Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Акредитив та його форми

Форми розрахунків в міжнародній торгівлі

Кредитування зовнішньоторговельних операцій

Акредитив та його форми.

Форми розрахунків в міжнародній торгівлі.

 

 

Можна виділити три основних види міжнародних розрахунків по товарах і послугах:

- розрахунок готівкою, коли оплата проданого товару чи транспортних послуг виконується в момент переходу у власність покупця самої здійсненної послуги чи виробництві товару або чинному оформлені їхніх документів, які представляють собою адаптовані світовим співтовариством відповідні проформи схвалених документів;

- розрахунки в кредит, коли звичайний комерційний кредит надається одним контрагентом іншому;

- розрахунки в кредит із правом вибору наявного платежу, коли покупцям надається можливість вибору — скористатися кредитом чи платити готівкою.

Визначене практичне значення надається ознайомленню з найважливішими формами розрахунку готівкою і принциповою схемою проведення цих розрахунків через банківські операції.

Розрахунок готівкою, його форми. Основними формами розрахунку готівкою, що використовуються в міжнародній торгівлі, звичайно є: форма відкритого рахунка, інкасова й акредитивна.

Форма відкритого рахунка найчастіше використовується в тих випадках, коли здійснюються багаторазові постачання товарів великими партіями, а самі розрахунки мають місце між постійними кредитоспроможними контрагентами. Суть розрахунку в цій формі полягає в тому, що експортер — постачальник товару, за посередництвом банку записує належну йому від імпортера-покупця суму за проданий товар у дебет відкритого покупцю рахунка, а останній робить таку ж операцію в кредит рахунку експортера-постачальника. Вона є менш вигідною для експортера, оскільки мається ризик того, що покупець може не оплатити товар.

При інкасовійформі розрахунку, на відміну від відкритого рахунка, експортеру гарантується оплата товару тим, що документи переходять у власність покупця тільки після оплати зазначеної в рахунку вартості. Інкасо товарних документів здійснюється банком у тих випадках, коли експортери передають їм свої вимоги на одержання від покупців належних їм платежів. При інкасовій формі розрахунку звичайно обумовлюється термін, протягом якого покупець повинний оплатити продавцю вартість товару, тобто викупити товарні документи в банку.

 

Найбільш кращою є акредитивна форма розрахунків. Акредитив у зовнішньоторговельних операціях — один зі способів розрахунків, при якому постачальник одержує належну йому суму від банку на умовах і в терміни, які погоджені сторонами, що уклали угоду.

Акредитив відкривається за згодою між боржником і відповідним банком. Цією угодою передбачається порядок покриття боржником сум, що будуть виплачені банком по акредитиві. Звичайно обумовлюється сума внеску готівкою при відкритті акредитива, порядок оплати грошових сум з поточного рахунка боржника й інші необхідні умови операції. Такі угоди укладаються між банком і боржником і не торкаються інтересів фірми, на користь якої відкривається акредитив. Про відкриття акредитива відповідний банк сповіщає фірму-кредитора з вказівкою умов і термінів платежів.

Акредитивна форма розрахунку одержала великий розвиток і характеризується різноманіттям умов.

Існують чистий і товарний акредитиви. По чистому акредитиві оплата здійснюється без пред'явлення банку яких-небудь документів, по товарному акредитиві — проти пред'явлених товарних документів.

Розрізняють також безвідзивнийакредитив, коли він відкривається на певний строк, без права його анулювання протягом цього терміну, та відзивний коли його дія може бути анульована банком до закінчення зафіксованого в акредитиві терміну.

Крім того, розрізняють підтверджений і непідтверджений акредитиви. При підтвердженому акредитиві банк, через який оплачується акредитив, зобов'язується оплатити зазначену в акредитиві суму незалежно від того, надійшли, чи не надійшли до нього кошти від іншого банку, у якому акредитив був відкритий. Якщо така умова відсутня, то акредитив є непідтвердженим.

У другій половині минулого століття одержали поширення так звані перекладні акредитиви. По цьому виді акредитивів, фірмі, на користь якої відкритий акредитив, надається право, на підставі даного акредитива відкривати акредитив в іншому банку — у свою користь, чи на користь інших осіб.

Широке застосування акредитивів обумовлене тим, що при використанні цієї форми розрахунків експортеру гарантується оплата отриманого покупцем товару, чи викуп його товарних документів. Причому безвідзивний акредитив, відкритий у першокласному банку, дає можливість експортеру одержати гроші за товар без затримки — у момент пред'явлення банку товарних документів.

Безвідзивний акредитив відкривається ще до відвантаження товару. У практиці зустрічаються різні терміни відкриття акредитивів покупцями, чи їх банками. Наприклад, за 30 днів до відвантаження товару, за 10 днів до початку місяця відвантаження товару і т.д. Виплати по акредитиву здійснюються тільки після представлення банку, у якому відкритий акредитив, товарних документів, зафіксованих в умовах акредитива. До них відносяться: морський коносамент під час перевезення морем (чи дублікат залізничної накладної під час перевезення по залізниці); страховий поліс, чи страховий сертифікат (завжди при продажах на умовах CIF, а в деяких випадках при продажах на умовах FOB, коли страхування на прохання покупця здійснюється постачальником); рахунок-фактура.

Крім того, у залежності від роду вантажу, країни призначення й інших умов обмовляється пред'явлення інших документів, наприклад: специфікації товару, свідчення про його якість, консульської фактури, акта приймання, тощо.

Кожен акредитив має в банку свій кодований номер і, якщо у документі допущена помилка, то дістати кошти в банку не можливо. Тому продавець робить чернетку документа (найчастіше - draft Bill of Lading), у якому розташовує всі необхідні для нього дані, щоб особа, яка випускає оригінал документа найбільше точно його відтворила.

Банки повинні точно дотримувати всі умови акредитива. Відступ від умов повинний бути спеціально обговорений.

 

 


Читайте також:

 1. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
 2. Автоматизовані форми та системи обліку.
 3. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
 4. АКРЕДИТИВ
 5. Акредитив
 6. Активні форми участі територіальної громади у вирішенні питань ММС
 7. Банківський контроль та нагляд: форми та мета здійснення. Пруденційний нагляд: поняття, органи та мета проведення.
 8. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.
 9. Безособові дієслівні форми на –но, -то
 10. Безробіття: суть, причини, форми та соціально-економічні наслідки
 11. Білінійні і квадратичні форми в евклідовому просторі
Переглядів: 1421

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Уніфікація тарифів на мультимодальні перевезення | Терміни і поняття, що використовуються у транспортному експедируванні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.