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІЙ КОМІСІЇ




Переглядів: 1239

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підприємства | Навчання з питань пожежної безпеки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.