Після виклику більшості команд створення об’єктів, необхідно задати різні параметри цих об’єктів. Наприклад, після виклику команди побудови кола, потрібно задати положення центра і радіуса.
Існує два способи задання параметрів об’єктів:
1. Вказати точку в робочому полі мишкою(так можна задати положення початкової і кінцевої точок відрізка).
2. Введення чи вибір значень параметрів на Панелі властивостей (так можна задати точне значення радіуса кола)
Перший спосіб – найбільш доступний і зручний для задання параметрів. Його перевагою є можливість використання прив’язок. Другий спосіб можливо менш зручний та наочний, але більш універсальний. Його перевагою при роботі з графічними об’єктами є можливість використання геометричного калькулятора. Можливе введення не тільки числових значень параметрів, але і виразів для їх обчислення. Практично будь-який графічний об’єкт можна побудувати, вказуючи його характерні точки.
Поряд з назвою параметра на Панели властивостей знаходиться перемикач, на якому відображається значок, що відповідає стану параметра: галочка – система очікує введення параметра; хрестик – параметр зафіксований; відсутність значка – параметр допоміжний, тобто його значення залежить від інших параметрів.
Будь-який параметр створюваного об’єкта можна зафіксувати. При цьому значення даного параметра буде постійним, а інші параметри залишаються доступними для змін. Для фіксації параметра слід після введення значення натиснути клавішу Enter. Для відміни фіксації параметра слід клацнути лівою кнопкою мишки на перемикач параметра.
Запам’ятовування параметрів
Іноді виникає потреба накреслити декілька об’єктів, що мають ряд однакових параметрів. В цьому випадку слід виконати такі дії:
o Задати параметри, які потрібно запам’ятати
o Натиснути кнопку Запомнить состояние
o Виконувати побудову доти, доки потрібні ці параметри