Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Б) водоохоронні зони.

Опорні поняття теми: Води як об’єкти правового регулювання використання, відтворення та охорони. Загальна характеристика водного фонду України. Поняття, ознаки та види водних правовідносин. Суб’єкти й об’єкти водних правовідносин. Підстави виникнення, зміни та припинення водних правовідносин. Поняття, ознаки та види права власності на водні ресурси. Суб’єкти й об’єкти права власності на водні ресурси. Підстави виникнення, зміни та припинення права власності на водні ресурси. Поняття, ознаки та види права водокористування. Суб’єкти й об’єкти права водокористування. Підстави виникнення, зміни та припинення права водокористування. Особливості спеціального права користування водними об’єктами для потреб окремих галузей національної економіки. Особливості застосування спеціальних законодавчих вимог до використання водних ресурсів. Управління в галузі використання, відтворення й охорони вод. Зміст правової охорони водних ресурсів. Відповідальність за порушення законодавства щодо використання, відтворення й охорони вод.

 

Методичні рекомендації:

Під час самостійної роботи студент повинен ознайомитися з рекомендованою літературою і нормативним матеріалом. Особливу увагу слід приділити аналізу норм далі ВК України.

При вивченні цієї теми необхідно звернути увагу на наступне: відповідно до ст. 1 ВК України, води – це всі води (поверхневі, підземні, морські), що входять до складу природних ланок кругообігу води. Води є рухомим природним ресурсом, на відміну від водного простору і водних об’єктів, які є нерухомістю. Води, що вилучені з природного середовища (вода в крані, у відрі тощо) не є природними об’єктами природоресурсного права, а стають об’єктами цивільних правовідносин. Водні ресурси – обсяги поверхневих, підземних і морських вод відповідної території. Водний об’єкт – це природний або створений штучно елемент довкілля, в якому зосереджуються води (море, річка, озеро, водосховище, ставок, канал, водоносний горизонт). Відповідно до статті 3 ВК України водний фонд України - це усі придатні для використання запаси поверхневих, підземних вод та джерел, внутрішні морські води та територіальне море.

Використання вод в Україні здійснюється у порядку загального та спеціального водокористування. Загальне використання водних ресурсів характеризується незначним навантаженням на екосистему: забір води здійснюється без спеціальних технічних пристроїв, а забруднюючі речовини у водні об’єкти не скидаються. Прикладами загального використання водних ресурсів є купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій сільськогосподарських тварин тощо. До спеціального використання водних ресурсів належать забір води із застосуванням спеціальних технічних пристроїв і скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти. На такі види використання водних ресурсів необхідно оформити відповідний дозвіл і сплатити відповідний збір.

Водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства. Водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.

Правова охорона вод - сукупність правових засобів, спрямованих на збереження, відтворення та відновлення природних запасів води (водних об'єктів). Слід звернути увагу і на особливості застосування спеціальних законодавчих вимог до використання природних ресурсів, зокрема на стандартизацію і нормування в галузі використання вод та відтворення водних ресурсів, основні організаційно-правові засоби забезпечення раціонального використання й охорону вод (планування, контроль, державний моніторинг вод, державний водний кадастр тощо).

Водоохоронна зона - це природоохоронна територія господарської діяльності, яка створюється вздовж (навколо) водних об’єктів з метою попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку що регулюється (прибережні захисні смуги, смуги відведення, берегові смуги, зони санітарної охорони).

 

Завдання для самостійної роботи:

1.Охарактерезуйте поняття та завдання моніторингу вод.

2.Охарактерезуйте здійснення державного контролю за дотриманням водного законодавства.

3. Охарактеризуйте етапи проведення державної екологічної експертизи.

4. Охарактеризуйте етапи проведення громадської екологічної експертизи.

5. Охарактеризуйте правову силу висновків екологічної експертизи.

 


Читайте також:

  1. Вибухонебезпечні зони.
  2. Водоохоронні заходи
  3. Методи боротьби з шкідливими речовинами, що потрапляють в повітря робочої зони.
  4. Мікроклімат робочої зони.
  5. Мікроклімат робочої зони. Заходи та засоби нормалізації параметрів мікроклімату.
  6. Основні структурні елементи сельбищної зони.
  7. Офшорні зони. Вільні економічні зони.
  8. Повітря робочої зони.
  9. Попереджувальна огорожа будується по внутрішньому периметру установи, а також на території установи і призначена для визначення межі внутрішньої забороненої зони.
  10. Спеціальні (вільні) економічні зони. Офшорні центри




Переглядів: 455

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ | ТЕМА 8: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ВИКЛЮЧНОЇ (МОРСЬКОЇ) ЕКОНОМІЧНОЇ ЗОНИ І КОНТИНЕНТАЛЬНОГО ШЕЛЬФУ УКРАЇНИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.