Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ФОРМИ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ. ПІДПРИЄМНИЦЬКІ ТА НЕПІДПРИЄМНИЦЬКІ ТОВАРИСТВА

Організаційно-правова форма юридичної особице певний тип організації, у якій повинна створюватися і діяти юридична особа того чи іншого виду.

Законодавцем виділяються такі організаційно-правові форми юридичних осіб:

1. установа – організація, створена однією чи кількома особами, що не беруть участі в управлінні нею, через об’єднання їхнього майна для досягнення мети, визначеної засновниками, за рахунок їхнього майна

2. товариство – організація, створена об’єднанням осіб (учасників), які мають право участі в цьому товаристві

товариства в свою чергу поділяються на :

2.1. підприємницькі товариства – це юридичні особи, які створюються виключно як господарські товариства або виробничі кооперативи і котрі здійснюють підприємницьку діяльність з метою одержання прибутку та наступного його розподілу між учасниками.

Види підприємницьких товариств:

1. господарські товаристваюридична особа, статутний капітал якої поділений на частки між учасниками

1.1. повне товариство – учасники відповідно до засновницького договору здійснюють підприємницьку діяльність від імені товариства і солідарно несуть додаткову (субсидіарну) відповідальність за його зобов’язаннями усім майном , що їм належить і на яке може бути звернене стягнення

Учасник, який сплатив борги має право регресної вимоги до інших учасників відповідно до їх часток. Управління діяльністю здійснюється за згодою всіх учасників товариства. Кожен учасник має право діяти від імені товариства, якщо інше не передбачено засновницьким договором. Прибуток та збитки розподіляються між його учасниками пропорційно до їх часток у складеному майні.

1.2. командитне товариство – у якому разом з учасниками, котрі здійснюють від імені товариства підприємницьку діяльність і солідарно несуть додаткову (субсидіарну) відповідальність за зобов’язаннями товариства всім своїм майном (повні учасники) є один чи декілька учасників (вкладників) які несуть ризик збитків пов’язаних з діяльністю товариства у межах сум зроблених ними вкладів та не беруть участі у діяльності товариства.

1.3. товариство з обмеженою відповідальністю – засноване одним або декількома особами товариство, статутний капітал якого поділений на частки, розмір котрих встановлений статутом.

1.4. товариство з додатковою відповідальністю – учасники солідарно несуть додаткову (субсидіарну) відповідальність за його зобов’язаннями своїм майном у розмірі який встановлений статутом товариства і є однаково кратним для всіх учасників до вартості внесеного кожним учасником вкладу. У разі банкрутства одного з учасників – його відповідальність розподіляється між іншими учасниками пропорційно їх часткам у статутному капіталі товариства.

1.5. акціонерне товариство – статутний капітал поділений на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості.

2. виробничий кооператив – добровільне об’єднання громадян на засадах членства для спільної виробничої чи іншої господарської діяльності, що базується на їхній особистій трудовій участі й об’єднанні його членами майнових пайових внесків

2.2.Непідприємницькі товариства – товариства, які не мають на меті одержання прибутку для його наступного розподілу між учасниками товариства.

2.2.1. об’єднання громадян – є добровільними громадськими угруповуваннями, створеними на засадах єдності інтересів для спільної реалізації фізичними особами своїх прав та свобод.

1.1. політичні партії – це зареєстроване згідно із законом добровільне об’єднання громадян – прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню, вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах – членами можуть бути лише громадяни 18 років, крім суддів, працівників прокуратури, співробітники органів внутрішніх справ і СБУ, військовослужбовці. Діє на підставі статуту.

1.2. громадська організація – це об’єднання громадян для задоволення і захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших інтересів.

2.2.2. благодійні організації – недержавні організації, головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності – безкорисливої діяльності, що не передбачає одержання прибутків, у інтересах суспільства або окремих категорій осіб – засновники передають у власність організації свої внески, які разом з внесками інших благодійників складають майно організації, щодо якого вона має право здійснювати будь-які правочини, які не суперечать її цілям і статуту.

2.2.3. творчі спілки – добровільне об’єднання професійних творчих працівників відповідного фахового напряму в галузі культури та мистецтва, яке має фіксоване членство і діє на підставі статуту.

2.2.4. релігійні організації – утворюються з метою задоволення потреб громадян сповідувати і поширювати віру та діють відповідно до своєї ієрархічної й інституційної структури, обирають, призначають і змінюють персонал згідно із своїми статутами.

2.2.5. Об’єднання власників багатоквартирного будинку – юридична особа, створена власниками для сприяння використання їх власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.

 


Читайте також:

  1. I спосіб.
  2. А) Відносини власності і форми господарювання в сільському господарстві
  3. А) Заробітна плата її форми та системи.
  4. А) Заробітна плата, її форми та системи.
  5. А).Наукові товариства.
  6. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  7. Автоматизовані форми та системи обліку.
  8. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  9. Акредитив та його форми
  10. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  11. Активні форми участі територіальної громади у вирішенні питань ММС
  12. Акціонерний капітал і акціонерні товариства




Переглядів: 2358

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПРИПИНЕННЯ ОПІКИ ТА ПІКЛУВАННЯ. ЗВІЛЬНЕННЯ ОПІКУНА ТА ПІКЛУВАЛЬНИКА ТА ОСКАРЖЕННЯ ЇХ ДІЙ. | СТВОРЕННЯ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.