Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема: Спадкове право України

1. Поняття та система спадкового права України.

2. Суб’єкти спадкових відносин. Усунення від права на спадкування.

3. Час та місце відкриття спадщини.

4. Поняття та склад спадщини.

5. Спадкування за заповітом. Поняття та вимоги до заповіту.

6. Сутність принципу свободи заповіту та його обмеження. Право на обов’язкову частку у спадщині (привілейовані спадкоємці).

7. Спадкування за законом: умови та черговість; черги спадкоємців.

8. Спадкування за правом представлення та спадкова трансмісія.

9. Реалізація спадкових прав: порядок прийняття спадщини; відмова від спадщини.

10. Спадковий договір як новела цивільного права. Відмінності спадкового договору від договору довічного утримання.

Компетенції:

- Загальні:засвоєння основ базових знань з професії; здатність до аналізу і синтезу; розв’язання проблем; міжособистісні навики та уміння; здатність працювати самостійно; дослідницькі навики і уміння; здатність застосовувати знання на практиці.

- Глобальні: критично мислити і генерувати креативні ідеї та вирішувати важливі проблеми на інноваційній основі; знання особливостей та тенденцій сучасного цивілізаційного розвитку; вміння проводити дослідження міжнародного характеру та масштабу.

- Спеціальні: в процесі вивчення даної теми студенти повинні оволодіти правилами самостійної роботи з цивільними нормативно-правовими актами, навичками практичної роботи, засвоїти зміст цивільно-правових інститутів, об’єктивні закономірності їх розвитку, суть цивільно-правових категорій, навчитися розуміти зміст норм цивільного права, тлумачити його норми та застосовувати до конкретних життєвих ситуацій, набути досвіду науково-дослідної роботи в галузі цивільного права.

Інформаційне забезпечення: див. розділ 12 Методичних рекомендацій.

План навчальної роботи студента заочної форми навчання в міжсесійний період

Питання, що винесені на самостійне опрацювання студентами (в додаток до контактних занять)
Тема: Поняття, предмет, метод, система та джерела цивільного права України 1. Функції цивільного права. 2. Аналогія цивільного закону та цивільного права.
Тема: Цивільні правовідносини 1. Держава як учасник цивільних правовідносин. 2. Класифікація юридичних фактів у цивільному праві України.
Тема: Фізичні особи як суб‘єкти цивільного права 1. Правоздатність фізичних осіб у сфері підприємницької діяльності. 2. Підстави та юридичні наслідки обмеження фізичних осіб в дієздатності. 3. Підстави та юридичні наслідки визнання фізичних осіб недієздатною. 4. Підстави та юридичні наслідки визнання фізичних осіб безвісно відсутньою. 5. Підстави та юридичні наслідки оголошення фізичних осіб померлою. 6. Акти цивільного стану та їх значення в цивільному праві.
Тема: Особисті немайнові права фізичної особи та засоби їх захисту 1. Особисті немайнові права, що забезпечують природне існування фізичної особи. 2. Особисті немайнові права, що забезпечують суспільне буття фізичної особи. 3. Зміст та здійснення особистих немайнових прав. 4. Захист права фізичної особи на гідність та честь.
Тема: Юридичні особи як суб‘єкти цивільного права 1. Дієздатність юридичної особи та порядок її реалізації. 2. Органи юридичної особи. 3. Види господарських товариств. 4. Державна реєстрація юридичних осіб. 5. Припинення юридичної особи.
Тема: Об’єкти цивільних прав 1. Гроші та цінні папери як об‘єкти цивільних прав. 2. Дії та послуги як об‘єкти цивільних прав.
Тема: Здійснення і захист цивільних прав та виконання цивільних обов‘язків 1. Способи здійснення цивільних прав. 2. Виконання цивільних обов‘язків. 3. Самозахист цивільних прав. 4. Форми захисту цивільних прав. 5. Зловживання цивільним правом та його наслідки.
Тема: Представництво в цивільному праві України. 1. Представництво без повноважень. 2. Наслідки перевищення повноважень представника.
Тема: Опіка та піклування 1. Обмеження повноважень опікунів та піклувальників. 2. Припинення опіки та піклування.
Тема: Строки та терміни у цивільному праві України 1. Вимоги, на які позовна давність не поширюється 2. Види строків позовної давності 3. Зупинення строків позовної давності 4. Переривання строків позовної давності
Тема: Правочини у цивільному праві України 1. Види правочинів з недоліками волі. 2. Умовні правочини.
Тема: Відповідальність у цивільному праві України 1. Підстави звільнення від цивільно-правової відповідальності. 2. Поняття та види цивільно-правових санкцій.
Тема: Право власності в системі речових прав 1. Підстави припинення права власності. 2. Ризик випадкового знищення майна. 3. Форми і види права власності. 4. Право спільної власності.
Тема: Цивільно-правовий захист права власності 1. Зобов’язально-правові способи захисту права власності.
Тема: Права на чуже майно в новому Цивільному кодексі України 1. Право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій). 2. Способи захисту обмежених речових прав.
Тема: Право інтелектуальної власності: загальні положення 1. Поняття та об‘єкти патентного права. 2. Цивільно-правовий захист авторських прав. 3. Цивільно-правовий захист патентного права.
Тема: Загальні положення про зобов’язання 1. Припинення зобов’язання. 2. Підстави звільнення від виконання зобов’язання.
Тема: Забезпечення виконання зобов’язань у цивільному праві 1. Поняття та умови застосування завдатку. 2. Притримання як спосіб забезпечення зобов’язань.
Тема: Цивільно-правовий договір. 1. Структура договору як правового документу. 2. Форма договору. 3. Врегулювання переддоговірних спорів. 4. Зміна та розірвання договору.
Тема: Недоговірні зобов’язання в цивільному праві 1. Зобов’язання з публічної обіцянки винагороди. 2. Зобов’язання, що виникають зі створення загрози (життю, здоров’ю, майну). 3. Зобов’язання з набуття, збереження майна без достатньої правової підстави. 4. Зобов’язання з відшкодування шкоди , завданої внаслідок недоліків товарів, робіт, послуг 5. Зобов’язання по відшкодуванню шкоди, завданої життю та здоров’ю. 6. Зобов’язання по відшкодуванню шкоди, завданої особами, котрі не мають повної дієздатності.
Тема: Договір купівлі продажу 1. Види договорів купівлі-продажу. 2. Правові наслідки порушення договору купівлі-продажу. 3. Право покупця, який придбав товар неналежної якості. 4. Захист прав споживачів в Україні.
Тема: Договір поставки 1. Порядок реалізації договору поставки. 2. Права та обов’язки постачальника. 3. Права та обов’язки покупця.
Тема: Договір ренти. Договір довічного утримання 1. Елементи договірного зобов’язання ренти. 2. Права та обов’язки платника ренти. 3. Ризик випадкового знищення чи пошкодження майна в договорі ренти. 4. Права та обов’язки відчужувача. 5. Права та обов’язки набувача.
Тема: Договір найму (оренди) 1. Строки в договорі найму. 2. Права та обов’язки наймодавця. 3. Піднайм Припинення договору найму.
Тема: Договір підряду 1. Права та обов’язки замовника. 2. Якість роботи в договорі підряду. 3. Ризики та строки позовної давності в договорі підряду.
Тема: Договори з надання послуг 1. Припинення договору доручення та його юридичні наслідки. 2. Права та обов’язки комітента і комісіонера.
Тема: Договори перевезення 1. Договір чартеру (фрахтування). 2. Договір транспортного експедирування.
Тема: Кредитно-розрахункові відносини. Договір позики 1. Форми безготівкових розрахунків.
Тема: Банківські договори 1. Ощадна книжка. 2. Розірвання договору банківського рахунка. 3. Договір банківського кредитування.
Тема: Договори про передачу прав інтелектуальної власності 1. Договори про створення за замовленням і використання об’єкта права інтелектуальної власності. 2. Договори про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності.
Тема: Договори про спільну діяльність 1. Ведення спільних справ учасників договору простого товариства. 2. Відповідальність учасників договору простого товариства за спільними зобов’язаннями.
Тема: Спадкове право України 1. Особливості спадкування деяких видів майна. 2. Право на обов’язкову частку у спадщині (привілейовані спадкоємці). 3. Частки спадкоємців у спадщині. 4. Оформлення права на спадщину. 5. Охорона спадкового майна та управління спадщиною. 6. Виконання заповіту.

Читайте також:

  1. Http://www.minjust.gov.ua Міністерство юстиції України
  2. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  3. III. ГРАЖДАНСКОЕ ПРАВО
  4. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  5. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  6. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  7. Q Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України – 1996 - № 30 – Ст. 141
  8. V. Класифікація і внесення поправок
  9. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  10. VI. Накази Генерального прокурора України
  11. VI. УГОЛОВНОЕ ПРАВО И УГОЛОВНЫЙ ПРОЦЕСС
  12. XII. Право на першочергове зарахування




Переглядів: 393

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Договори про спільну діяльність | ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ СТУДЕНТАМИ ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ В МІЖСЕСІЙНИЙ ПЕРІОД

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.