Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Гіпоталамус

 

Гіпоталамус - вищий нервовий центр регуляції ендокринних функцій. Ця ділянка проміжного мозку є також центром симпатичного і парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи. Він контролює та інтегрує всі вісцеральні функції організму і об'єднує ендокринні механізми регуляції з нервовими. Нервові клітини гіпоталамуса, що синтезують і виділяють у кров гормони, називаються нейросекреторну клітинами. Ці клітини отримують аферентні нервові імпульси з інших частин нервової системи, а їх аксони закінчуються на кровоносних судинах, утворюючи аксо-вазальние синапси, через які і виділяються гормони.

 

Для нейросекреторну клітин характерна наявність гранул нейросекрет, які транспортуються по аксону. Місцями нейросекрет накопичується у великій кількості, розтягуючи аксон. Найбільші з таких ділянок добре видно при світловій мікроскопії і називаються тільцями Херрінг. У них зосереджена велика частина нейросекрет, - лише близько 30% його знаходиться в області терминалей.

 

В гіпоталамусі умовно виділяють передній, середній і задній відділи.

 

У передньому гіпоталамусі розташовуються парні супраоптичне і паравентрикулярне ядра, утворені великими холинергическими нейросекреторну клітинами. В нейронах цих ядер продукуються білкові нейрогормони - вазопресин, або антидіуретичний гормон, і окситоцин. У людини вироблення антидіуретичного гормону відбувається переважно в супраоптіческое ядрі, тоді як продукція окситоцину переважає в паравентрікулярних ядрах.

 

Вазопресин викликає посилення тонусу гладком'язових клітин артеріол, що приводить до підвищення артеріального тиску. Друга назва вазопресину-антидіуретичний гормон (АДГ). Впливаючи на нирки, він забезпечує зворотне всмоктування рідини, відфільтрованої в первинну сечу з крові.

 

Окситоцин викликає скорочення м'язової оболонки матки під час пологів, а також скорочення міоепітеліальних клітин молочної залози.

 

В середньому гіпоталамусі (медіобазальний)розташовуються нейросекреторні ядра, що містять дрібні адренергічні нейрони, які виробляють аденогіпофізотропние нейрогормони - ліберіни і статини. За допомогою цих олігопептідний гормонів гіпоталамус контролює гормонообразовательной діяльність аденогіпофіза. Ліберіни стимулюють виділення та продукцію гормонів передньої і середньої часток гіпофіза. Статини пригнічують функції аденогіпофіза.

 

Нейросекреторна діяльність гіпоталамуса відчуває вплив вищих відділів головного мозку, особливо лімбічної системи, мигдалеподібних ядер, гіпокампу та епіфіза. На нейросекреторні функції гіпоталамуса сильно впливають також деякі гормони, особливо ендорфіни і енкефаліни.

 


Читайте також:

  1. ГІПОТАЛАМУС
  2. Гіпоталамус
  3. Гормони гіпоталамуса і гіпофіза та їх препарати.
  4. Значення гіпоталамуса в регулювання автономних функцій
  5. Лімбічна система. Гіпоталамус, його функції.
  6. Проміжний мозокскладається з трьох основних відділів: епіталамус (надгорбовий), таламус (зоровогорбовий) і гіпоталамус (підзоровогорбовий).
  7. Роль гіпоталамуса, лімбічної та нової кори в регуляції вегетативних функцій.




Переглядів: 1346

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація ендокринних структур | Гіпофіз

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.