Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Бухгалтерський облік наданих кредитів

Кредит відображається в обліку з того моменту, коли банк узяв на себе безвідкличне зобов'язання з кредитування клієнта (конт­рагента). Якщо дата операції (дата укладання контракту) і дата перерахування коштів клієнту не збігаються, тобто виникає роз­рив між цими двома операціями, банк відображає поза балансом факт виникнення зобов'язання. Отже, поза балансом обліковують­ся майбутні активні операції банку, їх вплив на активи залежить від виконання певних умов. Зобов'язання вважаються безвідкличними, якщо їх виконання в разі настання цих умов є обо­в'язковим (виняток становлять лише форс-мажорні обставини).

На дату здійснення кредитної операції (у день виникнення в банку зобов'язання з кредитування) банк відображає суму зобо­в'язання на відповідних позабалансових рахунках.

Зобов'язання з кредитування зобов'язання банку надати клієнту кредит на певних умовах.

Надані зобов'язання з кредитування банк відображає в обліку таким бухгалтерським проведенням:

Дебет: рахунки для обліку наданих зобов'язань з кредитування;

Кредит: контррахунок - на суму зобов'язань за цим договором.

Якщо на дату операції (у день виникнення в банку зобов'язан­ня з кредитування) кредит надається в повній сумі, то зобов'язан­ня з кредитування за позабалансовими рахунками не відобража­ється.

Зобов'язання з кредитування банк визнає за позабалансови­ми рахунками до часу його погашення або закінчення строку ви­конання.

У разі припинення дії договору, часткового або повного його виконання відповідна сума зобов'язання списується з позабалан­сових рахунків.

Порядок обліку договорів за кредитними операціями банк визначає самостійно із забезпеченням їх реєстрації та збере­ження.

Надані кредити відображаються в бухгалтерському обліку за таким проведенням:

Дебет: рахунки для обліку наданих кредитів;

Кредит: рахунки клієнтів, рахунки для обліку грошових коштів.

У разі надання кредиту за процентною ставкою, нижчою за ринкову, одразу визнається збиток:

Дебет: рахунки для обліку наданих кредитів - на суму кредиту;

Кредит: рахунки клієнтів, рахунки для обліку грошових коштів;

Дебет: рахунок для обліку витрат від наданих кредитів за став­кою, нижчою за ринкову (7390);

Кредит: рахунки для обліку неамортизованого дисконту за на­даними кредитами - на різницю між номінальною вар­тістю кредиту, указаною в договорі, та справедливою вартістю.

Сума неамортизованого дисконту за наданими кредитами амортизується не рідше одного разу на місяць. У цьому разі здій­снюється таке бухгалтерське проведення:

Дебет: рахунки для обліку неамортизованого дисконту за на­даними кредитами;

Кредит: рахунки для обліку процентних доходів за наданими кредитами.

У разі надання кредиту за процентною ставкою, вищою за рин­кову, одразу визнається прибуток:

Дебет: рахунки для обліку наданих кредитів - на суму кредиту;

Кредит: рахунки клієнтів, рахунки для обліку грошових коштів;

Дебет: рахунки для обліку неамортизованої премії за надани­ми кредитами;

Кредит: рахунок для обліку доходу від наданих кредитів за став­кою, вищою за ринкову (6390), - на різницю між спра­ведливою вартістю кредиту та номінальною вартістю, указаною в договорі.

Амортизація суми неамортизованої премії за наданими кре­дитами здійснюється не рідше одного разу на місяць. У цьому разі виконуються таке бухгалтерське проведення:

Дебет: рахунки для обліку процентних доходів за наданими кредитами;

Кредит: рахунки для обліку неамортизованої премії за надани­ми кредитами.

У разі надання кредиту з отриманням процентів авансом та/ або сплатою клієнтом банку комісії, що є невід'ємною частиною кредиту, здійснюються такі бухгалтерські проведення:

Дебет: рахунки для обліку наданих кредитів - на суму кредиту;

Кредит: рахунки клієнтів, рахунки для обліку грошових кош­тів - на суму кредиту за вирахуванням комісії та/або процентів, утриманих авансом;

Кредит: рахунки для обліку неамортизованого дисконту за на­даними кредитами - на суму комісії та/або процентів, утриманих авансом.

Слід зазначити, що банк відображає в бухгалтерському облі­ку отримані комісії, що є невід'ємною частиною доходу за фінан­совим інструментом, до часу надання кредиту за рахунком 3600 «Доходи майбутніх періодів». У разі прийняття позитивного рі­шення щодо надання кредиту банк відносить суму наперед отри­маних комісій на рахунок неамортизованого дисконту та аморти­зує їх на процентні доходи протягом дії кредитного договору. Якщо ж«втрок наданого зобов'язання з кредитування закінчуєть­ся без надання кредиту банк відносить суму отриманих комісій на рахунки комісійних доходів відповідно до умов договору.

Облік нарахованих доходів за кредитними операціями здійс­нюється відповідно до облікової політики банку. Нараховані до­ходи мають обліковуватися за відповідними рахунками тієї гру­пи рахунків, у якій обліковується номінал кредиту.

Нарахування процентів за фінансовими інструментами здійс­нюється за номінальною процентною ставкою, яка передбачена умовами договору, і відображається за рахунками з обліку нара­хованих доходів за класами 1,2,3:

Дебет: рахунки для нарахованих доходів за наданими креди­тами;

Кредит: рахунки для обліку процентних доходів за наданими кредитами.

Процентні ж доходи визнаються за рахунками процентних доходів за 6 класом із застосуванням методу ефективної ставки відсотка.

Будь-які різниці, що виникають між сумою визнаних за ефек­тивною ставкою відсотка процентних доходів та нарахованих за номінальною процентною ставкою доходів за фінансовими інстру­ментами відображаються за рахунками з обліку неамортизовано­го дисконту (премії) у кореспонденції з рахунками з обліку про центних доходів.

Амортизація визнаного дисконту (премії) за фінансовими інструментами здійснюється одночасно з нарахуванням процен­тів. Таким чином забезпечується застосування методу ефектив­ної ставки відсотка.

Бухгалтерський облік забезпечення кредитних операцій. Бух­галтерський облік забезпечення кредитних операцій здійснюєть­ся за позабалансовими рахунками протягом дії відповідного дого­вору про забезпечення виконання зобов'язань.

Застава, отримана як забезпечення кредиту (майно, у т.ч. май­нові права на грошові кошти, розміщені на вклад (депозит)), відо­бражається в бухгалтерському обліку за позабалансовими рахун­ками таким бухгалтерським проведенням:

Дебет: рахунки для обліку отриманої застави;

Кредит: контррахунок.

Зміна вартості застави відображається такими бухгалтерськи­ми проведеннями:

а) у разі збільшення вартості застави:

Дебет: рахунки для обліку отриманої застави;

Кредит: контррахунок;

б) у разі зменшення вартості застави:

Дебет: контррахунок;

Кредит: рахунки для обліку отриманої застави.

У разі виконання зобов'язання боржником або іншою зобов'я­заною особою, а також у разі припинення дії відповідного догово­ру про забезпечення вартість забезпечення списується з позабала­нсових рахунків.

У разі задоволення вимог кредитора за рахунок предмета за­стави в бухгалтерському обліку здійснюються такі проведення:

Дебет: рахунки для обліку грошових коштів та банківських ме­талів, рахунки клієнтів, рахунки для обліку коштів у розрахунках, рахунки для обліку залучених вкладів (депозитів), рахунки для обліку розміщених ощадних (депозитних) сертифікатів, рахунки з обліку активів банку;

Кредит: рахунки для обліку наданих кредитів, рахунки для об­ліку простроченої заборгованості за наданими кредитами;

Кредит: рахунки для обліку процентних доходів за наданими кредитами, рахунки для обліку нарахованих доходів за наданими кредитами, рахунки для обліку простроче­них нарахованих доходів, рахунок з обліку сплачених штрафів та пені.

Одночасно списується вартість заставленого майна, що облі­ковувалося за позабалансовими рахунками.

Якщо банк набуває право власності на заставлене майно з метою продажу, такі активи оцінюються за справедливою вартістю з вира­хуванням витрат на продаж або за балансовою вартістю позики за ви­рахуванням зменшення корисності на дату обміну - за найменшою з оцінок, на рахунку 3409 «Майно, що перейшло у власність банку як заставодержателя». Амортизація на такі активи не нараховується.

Якщо майно, на яке було звернення стягнення згідно з умова­ми договору застави, не було продане протягом терміну, визначе­ного чинним законодавством (одного року з дати звернення), не­оборотні активи переводяться до категорії необоротних активів, призначених для використання в процесі діяльності.

Балансова вартість коригується з урахуванням амортизації, переоцінки, збитків від зменшення корисності, що були б визнані, якщо активи не були класифіковані як утримувані для продажу.

Якщо банк набуває право власності на земельні ділянки та будівлі шляхом реалізації прав заставодержателя, відповідно до яких чітко не визначений намір подальшого використання, то такі активи класифікуються як інвестиційна нерухомість.

Погашення заборгованості за наданими кредитами. Погашен­ня заборгованості за наданими кредитами (основного боргу) відо­бражається в бухгалтерському обліку такими проведеннями:

Дебет: рахунки клієнтів, рахунки для обліку грошових коштів;

Кредит: рахунки для обліку наданих кредитів, рахунки для об­ліку простроченої заборгованості за наданими кредитами.

Якщо умовами договору передбачено сплату процентів періо­дично або на дату погашення кредиту, то в бухгалтерському облі­ку здійснюється таке бухгалтерське проведення:

Дебет: рахунки клієнтів, рахунки для обліку грошових коштів;

Кредит: рахунки для обліку нарахованих доходів за наданими кредитами, рахунки для обліку процентних доходів за наданими кредитами, рахунки для обліку простроче­них нарахованих доходів за наданими кредитами, ра­хунки для обліку комісійних доходів за кредитними операціями.

Якщо проценти були утримані авансом, то на дату погашення здійснюється таке бухгалтерське проведення:

Дебет: рахунки для обліку неамортизованого дисконту за на­даними кредитами;

Кредит: рахунки для обліку процентних доходів за наданими кредитами.

Бухгалтерський облік простроченої та безнадійної заборгова­ності за наданими кредитами. Прострочена заборгованість — це заборгованість, непогашена в термін (строк), установлений дого­вором.

За умови неотримання платежу за кредитом у визначений тер­мін, наступного робочого дня кредит переноситься на рахунок простроченої заборгованості.

Дебет: рахунки для обліку простроченої заборгованості за на­даними кредитами;

Кредит: рахунки для обліку наданих кредитів.

Це саме стосується й нарахованих доходів: на наступний день після їх очікуваного погашення у разі неотримання платежу вони переносяться на відповідні рахунки прострочених відсотків:

Дебет: рахунки для обліку нарахованих доходів за наданими кредитами;

Кредит: рахунки для обліку прострочених нарахованих доходів

за наданими кредитами.

У процесі обліку кредитних операцій слід дотримуватися пра­вила: пролонгована заборгованість, прострочена заборгованість, а також нараховані доходи та прострочені нараховані доходи об­ліковуються на відповідних рахунках тієї групи плану рахунків, де обліковується номінал кредиту (сума основного боргу за кредит­ною угодою).

Операції з пролонгації банк відображає за рахунками з обліку короткострокової або довгострокової заборгованості залежно від строку, що визначається від дати пролонгації до дати погашення.

У разі визнання заборгованості за кредитними операціями без­надійною така заборгованість списується за рахунок спеціальних резервів.

Розглянемо основні бухгалтерські проведення за кредитними операціями на прикладі операцій з кредитування юридичних осіб (табл. 6.2, 6.3).

Таблиця 6.2. Рахунки для обліку операцій з кредитування юридичних осіб

Рахунки клієнтів
2600АП 2605 АП «Кошти на вимогу суб'єктів господарювання» «Кошти на вимогу суб'єктів господарювання для здійснення операцій з використанням платіжних карток»
Рахунки за кредитами, наданими клієнтам
2062А 2063А 2072А 2073А 2074А   2082А 2083 А «Короткострокові кредити в поточну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Довгострокові кредити в поточну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Короткострокові кредити в інвестиційну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Довгострокові кредити в інвестиційну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Довгострокові кредити, що надані суб'єктам господарювання за участю кредитів Національного банку України» «Короткострокові іпотечні кредити, що надані суб'єктам господарювання» «Довгострокові іпотечні кредити, що надані суб'єктам господарювання»
Рахунки для обліку простроченої заборгованості за наданими кредитами
2067А   2077А   2087 А «Прострочена заборгованість за кредитами в поточну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Прострочена заборгованість за кредитами в інвестиційну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Прострочена заборгованість за іпотечними кредитами, що надані суб'єктам господарювання»
Рахунки для обліку неамортизованого дисконту за наданими кредитами
2066КА   2076КА   2086 КА «Неамортизований дисконт за кредитами в поточну діяльність, що надані суб'єктам господарювання»   «Неамортизований дисконт за кредитами в інвестиційну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Неамортизований дисконт за іпотечними кредитами, що надані суб'єктам господарювання»
Рахунки для обліку неамортизованої премії за наданими кредитами
2065 А 2075 А   2085 А «Неамортизована премія за кредитами в поточну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Неамортизована премія за кредитами в інвестиційну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Неамортизована премія за іпотечними кредитами, що надані суб'єктам господарювання»
Рахунки для обліку нарахованих доходів за наданими кредитами
2068А 2078А 2088А 2607А 2069 А   2079 А   2089 А 3578А 3579 А «Нараховані доходи за кредитами в поточну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Нараховані доходи за кредитами в інвестиційну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Нараховані доходи за іпотечними кредитами, що надані суб'єктам господарювання» «Нараховані доходи за кредитами овердрафт, що надані суб'єктам господарювання» «Прострочені нараховані доходи за кредитами в поточну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Прострочені нараховані доходи за кредитами в інвестиційну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Прострочені нараховані доходи за іпотечними кредитами, що надані суб'єктам господарювання» «Інші нараховані доходи» «Прострочені інші нараховані доходи»
Рахунки для обліку резервів
2400 КА 2401 КА 3599 КА 3690 П «Резерви під кредити, що оцінюються на індивідуальній основі» «Резерви під кредити, що оцінюються на портфельній основі» «Резерви під заборгованість за іншими нарахованими доходами» «Резерви за виданими зобов'язаннями»
Рахунки для обліку майна, що перейшло у власність банку; доходів та витрат майбутніх періодів; транзитні та інші технічні рахунки
3409А 3600П 3739АП 3800АП 3801 АП «Майно, що перейшло у власність банку як заставодержателя» «Доходи майбутніх періодів» «Транзитний рахунок за іншими розрахунками» «Позиція банку щодо іноземної валюти та банківських металів» «Еквівалент позиції банку щодо іноземної валюти та банківських металів»
     

Продовження табл. 6.2

Рахунки для обліку процентних доходів за наданими кредитами
6020 П 6026 АП 6027 АП   6029 АП «Процентні доходи за кредитами овердрафт, що надані суб'єктам господарювання» «Процентні доходи за кредитами в поточну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Процентні доходи за кредитами в інвестиційну діяльність, що надані суб'єктам господарювання» «Процентні доходи за іпотечними кредитами, що надані суб'єктам господарювання»
Рахунки для обліку комісійних та інших доходів за наданими кредитами
6111 П 6397 П 6390 П   6712 П 6717 П «Комісійні доходи від кредитного обслуговування клієнтів» «Штрафи, пені, що отримані банком» «Дохід від наданих кредитів, розміщених вкладів (депозитів) за ставкою, яка вища, ніж ринкова» «Повернення раніше списаної безнадійної заборгованості за кредитами, що надані клієнтам» «Повернення раніше списаних безнадійних доходів минулих років»
Рахунки для обліку витрат за наданими кредитами
7390 А   7702 АП 7706 АП «Витрати від наданих кредитів, розміщених вкладів (депозитів) за ставкою, яка нижча, ніж ринкова» «Відрахування в резерви під заборгованість за наданими кредитами клієнтам» «Відрахування в банківські резерви на покриття ризиків і втрат»
Позабалансові рахунки
9031 П 9129 А 9500 А 9501 А 9503 А 9520 А 9523 А 9611 А 9819 А 9898 А 9900 9910 «Прості гарантії, що отримані від клієнтів, крім Уряду України» «Інші зобов'язання з кредитування, що надані клієнтам» «Отримана застава» «Заставна за іпотечними кредитами» «Застава за складськими свідоцтвами» «Земельні ділянки» «Інші об'єкти нерухомого майна» «Списана у збиток заборгованість за кредитними операціями» «Інші цінності і документи» «Інші цінності і документи в підзвіті» Контррахунки для рахунків розділів 90-95 Контррахунки для рахунків розділів 96-98
     

 

Таблиця 6.3. Фінансовий облік операцій з кредитування юридичних осіб
 
  Кореспондуючі рахунки
Зміст операції Дебет Кредит
Облік операцій надання кредитів  
Оприбуткування зобов'язання з кредитування
Списання виконаного зобов'язання з кредитування
Облік зобов'язань банку з кредитування за кредитами в разі, якщо на дату операції кредит не надається в повній сумі
Оприбуткування застави 9500, 9501, 9503,9520, 9521,9523
Облік отриманих гарантій (поруки)
Облік оригіналів договорів за наданими кредитами 9819, 9898
Надання кредитів юридичним особам 2062, 2063, 2072, 2073, 2074, 2082,
Визнання збитку, якщо кредит видається за 2066, 2076, 2086
процентною ставкою, яка нижча, ніж ринкова    
Визнання прибутку, якщо кредит видається 2065, 2075,
за процентною ставкою, яка вища, ніж  
ринкова    
Облік погашення заборгованості за кредитами, наданими юридичним особам
Погашення юридичними особами 2062, 2063,
заборгованості за кредитами   2072, 2073, 2074, 2082, 2083
Перенесення несплаченої заборгованості за 2062, 2063
кредитами на рахунки простроченої 2072, 2073
заборгованості 2082, 2083
Погашення юридичними особами 2067, 2077, 2087
простроченої заборгованості за кредитами    
Списання з позабалансового обліку:    
- отриманих гарантій (поруки)
- вартості застави 9500, 9501 , 9503, 9520,
    9521,9523
- договорів (кредитних, застави, поруки, страхування) 9819, 9898
Облік комісійних доходів за кредитами, наданими юридичним особам
Облік сплати комісійної винагороди до надання кредиту   Перенесення на рахунки неамортизованого дисконту сум комісійних доходів, сплачених авансом, що мають обліковуватись у складі вартості фінансового інструменту   Сплата комісійних доходів, що мають обліковуватись у складі вартості фінансового інструменту, якщо такі комісії сплачуються в день надання кредиту   Сплата комісійних доходів, які не входять у вартість фінансового інструменту, якщо такі комісії сплачуються в день надання кредиту Відображення сплаченої комісійної винагороди в доходах банку в разі відмови в наданні кредиту           2066,2076, 2086   2066,2076, 2086    
         
Продовження таблиці 6.3.  
  Кореспондуючі рахунки
Зміст операції Дебет Кредит
Обпік процентних доходів за кредитами, наданими юридичним особам
Щомісячне нарахування процентних доходів за кредитами Погашення юридичними особами заборгованості за нарахованими процентами Перенесення несплачених процентних доходів на рахунки прострочених нарахованих доходів Погашення юридичними особами заборгованості за простроченими нарахованими процентами 2068, 2078, 2088   2069, 2079, 2089   6026, 6027, 6029 2068, 2078, 2088   2068, 2078, 2088   2069, 2079, 2089
Облік амортизації дисконту, премії за наданими кредитами
Амортизація дисконту Амортизація премії 2066, 2076, 2086 6026, 6027, 6029 6026, 6027, 6029 2065, 2075, 2085
Облік формування та використання спеціальних резервів за кредитами, наданими юридичним особам, та під заборгованість за нарахованими доходами
Формування спеціальних резервів за кредитами, наданими юридичним особам, та під заборгованість за нарахованими процентними доходами: - за кредитами, щодцінюються на індивідуальній основі - за кредитами, що оцінюються на портфельній основі        
- під заборгованість за нарахованими процентними доходами
- за зобов'язаннями з кредитування
Зменшення спеціальних резервів за кредитами, наданими юридичним особам, та під заборгованість за нарахованими процентними доходами:    
- за кредитами, що оцінюються на індивідуальній основі
- за кредитами, що оцінюються на портфельній основі
- під заборгованість за нарахованими процентними доходами
- за зобов'язаннями з кредитування
Списання заборгованості за кредитами, наданими юридичним особам, що визнана безнадійною, за рахунок спеціальних резервів 2067, 2077,
Списання прострочених нарахованих процентних доходів, що визнані безнадійними до погашення, за рахунок спеціальних резервів 2069, 2079, 2089
Оприбуткування на позабалансовий облік заборгованості за кредитами, наданими юридичним особам, списаної за рахунок спеціальних резервів
Надходження коштів на сплату заборгованості за кредитами та нарахованими процентними доходами, що списані за рахунок резервів:    
- у поточному році
- у минулі періоди
Списання з позабалансового обліку заборгованості, яка сплачена клієнтами або за якою минув строк позовної давності
Облік заставленого майна, що переходить у власність банку як заставодержателя
Оприбуткування на баланс банку вартості заставленого майна, що переходить у власність банку як заставодержателя 2069, 2079, 2089, 2067, 2077, 2087
Облік штрафів, пені, що отримані банком
Облік сплати позичальником штрафів та пені, що передбачені умовами кредитного договору
     
         

 

Розглянемо умовний приклад.

Юридичній особі надано кредит у сумі 50 000 грн на 6 місяців. Номінальна ставка 24% річних. Клієнт у день надання кредиту сплатив комісію, що є невід'ємною частиною доходу фінансового інструменту в сумі 2000 грн. Погашення номіналу здійснюється наприкінці строку, процентів - щомісячно.

1. Побудуємо гпафік очікуваних потоків.

 

Період
Грошовий потік - 48000

2. Визначимо ефективну ставку відсотка та амортизовану собі­вартість для відображення в обліку. Ефективна ставка = 2,732%.

 

     
Період Амортизована собівартість на початок пріоду Визначення процентів Грошові потоки Амортизованя собівартість на кінець періоду Дохідність
усього нараховані проценти амортизація дисконту
  2=1*0,02732 4=2-3 6=1+2-5 7=2/1
             
1311,36 311,36 48311,36 0,02732
48311,36 1319,87 319,87 48631,23 0,02732
48631,23 1328,60 328,60 48959,83 0,02732
48959,83 1337,58 337,58 49297,41 0,02732
49297,41 1346,81 346,81 49644,22 0,02732
49644,22 1356,28 356,28 0,00 0,02732
Усього - 8000,00 6000,00 2000,00 - - -

3. Відображення в бухгалтерському обліку.

 

Зміст операції Кореспондуючі рахунки Сума
    Дебет Кредит    
Надання кредиту
 
Визнання доходів 1 -й місяць
  311,36
Сплата процентів 1-й місяць
Визнання доходів 2-й місяць
  319,87
Сплата процентів 2-й місяць
  Визнання доходів 3-й місяць
  328,60
Сплата процентів 3-й місяць
Зміст операції Кореспондуючі рахунки Сума
    Дебет Кредит    
Визнання доходів 4-й місяць
  337,58
Сплата процентів 4-й місяць
Визнання доходів 5-й місяць
  346,81
Сплата процентів 5-й місяць
Визнання доходів 6-й місяць
  356,28
Сплата процентів 6-й місяць
Погашення заборгованості за
кредитом      

Читайте також:

  1. III. Бухгалтерський баланс
  2. IV. Оцінка вигідності залучення короткотермінових кредитів
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. IX. Відомості про військовий облік
  5. Автоматизація зведеного обліку та складання звітності засобами універсального програмного продукту
  6. Автоматизація обліку виробничих запасів та МШП засобами універсального програмного продукту
  7. Автоматизація обліку витрат на виробництво засобами універсального програмного продукту
  8. Автоматизація обліку праці та її оплати засобами універсального програмного продукту
  9. Автоматизація обліку фінансово-розрахункових операцій засобами універсального програмного продукту
  10. АВТОМАТИЗАЦІЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОМПЛЕКСУ ЗАДАЧ З ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ
  11. Автоматизована форма бухгалтерського обліку.
  12. Автоматизована форма обліку




Переглядів: 2226

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття та загальна характеристика форм забезпечення банківських кредитів | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.