Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Правовий режим вільних економічних зон

Світовий досвід свідчить,що створення певних містах або регіонах ВЕЗ з установленням пільгового режиму економічної діяльності, стимулювання інвестування в економіку цих теріторій є одним з ефективних рішень проблем інвестування. Створення ВЕЗ вільного підприємства спрямовано на вирішення завдань економічного і соціального розвитку різних територій, що розширює можливості торгівлі, науково-техничного співробітництва,реалізації великих інвестицій, проектів, оскільки встановлени в них особливого слитного режиму пільгового порядку, оподаткування та інших спеціальних умов створює додаткові стимули.

У багатьох закордонних країнах, що практикують створення ВЕЗ, зони довели свою ефективність.

Нині в світі нараховано близько 400 вільних зон торгово-складського типу (вільних митних зон) і більш як 300 вільних зон виробничого типу (зон експортного виробництва). Найбільша кількість митних зон діє в індустріально-розвинутих країнах.В Европі нараховано близько 130 таких зон, у США-більш як 180. Зони експертного виробництва одержали найбільше поширення в країнах, що розвиваються.

Спеціальна (вільна) економічна зона являє собою частину території України, на якій встановлени і діють спкціальний правовий режим економічної діяльності та порядок застосування і дії законодавства України.

На території ВЕЗ запроваджуються пільгові мітні, валютно-фінансові, податкові, та інші умови економічної діяльності національних та іноземних юридичних і фізичних осіб.

Метою створення ВЕЗ є залучення іноземних інвестицій та сприяння їм, активізація разом з іноземними інвесторами підприємницької діяльності та нарощування експорту товарів і послуг, поставок на внутріщний ринок високоякісної продукції та послуг, залучення і провадження нових технологій, ринкових методів господарювання, поліпшення використання природних і трудових ресурсів.

ВЕЗ створюється в Україні з метою:

- стимулювання структурних перетворень в економіці шляхом залучення іноземних інвестицій;

- активізація спільної з іноземними інвесторами підприємницької діяльності для нарощування експорту товарів та послуг;

- збільшення поставок на внутрішній ринок високоякісної продукції і послуг;

- прискорення соціально-економічного розвитку окремих регіонів та України в цілому, підвищення життєвого рівня населення.

Відповідно до ЗУ «Про загальні засади створення і функціонування спеціальності ВЕЗ» від 13.10.92 року, ВЕЗ створило ВР України за ініціативою Президенту України КМУ або місцевих рад та місцевої державної адміністраціі. Статус і територія ВЕЗ, а також строк, на який вона створюється, визначається ВРУ шляхом прийняття окремого закону для кожної ВЕЗ. Відповідно до ст.3 Закону на території України можуть створюватися спеціальні ВЕЗ різних функціональних типів: вільні митні зони і порти, експортні, транзитні зони, митні зони, комплексні виробничі зони, страхові, банківські.

Окремі зони можуть поєднувати в собі функції, властиві різним типам спеціальних ВЕЗ.

Зовнішньоторговельні зони – це частина території держави, де товари іноземного походження можуть зберігатися, купуватися та продаватися без сплати мита і митних зборів або з Ії відстроченням.

Створюються ці зони з метою активізації зовнішньої торгівлі (імпорт, експорт, транзит) за рахунок надання митних пільг, послуг щодо зберігання і перевалки вантажів, надання в оренду складів, приміщень для виставкової діяльності і т.д.

Комплексні виробничі зони – частина території держави, на якій запроваджується спеціальний режим економічної діяльності з метою стимулювання підприємництва, залучення інвестицій у пріоритетні галузі господарства, розширення зовнішньоекономічних зв’язків, запозичання нових технологій, забезпечення зайнятості населення.

Науково-технічні зони – ВЕЗ, спеціальний правовий режим яких орієнтований на розвиток наукового і виробничого потенціалу,досягнення нової якості економіки через стимулювання фундаментальних досліджень, з подальшим впровадженням результатів наукових розробок у виробництво. Вони можуть існувати у формі регіональних інноваційних центрів – технополісів, районів інтенсивного наукового розвитку, високотехнічних промислових комплексів і т.д.

Туристсько-рекреаційні зони – ВЕЗ, які створюються в регіонах, що мають багатий природний, рекреаційний та історико-культурний потенціал з метою ефективного його використання і збереження, а також активізації підприємницької діяльності у сфері рекреаційно-туристичного бізнесу.

 

 


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. Q6 розраховують тільки при нестаціонарному режимі
  3. Адміністративний устрій та окупаційний режим в Україні під час війни 1941-1945 рр
  4. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  5. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  6. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  7. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності
  8. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  9. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  10. Адміністративно-правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
  11. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  12. Адміністративно-правовий статус об'єднань громадян




Переглядів: 551

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття інвестиційної діяльності. Основні форми здійснення іноземних інвестицій в Україні. | Поняття та головні цілі приватизації. Законодавство про приватизацію

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.