Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



В сироватці крові

Завдання 1. Визначити вміст кальцію в сироватці крові.

Принцип. Кальцій сироватки крові зсаджують насиченим розчином щавлевокислого амонію [(NН4)2C2O4] у вигляді щавлевокислого кальцію (СаС2О4). Останній переводять сульфатною кислотою у щавлеву (Н2С2О4), яку титрують розчином KMnO4.

Хід роботи. У центрифужну пробірку додають 1 мл сироватки крові та 1 мл розчину [(NН4)2C2O4]. Залишають стояти 30 хв та центрифугують. Кристалічний осад щавлевокислого кальцію збирається при цьому на дні пробірки. Прозору рідину над осадом виливають. До осаду приливають 1-2 мл дистильованої води, перемішують скляною паличкою і знов центрифугують, після цього рідину над осадом виливають. До пробірки з осадом додають 1мл1н H2SO4, добре перемішують скляною паличкою і ставлять пробірку до водяної бані при температурі 50-700С. Осад при цьому розчинюється. Вміст пробірки титрують у гарячому вигляді 0,01н розчином KMnO4 до появи рожевого забарвлення, яке не зникає протягом 30 с. Кожному мл КМnO4 відповідає 0,2 мг Са. Вміст кальцію (Х) в мг% у сироватці крові розраховують за формулою: Х= 0,2×А×100, де А - об’єм КМnО4, який пішов на титрування. Вміст кальцію в сироватці крові в ммоль/л - вміст в мг% × 0,2495.

Клініко-діагностичне значення. У нормі концентрація кальцію в сироватці крові становить 2,25-2,75 ммоль/л (9-11 мг%). Підвищення концентрації кальцію в сироватці крові (гіперкальціємію) спостерігають при гіпервітамінозі Д, гіперпаратиреозі, остеопорозі. Зниження концентрації кальцію (гіпокальціємію) – при гіповітамінозі Д (рахіт), гіпопаратиреозі, хронічній нирковій недостатності.

Завдання 2.Визначити вміст неорганічного фосфору в сироватці крові.

Принцип. Неорганічний фосфор, взаємодіючи з молібденовим реактивом у присутності аскорбінової кислоти, утворює молібденову синь, інтенсивність забарвлення якої пропорційна вмісту неорганічного фосфору.

Хід роботи. У пробірку додають 2 мл сироватки крові, 2 мл 5% розчину трихлороцтової кислоти, перемішують та залишають на 10 хв для осадження білків, після чого фільтрують. Потім у пробірку відмірюють 2 мл отриманого фільтрату, що відповідає 1 мл сироватки крові, додають 1,2 мл молібденового реактиву, 1 мл 0,15% розчину аскорбінової кислоти і доливають водою до 10 мл (5,8 мл). Ретельно перемішують і залишають на 10 хв для розвитку забарвлення. Колориметрують на ФЕК при червоному світлофільтрі. За калібрувальною кривою знаходять кількість неорганічного фосфору та розраховують його вміст (У) в пробі у ммоль/л за формулою: У=(А×1000)/31, де А – вміст неорганічного фосфору в 1 мл сироватки крові (за калібрувальною кривою); 31 – молекулярна маса фосфору; 1000 - коефіцієнт перерахунку на літр.

Клініко-діагностичне значення. У нормі концентрація фосфору в сироватці крові становить 0,8-1,48 ммоль/л (2-5 мг%). Підвищення концентрації фосфору в сироватці крові (гіперфосфатемію) спостерігають при нирковій недостатності, гіпопаратиреоїдизмі, передозуванні вітаміну Д. Зниження концентрації фосфору (гіпофосфатемію) – при порушенні його всмоктування в кишечнику, галактоземії, рахіті.


Читайте також:

  1. Абсолютний фагоцитоз або елімінуюча здатність крові (ЕЗК) — це кількість фагоцитованих мікробних клітин лейкоцитами 1 мкл крові.
  2. Адаптація крові до фізичних навантажень
  3. Алгоритм побудови калібрувального графіка для визначення загального білка сироватки крові
  4. Алгоритм побудови калібрувального графіка для визначення загального білка сироватки крові
  5. Білки плазми крові, їх функціональне значення ШОЕ.
  6. Будова і функції тромбоцитів. Зсідання крові
  7. Варіанти групи крові
  8. Взаєморозрахунки за цукрові буряки
  9. Вид крові Судини
  10. ВИЗНАЧЕННЯ В КРОВІ ГЛЮКОЗИ
  11. Визначення груп крові. Сумісність крові.




Переглядів: 852

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | ЛІТЕРАТУРА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.