У паливах сірка присутня в чистому вигляді, у вигляді сірчановодню і органічних з'єднань. До органічних з'єднань відносяться меркаптани (або тіоспирти), сульфіди (або тіоефіри), дисульфіди, полусульфіди, тіофен, теофан і їх сполучення.
Крім того, палива можуть вміщати сірчані з'єднання (кислі і середні ефірні кислоти, сульфокислоти).
Сірчані сполуки - негативний компонент палива, підвищений вміст яких веде до підвищення спрацювання двигуна. Сірчані з'єднання визивають корозію, причетні до нагароутворення, окислення палива, зменшують октанове число. Сірчані з'єднання розділюють на активні та неактивні. Активні сірчані з'єднання (сірка, сірководень, маркаптан) сприяють корозії металевих деталей, їх присутність в паливах не допустима. Неактивні сірчані з'єднання самі не сприяють корозії при зберіганні. Небезпечні продукти згорання, які впливають на "рідку" і "газову" корозію. Наявність реактивних сірчаних з'єднань суворо обмежено.
Якісне визначення вмісту активних сірчаних з'єднань проводять за допомогою мідної пластинки.
В пробірку наливають паливо і припалюють в ній мідну пластину. Пробірку ретельно зачиняють пробкою або ватою, встановлюють у водяну баню гак, щоб рівень палива був нижче рівня води в бані (рис 1.5).
Температура в бані терміном трьох годин підтримується на рівні 50°С±2°С. Потім пробірку виймають з водяної бані, виливають з неї паливо і обережно достають пластинку. Якщо пластина має чорний колір, темно-коричневий або сіро-стальний паливо не витримало іспит і вмістить активні сірчані з'єднання.
Якщо робити прискорені іспити, то мідну пластину занурюють на 15…18 хвилин у кип'яток. Далі пробірку достають з бані виливають паливо і оглядають пластину. Якщо в дослідженому бензині виявлені сірчані з'єднання такий бензин вибраковується.