ТЕМА 8 Особливості розвитку ринкового господарства та основні напрямки економічної думки в Україні (друга половина XIX - початок XX ст.)
Основні положення та економічні наслідки реформи 1861 р. Формування ринкової економіки. Капіталістична еволюція поміщицьких та селянських господарств. Столипінська аграрна реформа. Зародження кооперативного руху.
Початок промислового перевороту в Україні та промислове піднесення 90-х років XIX ст. Розвиток металургії, вугільної та залізорудної промисловості. Будівництво залізниць. Створення монополістичних об'єднань і акціонерних товариств. Роль іноземного капіталу.
Економіка західноукраїнських земель. Мобілізація земельної власності. Розшарування селянства. Перенаселення на західноукраїнських землях та еміграція до Америки і Канади. Відставання промислового розвитку Західної України від інших регіонів Австро-Угорської імперії. Колоніальний характер галузевої структури західноукраїнської промисловості.
Соціально-економічні проблеми пореформеної України в журналі "Основа". Громади.
Економічна думка революційної та радикальної демократії. Ліберально-народницька економічна думка.
Розвиток політичної економії. Космогенно-енергетична теорія розвитку економіки С. Подолинського.
Формування основних політико-економічних шкіл. Маржиналізм та його математичний напрям. Наукові новаторства М. Туган-Барановського. Економіст-математик Є. Слуцький та його наукові відкриття.
Економічна теорія марксизму. Соціальний напрям у політичної економії.
Розвиток економічної думки в Галичині.
ТЕМА 9 Господарство та економічна думка в період державно-монополістичного розвитку суспільств Європейської цивілізації (перша половина XX ст.)
Економічні наслідки першої світової війни та їхній вплив на повоєнний розвиток європейських країн
Світова економічна криза 1929 - 1933 рр. її наслідки для США та шляхи виходу з неї («Новий курс» Ф.Д.Рузвельта). Особливості кризи в Німеччині, Англії, Франції.
Початок державного регулювання економіки. Теоретична система Дж.М.Кейнса. Метод дослідження. Макроекономічний аналіз.
Економічна програма Дж.М.Кейнса. Основні важелі державного впливу на економіку.
Поширення кейнсіанства і його особливості в різних країнах.
Кейнсіанська теорія і економічна політика.
Становище провідних країн у світовому господарстві напередодні Другої світової війни. Економічні причини війни.